Материалдар / Иллюзия өнері

Иллюзия өнері

Материал туралы қысқаша түсінік
Иллюзия өнері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
1801
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУ

САБАҚ: Қиял әлемі

Мектеп: «Қ.Билялов атындағы гимназия» КММ

Тарбағатай ауданы, Ақжар ауылы

Күні: 28.07.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Шенгельбаева Гульнур Амангельдиновна

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:22

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Иллюзия өнері

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

5Т/А3 Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын сұрақтарға жауап бере отырып түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тыңдалған мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты ақпаратты анықтайды.

Кейбір оқушылар:

Негізгі және қосымша ақпаратты анықтай отырып, өз көзқарасын білдіреді, өмірмен байланыстыра отырып тұжырым жасай алады.


Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, өмірмен байланыстыра алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: Қиял, қиял әлемі, иллюзия өнері, сиқыр, фантазия, иллюзианист, арман, ұшқыр қиял, фокус, көзбояушылық.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

  • Қиял мен иллюзияның арасында ұқсастық бар ма?

  • Айырмашылықтары туралы не айта аласыз?

  • Иллюзианист туралы пікіріңіз қандай?

  • Қиял, арман, иллюзия, фокус, фантазия сөздерінің мағанасын ажырата аласыз ба?

Талқылауға арналған тақырыптар:

  • Иллюзия деген не?

  • Иллюзианист деп кімді атайды?

  • Сиқыр өнері туралы не ойлайсың?

  • Сиқыршы болсаң өмірде нені өзгертер едің?

Сіз қыран жетпеген жерге қиял жететінін неліктен екенін айта аласыз ба?

Жазу үшін ойға салу:

Алдыңғы оқу

Қиял- адамға тән қасиет. Арман туралы.

Құндылық


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы












Ынтымақтастық атмосферасы: Шаттық шеңберіне тұрып, баяу музыка сазымен, көздерін жұмғызып, тәтті қиялға берілу. Қиялдарымен бөлісу.

  • Қиялдарың өздеріңе қанат бітіріп, армандарыңа жетіңдер- деп сабаққа сәттілік тілеймін.

«Шашылған әріптер» әдісі бойынша топқа бөлемін.

1-топ «Қиялшыл» тобы

2-топ «Иллюзия» тобы

3-топ «Фантазия» тобы

Сабақ тақырыбын ашу мақсатында фокус көрсетіп жатқан бейнежазбаны көрсетемін.

Миға шабул: «Поп корн» әдісі арқылы:

  • Бұл қандай өнер?

  • Сиқырды кім жасайды?

  • Сиқырды тағы қалай атайды?

  • Қандай сиқыршыларды білесіңдер?

  • Сиқыр өнеріне көзқарасың қалай?

  • Көзбояушылық дегенді қалай түсінесің?

Осы сұрақтарға жауап алған соң, сабағымыздың тақырыбын айтып, мақсатымен таныстырамын.

Иллюзия өнері туралы презентацияны көрсете отырып, сабағымыз.а арналған мәтінді тыңдатамын.

«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы сұрақтар қоямын:

  • Иллюзия деген не?

  • Иллюзианист деп кімді атайды?

  • Сиқыр өнері туралы не ойлайсың?

  • Сиқыршы болсаң өмірде нені өзгертер едің?

Музыка ойнатқыш

баяу әуен



Түрлі түсті стикерге жазылған әріптер


Компьютер, интербелсенді тақта,дауыс күшейткіш

Ортасы


















1Shape1 -тапсырма Т/Ж

1-топ «Иллюзия» сөзіне Фрейер моделін жасау

Shape9 Shape8 Shape7 Shape6 Shape5 Shape4 Shape3 Shape2

Анықтама

Синоним

Антоним

Сөз тіркесі, сөйлем құрау


Иллюзия









Дескриптор:

  1. Иллюзия сөзіне мәтінді тыңдай отырып анықтама береді;

  2. Синоним, антонимдерін айта алады;

  3. Сөз тіркесін, сөйлем құра алады;

2-топ «Иллюзианист» сөзіне модель жасау. Сөздің мағынасын түсіндіру.

Shape11 Shape10






Дескриптор:

  1. Мәтінді тыңдай отырып,сөздің мағынасын түсінеді:

  2. Сөздің моделін жасай алады;


3-топ «Қиял», «Иллюзия» сөздеріне «Қос диаграмма» әдісін пайдалана отырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтары туралы толық сипаттап айтып беріңдер.

Shape12









Дескриптор:

  1. Екі сөзді салыстыра алады:

  2. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айта алады:

  3. Ойды қорытып тұжырым жасай алады:

ҚБ «Бағалау парағы» арқылы жүргізіледі.

2-тапсырма

Ж/Ж «Қос жазба күнделігі» Мәтіннен негізгі, қосымша ақпаратты табыңдар, мәнін түсіндіріңдер


Негізгі ақпарат

Түсіндірме

Қосымша ақпарат

















Дескриптор:

  • Негізгі және қосымша ақпаратты мәтіннен табады.

  • Ақпаратқа түсініктеме береді.

  • Өз ойын өмірмен байланыстырады.

ҚShape13 Б «Бағдаршам» арқылы бағалау.

Тапсырмада 3қате бар болса-

ТShape14 апсырмада 1-2 қате кетсе-

толық орындалса -Shape15





3-тапсырма

С


Төрт сөйлем тәсілі» арқылы

әр оқушы тыңдалған мәтін бойын-

ша өздерінің түсінгендерін көрсетеді.

1.Пікір (мәтін б-ша туындаған өзіндік пікірі 1сөйлем)

2.Дәлел (өзіндік пікіріді 1сөйлеммен дәлелдеу)

3.Мысал ( өзіндік пікіріді негіздеуге 1сөйлеммен мысал. Мысал өмірден алыну керек)

4.Қорытынды (өзіндік пікіріді 1сөйлеммен тұжырымдап беру.)

Дескриптор:

  1. Тыңдалған мәтін бойынша пікір білдіру

  2. Пікірді дәлелдей алу

  3. Пікірін негіздеуге өмірмен байланыстыра мысал кетіру

  4. Ойын тұжырымдап жеткізу.

ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалау.






Плакт, түрлі-түсті маркерлер












Плакт, түрлі-түсті маркерлер










Плакт, түрлі-түсті маркерлер






















































Аяғы









«Өрмекші торы» әдісі арқылы сабақты оқушылар бір-біріне сұрақтар беріп қорытындылайды.

Рефлекция: «Ойды аяқта» әдісі арқылы жүргізіледі. Оқушыларға парақтар беріледі.

  • Бүгін мен білдім...

  • Мен үйрендім...

  • Қолымнан келді...

  • Қиындық тудырды...


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

۰








۰

۰

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қалай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:


Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ