Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Электр тогы қалай пайда болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.5.5.1 - электр энергиясы көздерін анықтау; 3.1.1.1 - маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
электр энергиясы көздерін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Қоршаған ортадағы қауіпсіздік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. «Ізгі тілек» әдісімен өтеді |
«Ізгі тілек» әдісімен өтеді |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
II. Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқу Өткен сабақты пысықтау. 1. Балық аулау кезінде неліктен шуламау керек? 2.Неліктен біз масаның ызыңын қасымызға жақын ұшып келгенде ғана естиміз? 3.Тоқылдақтың тоқылдаған дыбысы неге ағаштың кез келген жағынан естіледі? 4. Арыстанның дауысы мен сарышұнақ шығаратын дыбыстың қандай айырмашылығы бар? 5. Жануарлар қай уақытта және не үшін дыбыстайды? |
Мәтіннен түсінгендерін айтады. |
Дескриптор: 1.Дыбыс туралы біледі |
сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Білу. 5 минут 8 минут 10 минут 10 минут |
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - электр тогы қалай ашылғанын білесің; - электрленудің не екенін түсінесің. Мәтінді түсініп оқы.
Бұл қандай құбылыс? Суреттерге қара. Олардың арасында қандай байланыс бар? Жауабыңды түсіндір.
Осыған ұқсас құбылыстарды бұрын байқадың ба? Суреттерде бейнеленген құбылыстарды қалай атауға болады? Зертте Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады?
ЕБҚ оқушы
Инфографикадан тауып көр. Суреттерге қара. Адам электр тогын қашан ойлап тапты? Суреттегі құралдар қалай аталады? Сен оларды қайдан кездестірдің?
Электр тогымен жұмыс істейтін қандай құралдарды білесің? Үйретілген жылан Достарыңды таңғалдырғың келе ме? Онда оларға "тілалғыш" жыланды көрсет. Неліктен жылан сызғышқа тартылады? Осындай ойыншықты қолдан жасау үшін не істеу керек?
Ойлан Линолум төселген еденге неліктен шаң тез жиналады?
1. Денелердің электрленуі дегеніміз не? 2. Электр тогы қалай ашылды? 3. Электр сөзі қандай мағына береді? 4. Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады? 5. Электр тогымен жұмыс істейтін қандай құралдарды білесің? 6. Электр тогымен жұмыс істегенде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек? |
Мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. заттардың байланысын анықтайды Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болатынын анықтайды. Сен білесің бе? "Электр" сөзі гректің "электрон" сөзінен шыққан. Ол грек тілінен аударғанда "янтарь" (кәріптес) деген мағынаны білдіреді. Суреттерге қарап. адам электр тогын қашан ойлап тапқанымен танысады Суреттегі құралдар қалай аталатынын біледі Сен оларды қайдан кездестіргендерін айтады
"Тілалғыш" жыланды жасап көрсетеді. Неліктен жылан сызғышқа тартылатынын анықтайды.
Линолум төселген еденге неліктен шаң тез жиналатынын болжам жасайды ,анықтайды
қорытынды сұраққа жауап береді |
бағалау критерийі: 1.- электр тогы қалай ашылғанын біледі - электрленудің не екенін түсінеді Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б
Дескриптор: 1.заттардың байланысын анықтайды 1б Дескриптор: 1. Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болатынын анықтайды.2б Дескриптор: 1. Суреттерге қарап адам электр тогын қашан ойлап тапқанымен танысады Суреттегі құралдар қалай аталатынын біледі оларды қайдан кездестіргендерін айтады 2б
Дескриптор: 1. "Тілалғыш" жыланды жасап көрсетеді. 1б 2.Неліктен жылан сызғышқа тартылатынын анықтайды.1б Дескриптор: 1. Линолум төселген еденге неліктен шаң тез жиналатынын болжам жасайды ,анықтайды 2б
|
Оқулық
сурет
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Магщумова ДанагүлШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жаратылыстану қмж
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Жаратылыстану қмжМатериал туралы қысқаша түсінік
Қмж жаратылыстану сабағынан
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















