|
САБАҚ: қазақ әдебиеті |
Мектеп: Қазыбек бек орта мектебі КММ |
|||||||||||
|
Мерзімі: 16.01. |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдрахманова.С.А. |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 9а |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Бөлім: Адам жанының құпиясы |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: І. Жансүгіров "Құлагер" поэмасындағы Құлагер сипаты және психологизм. |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
І. Жансүгіров «Құлагер» поэмасындағы психологизмді анықтау |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. Қызығушылықты ояту. «Галереяда ой шарлау» әдісі арқылы суреттер мен тұжырымдарды байланыстырып, ой қорытады.СЖ
I. Жансүгіровтың «Құлагер» поэмасы қазақ әдебиеті тарихында шоктығы биік тұрған көркем туындылардың бірі. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар суреттерге байланысты сұрақ қойып, пікірлерін білдіреді, сабақ тақырыбын болжайды.
|
|
І. Жансұгіров «Құлагер» поэмасы |
||||||||
|
10 минут 5 минут 12 минут 3 минут |
Мағынаны тану. XIX ғасырдың екінші жартысында туып, XX ғасырдың бас кезінде дүние салған ардагер әнші, сазгер, әрі ақын — Ақан сері Қорамсаұлының аты қазақ мәдениеті тарихында елеулі орын алады. «Құлагер» поэмасы өз дәуірінің кұрбаны болған Ақан серінің трагедиясын сөз етеді. Әнге шөліркеген халқын сусындатып жүрген Ақан өнеріне жасалған шырмалғы — халық трагедиясы. №1 тапсырма. «Ойлан-жұптас-талқыла» әдісі арқылы оқушылар келесі сауалдарды талқылайды:Ж, ЖЖ, ТЖ
қалай беріледі?
қай өлең тармақтарында көрініс табады?
күйзелісі, мұң мұнары басып тығырыққа тірілген ауыр да, азапты сәттерінің шыны мен сырына қаныға түсуіміздің сыры неде? №2 тапсырма. ЖЖ. Теориялық мәліметті жұбымен бірге талқылайды:
№3 тапсырма.Берілген кестеге сай шығармадан психологизм қолданысын анықтап, талдайды.
|
Оқушылар келесі сауалдарды талқылайды.
Теориялық мәліметті жұбымен бірге талқылайды.
Берілген кестеге сай шығармадан психологизм қолданысын анықтап, талдайды.
|
Дескрипторі:
Дескриптор: *Теориялық мәліметпен танысады; *Түсінгені бойынша ой тұжырымдайды
Дескриптор:
|
https://massaget.kz/forum/viewtopic.php?f=109&t=19861 |
||||||||
|
Үй тапсырмасы «Құлагер поэмасы» арғымақ сипатын жазу. |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасындағы Құлагер сипаты және психологизм.
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасындағы Құлагер сипаты және психологизм.
|
САБАҚ: қазақ әдебиеті |
Мектеп: Қазыбек бек орта мектебі КММ |
|||||||||||
|
Мерзімі: 16.01. |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдрахманова.С.А. |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 9а |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Бөлім: Адам жанының құпиясы |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: І. Жансүгіров "Құлагер" поэмасындағы Құлагер сипаты және психологизм. |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
І. Жансүгіров «Құлагер» поэмасындағы психологизмді анықтау |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. Қызығушылықты ояту. «Галереяда ой шарлау» әдісі арқылы суреттер мен тұжырымдарды байланыстырып, ой қорытады.СЖ
I. Жансүгіровтың «Құлагер» поэмасы қазақ әдебиеті тарихында шоктығы биік тұрған көркем туындылардың бірі. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар суреттерге байланысты сұрақ қойып, пікірлерін білдіреді, сабақ тақырыбын болжайды.
|
|
І. Жансұгіров «Құлагер» поэмасы |
||||||||
|
10 минут 5 минут 12 минут 3 минут |
Мағынаны тану. XIX ғасырдың екінші жартысында туып, XX ғасырдың бас кезінде дүние салған ардагер әнші, сазгер, әрі ақын — Ақан сері Қорамсаұлының аты қазақ мәдениеті тарихында елеулі орын алады. «Құлагер» поэмасы өз дәуірінің кұрбаны болған Ақан серінің трагедиясын сөз етеді. Әнге шөліркеген халқын сусындатып жүрген Ақан өнеріне жасалған шырмалғы — халық трагедиясы. №1 тапсырма. «Ойлан-жұптас-талқыла» әдісі арқылы оқушылар келесі сауалдарды талқылайды:Ж, ЖЖ, ТЖ
қалай беріледі?
қай өлең тармақтарында көрініс табады?
күйзелісі, мұң мұнары басып тығырыққа тірілген ауыр да, азапты сәттерінің шыны мен сырына қаныға түсуіміздің сыры неде? №2 тапсырма. ЖЖ. Теориялық мәліметті жұбымен бірге талқылайды:
№3 тапсырма.Берілген кестеге сай шығармадан психологизм қолданысын анықтап, талдайды.
|
Оқушылар келесі сауалдарды талқылайды.
Теориялық мәліметті жұбымен бірге талқылайды.
Берілген кестеге сай шығармадан психологизм қолданысын анықтап, талдайды.
|
Дескрипторі:
Дескриптор: *Теориялық мәліметпен танысады; *Түсінгені бойынша ой тұжырымдайды
Дескриптор:
|
https://massaget.kz/forum/viewtopic.php?f=109&t=19861 |
||||||||
|
Үй тапсырмасы «Құлагер поэмасы» арғымақ сипатын жазу. |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















