Бекітілді: ________________
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Цифрлық сауаттылық пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Болашақтың компьютерлері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні |
27.03.23 |
30.03.23 |
31.03.23 |
|
|
Сынып: 4 |
4 «А» |
4 «Д», 4 «Ә» |
4 «Б», 4 «Г», 4 «В» |
|
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интернетке деректер жіберу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Күнделікті өмірде ақпарат алмасу түрлерімен танысып, ақпарат алмасуда Ғарыштық байланыстың маңызын түсінеді. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
- мінез-құлықтың этикалық және эстетикалық нормаларын қалыптастыру; - өзара сыйластық, сенімділік, қарым-қатынасты қалыптастыру. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңберінде «Досыма тілек» әдісі Миға шабуыл. «Сыр сандық» әдісі. «Сыр сандық» әдісі көмегімен жаңа тақырыпқа кіріспе жасаймын. Ол үшін оқушыларға жаңа тақырыпқа байланысты алдын ала дайындалған сұрақтар қобдишаға салынып қойылады. Сұрақтар:
Жерсеріктік байланыс дегенді қалай түсінесің? |
Оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. Оқушылар бір-бірден шығып сұрақтарға жауап береді. |
|
Қобдиша, сұрақ жазылған қағаздар. |
|
Сабақтың ортасы |
Дәптермен жұмыс. Тапсырма: Морзе әліппесінің көмегімен (3-сурет) ақпарат, жерсерік, цифр сөздерін кодтаңдар, яғни Морзе әліппесі көмегімен жазыңдар. Дескриптор - Морзе әліппесінің көмегімен ақпарат сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен жерсерік сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен цифр сөзін кодтайды. «ВЕНН диаграммасы» әдісі Тапсырма: Ертедегі және қазіргі таңдағы ақпарат, хат- хабар алмасуды салыстырыңдар. 3 ұқсастығы мен 3 айырмашылығын жазыңдар. Дескриптор -3 ұқсастығын жазады. -3 айырмашылығын жазады. «Көршіңмен сырлас» әдісі Тапсырма: Ақпарат алмасу. Амазонка өзені бойынан табылған үндістердің белгісіз тайпасының көсемі 3 әріптен тұратын тайпаның жаңа алфавитін енгізді. Өзара ақпарат алмасуда тайпа мүшелері 3 әріптен барлығы неше сөз құрастыра алады. Бұл тайпада бір әріпте сөзге жатады. Дескриптор - әріптен барлығы неше сөз құрастыра алатынын анықтайды. -жұбымен алмасып тексереді.
|
Сөздерді Морзе әліппесімен кодтайды Ақпарат, хат- хабар алмасу арналарын салыстырады. Тапсырманы орындайды |
«Менің жұлдызым» әдісі
«Менің жұлдызым» әдісі
|
Морзе әліппесі
Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту: Талқылау сұрақтары,
Рефлексия: «Табыс сатысы» стратегиясы Сатының 1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН*, 2 - ші баспалдағы *Мен.................. ТҮСІНЕМІН*, 3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН* |
Сұрақтарға жауап береді
Табыс сатысын белгілейді |
Оқушылардың бүгінгі тақырыпты меңгергені анықталады. |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Интернетке деректер жіберу"
"Интернетке деректер жіберу"
Бекітілді: ________________
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Цифрлық сауаттылық пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Болашақтың компьютерлері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні |
27.03.23 |
30.03.23 |
31.03.23 |
|
|
Сынып: 4 |
4 «А» |
4 «Д», 4 «Ә» |
4 «Б», 4 «Г», 4 «В» |
|
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интернетке деректер жіберу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Күнделікті өмірде ақпарат алмасу түрлерімен танысып, ақпарат алмасуда Ғарыштық байланыстың маңызын түсінеді. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
- мінез-құлықтың этикалық және эстетикалық нормаларын қалыптастыру; - өзара сыйластық, сенімділік, қарым-қатынасты қалыптастыру. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңберінде «Досыма тілек» әдісі Миға шабуыл. «Сыр сандық» әдісі. «Сыр сандық» әдісі көмегімен жаңа тақырыпқа кіріспе жасаймын. Ол үшін оқушыларға жаңа тақырыпқа байланысты алдын ала дайындалған сұрақтар қобдишаға салынып қойылады. Сұрақтар:
Жерсеріктік байланыс дегенді қалай түсінесің? |
Оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. Оқушылар бір-бірден шығып сұрақтарға жауап береді. |
|
Қобдиша, сұрақ жазылған қағаздар. |
|
Сабақтың ортасы |
Дәптермен жұмыс. Тапсырма: Морзе әліппесінің көмегімен (3-сурет) ақпарат, жерсерік, цифр сөздерін кодтаңдар, яғни Морзе әліппесі көмегімен жазыңдар. Дескриптор - Морзе әліппесінің көмегімен ақпарат сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен жерсерік сөзін кодтайды. - Морзе әліппесінің көмегімен цифр сөзін кодтайды. «ВЕНН диаграммасы» әдісі Тапсырма: Ертедегі және қазіргі таңдағы ақпарат, хат- хабар алмасуды салыстырыңдар. 3 ұқсастығы мен 3 айырмашылығын жазыңдар. Дескриптор -3 ұқсастығын жазады. -3 айырмашылығын жазады. «Көршіңмен сырлас» әдісі Тапсырма: Ақпарат алмасу. Амазонка өзені бойынан табылған үндістердің белгісіз тайпасының көсемі 3 әріптен тұратын тайпаның жаңа алфавитін енгізді. Өзара ақпарат алмасуда тайпа мүшелері 3 әріптен барлығы неше сөз құрастыра алады. Бұл тайпада бір әріпте сөзге жатады. Дескриптор - әріптен барлығы неше сөз құрастыра алатынын анықтайды. -жұбымен алмасып тексереді.
|
Сөздерді Морзе әліппесімен кодтайды Ақпарат, хат- хабар алмасу арналарын салыстырады. Тапсырманы орындайды |
«Менің жұлдызым» әдісі
«Менің жұлдызым» әдісі
|
Морзе әліппесі
Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту: Талқылау сұрақтары,
Рефлексия: «Табыс сатысы» стратегиясы Сатының 1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН*, 2 - ші баспалдағы *Мен.................. ТҮСІНЕМІН*, 3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН* |
Сұрақтарға жауап береді
Табыс сатысын белгілейді |
Оқушылардың бүгінгі тақырыпты меңгергені анықталады. |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













