Материалдар / Информатика сабақ жоспары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Информатика сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
8 Сыныпқа арналған сабақ жоспары,
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қазан 2018
433
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «№11 орта мектеп» КММ

8.1А бөлім – Компьютер мен жүйелердің

техникалық сипаттамалары

Күні: 25.05.2018 ж Мұғалімнің аты-жөні: Жалгасбаева Жайдары Комекбаевна

Сынып: 8 сынып Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Процессор және оның сипаттамалары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.1.1 қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Процессор ұғымы туралы және оның қызметтерін білу.

Оқушылардың басым бөлігі:

Процессордың құрылысын сипаттай алу

Кейбір оқушылар:

Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын салыстырып талдау жасау.

Бағалау критерийі

  • Процессордың негізгі қызметі оның параметрлерін біледі;

  • Процессордың құрылысы мен оның қолдану аймағын анықтай алады;

  • Процессордың жұмысын адам миымен салыстыра алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Процессор, CPU, Intel, Amd, Core2 Duo, Dual Core, ядро

Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Процессор компьютердің ...

Өндірісте процессорды негізінен ... және ... фирмалары шығарады

Құндылықтарға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірінің пікірін тыңдау.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, математика

Алдыңғы білім

Компьютердің ішкі құрылысы мен қосымша құрылғылары туралы түсінігі бар


Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы







Ұйымдастыру. Сәлемдесу, түгендеу.

Шаттық шеңбері «Сәлем!» жаттығуы.

Оқушылар амандасқаннан кейін екі қолының аттас саусақтарын бір – біріне түйістіре бастап, былай дейді:

  • Бас бармағын түйістіргенде – әрқашан;

  • Сұқ саусағын – барлық жағдайда;

  • Ортаңғы саусағын – үлкен;

  • Аты жоқ саусағын – жетістіктер;

  • Шынашағын түйістіргенде – тілеймін.


Топқа біріктіру және өткен сабақты пысықтау:

«Оралған қағаз» әдісі арқылы түрлі түсті қағаздарға сұрақ жазып, орап қоямын. Осы қағаздарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді және түстер бойынша топқа бөлінеді.


ҚБ: Оқушылардың жауаптары смайликтер арқылы бағаланады.












К еремет Жақсы Орташа

Сабақтың ортасы








Көпір тапсырмасы:

  • Адам мен компьютер арасында қандай ортақ ұқсастықтар бар деп ойлайсыңдар?

  • Компьютер адамның қандай іс – әрекеттерін орындай алады?

  • Адамның орнын компьютер толығымен алмастыра ала ма?

  • Компьютердің ішкі құрылғыларына қандай құрылғылар жатады?

  • Процессор дегеніміз не?


1 – тапсырма. (Т) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

Мазмұнды сызбамен жұмыс. (Постер қорғау)

Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды. Жеке оқиды, жұбымен сосын топпен бірлесіп пікірлерін ортада талқылайды. Әр топқа берілген тақырып бойынша мазмұнды сызба дайындайды. Әр топтан 1 оқушы қорғайды, ал басқа топ мүшелері ақпарат бөліседі.

1 топ: Процессордың разрядтылығы

2- топ: Процессордың жиілігі

3- топ: Процессордың кэш жадысы


Дескриптор: Білім алушы

  • Процессордың негізгі параметрлерін біледі

  • Негізгі параметрлері туралы тұжырым жасайды


ҚБ: Динг донг әдісі арқылы бағаланады.


2 -тапсырма. (Жж) «Венн диаграммасы» арқылы процессор жұмысы мен адам миының жұмысын салыстырады.


Дескриптор: Білім алушы

  • Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын біледі

  • Процессор мен адам миының кемшіліктері мен артықшылықтарын анықтайды

  • Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын салыстырады


ҚБ: 3 рет қол шапалақтау арқылы бағаланады.




3-тапсырма. (Ж)

«Кесте толтыру» әдісі. Берілген сурет бойынша құрылғылардың аты мен оның қызметін төмендегі кестеге толтырады.

Құрылғылардың аты

Қызметі
















Дескриптор: Білім алушы

  • Жүйелік блоктың әр бір құрылғылғысының атауын біледі;

  • Жүйелік блоктың әр бір құрылғылғысының қызметін ажыратады.


ҚБ: «Бағдаршам» арқылы бағаланады.


Саралау тапсырмасы

«Ізденіс ақпараты» әдісі. Ғаламтор желісін пайдалана отырып «Қазіргі заманға сай процессор» тақырыбында ақпараттық ізденіс жасалады. Қандай процессорлар бар? Олардың артықшылықтары неде? Алынған мәліметтердің маңыздылығын талдап, дәптерге жазады.

Дескриптор: Білім алушы

  • Ғаламтор желісін пайдалана отырып берілген тапсырманы уақтылы орындайды.

  • Қазіргі заманға сай процессорлардың артықшылықтарын біледі


ҚБ: 3 рет қол шапалақтау арқылы бағаланады.















Информатика

8 сынып оқулығы

















Венн диаграммасы

А4 парағы

























А4 парағы

слайд









Компьютерде жұмыс






















Сабақтың соңы








Кері байланыс.


Оқушылар «WhatsApp», «Agent» парақшаларына бүгінгі сабақта қолымнан келді, бүгін мен білдім, мен үйрендім, қиындық туғызған жерлерін жазады.

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын саөтау

Саралау оқушыға дербес қолдау көрсету мақсатында, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктелді. Оқушыларға алдыңғы тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіруге бағыт беремін. Тапсырмалар топтық болғандықтан қабілеті жоғары оқушылары бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беремін.

Бағалау критерийлері бойынша әр тапсырма бағаланады; өзін-өзі және бірін-бірі, сонымен қатар топты бағалау және ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалау іске асырылады. Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауларына назар аударамын.


Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі. АКТ –мен байланыс жасау. Бір – бірін топта тыңдау, сыйластық таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу.

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл тарауда сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.













Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Сабақтың бұдан басқа да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!