Материалдар / Жарыққа және көлеңкеге төзімді өсімдіктер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жарыққа және көлеңкеге төзімді өсімдіктер

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабаұтың негізгі мақсаты оқушыларға табиғаттағы жарықта өсетін өсімдіктер және көлеікеде өсетін өсімдіктер туралы қысқаша түсінік беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қаңтар 2019
477
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«––––»–––––––––––





Апта

Күні

Сабақ

Сабақтың аты:

«Ауаның ластануы. Ауаны қорғау»



Ресурстар:

АКТ слайдтар.плакат.А3,маркерлер,бейнеролик «Кө-ңілді күн» сергіту сәті, «Машинаның түтіні» бейнеролигі, 3 дана май шам, стакан,шыны табақ,су.от-тық,стакан, шыны банка сияқты тәжірибеге керек құралдар.


Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Оқытудағы жаңа тәсілдер : топтық жұмыс, постер қорғау әдістері.Сын тұрғысынан ойлауға үйрету: «Миға шабуыл» әдісі:проблемалық сұрақтар. Маслоудың иерархиясының бір сатысы: сергіту.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға ауаның ластануының себептерін білу және оны ластанудан қорғау керектігін түйсігіне енгізу.


Күтілетін нәтижесі:






  1. Оқушылар жаңа әдіс-тәсілдер арқылы тақырыпты ашады.

  2. Топтық жұмыстың нәтижесінде ынтымақтастық атмосфера орнайды.

  3. Бірін-біріне топты алға сүйреу арқылы көмек береді.

  4. Рефлексия жасау мақсатында сын тұрғысынан ойланады.

Негізгі идея:

Оқушыларға ауаның ластануының себептерін өмірмен байланыстыра жаңа әдіс-тәсілдер арқылы өздеріне проблеманы шештіру.



Тапсырма көздері:


















Электрондық оқулықтан қосымша деректер:

Үй тапсырмасын сұрау(3мин)

  • Тест арқылы тексеру:

1. Су қабаты жер бөлігінің қандай бөлігін алып жатыр?

А) 1/3 ә) 2/3 б) ½ в) 1/4

2. Судың тірі ағзалар үшін басты қасиетін көрсет а) еріткіш ә) аққыш б) түссіз,дәмсіз в) иісі бар.

3. Ауаның түсі қандай?

А) бұлыңғыр, көкшіл ә) ақшыл, бу б) түссіз, мөлдір

в) жылтыр, газ.

Проблемалық сұрақтар:(5мин)

Не көрдіңдер?

Не өзгерді?

Не үшін?

Жаңа тақырып не?

Оқулықпен жұмыс:

Ауаны таза сақтау үшін не қажет?

(Оқулықтан іздену)(2мин)

  • Топтық жұмыс.

  • 1-тапсырма(3мин)

  • Жұмыс дәптерлеріңе қысқаша түсінік жазыңдар.

  • 2-тапсырма

  • Тәжірибе жасап, (5мин)дәлелдеңдер.

Оқулықтан тауып оқу.(5мин)

Сергіту сәті:

«Көңілді күн» бейнеролигі.(5мин)

Ауаның маңызы туралы мәлімет алу.(2мин)

Ауаның қасиеті туралы тәжірибе көру.(2мин)

Кейінгі тапсырмалар:


Қорытындылау:

3 топтың алдында дайындалған ресурстар арқылы өздеріне жасату.(3мин)

  • Таза болса табиғат, аман болар адамзат!

  • Постер қорғау. (10мин)


Рефлексия

Мысалы: «Алма ағашы» әдісі (5мин)
Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.






Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Психологиялық ахуал ұйымдастырады.

  2. Үй жұмысын тексеру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Тақырыпты ашу кезеңі.

  5. Мағынаны тану кезеңі.Оқулықпен жұмыс жасату.

  6. Топтық жұмыс жасау.

  7. Сергіту сәті.

  8. Электрондық оқулық арқылы көпірше тапсырмасын ұйымдастырады.

  9. Оқушылардың қалай оқу керектігін,яғни жасау арқылы 50% 0абылдауын ескереді.

  10. Қорытындылау әрекетіне көшеді.

  11. Рефлексия.

  12. Бағалау.

  13. Үй жұмысын береді.












































  1. Оқушылар сабаққа ыңғайланады.

  2. Үй жұмысының сұрақтарына тест арқылы жауап береді.

  3. Топқа бөлінеді.

  4. Сын тұрғысынан ойлана, проблемалық сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты өз бетімен ашады.

  5. Оқулықпен жұмыс жасайды.

  6. Өз беттерімен ізденеді.

  7. Маслоудың иерархиясы бойынша қажеттіліктерін өтейді.

  8. Электронды оқлық арқылы ауаның маңызы мен қасиеттері туралы мәлімет жинайды.

  9. Топтық жұмыс жасайды.

  10. Тәжірибе жасап алған мәліметтеріне көз жеткізеді.


Таза болса табиғат, аман болар адамзат!Постер қорғайды.

  1. «Екі түсті алма арқылы» сабақты меңгеруін көрсетеді.

  2. «Алма ағашы» бағалау жүреді.

  3. Үй жұмысын белгілеп алады.



  1. Үй жұмысын белгілеп алады.



























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!