|
Пән: Жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Табиғат физикасы.Жарық Мектеп:№101 мектеп Мұғалімнің аты-жөні:Жортекеева Жұлдыз Сынып:1 сынып Күні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасанды жарық көздері дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.2.2 Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату. 1.1.2.1 Қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Барлық оқушылар жарықтың не екенін біледі және түрлерін ажырата алады. Көптеген оқушылар:Табиғи және жасанды жарық көздерін ажырата алады. Кейбір оқушылар: Жарықтың адам өміріне пайдасы бар екенін анықтайды, қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып,бақылау жұмысын жүргізе алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Табиғи және жасанды жарық көздерін атайды. 2.Жасанды жарықтың қажеттілік көздерін біледі.Жасанды жарық пен табиғи жарықты ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Жарық.Жарық көзі.Табиғи жарық көзі. Жарық- свет Қолшам- фонарь Аспашам- люстра Шамшырақ- светильник |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қауіпсіздік ережелерін таныстыру.Электр энергиясын пайдалану кезінде,құрал-жабдықтарды абайлап пайдалану жайлы айтылады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, бейнелеу,орыс тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта,бейнематериал, суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Табиғи жарық көздері жайлы біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 5 мин 3 мин
|
Ширату Амансыңба күн! Амансыңба әлем! Амансыңба дос! Амансызба ұстазым! Бәріңізге мың сәлем! Бейнематериал «Жарық» Суреттерді таңдау арқылы үш топқа топтасады (Аспашам,қолшам, шамшырақ) 1- топ: Аспашам 2- топ:Қолшам 3- топ:Шамшырақ Ой ширату ҰЖ: «Сұрақтар шеңбері» әдісі -Жасанды жарық көзі не үшін қажет?(суретке қара) -Жарық көздерінің әрқайсысы не үшін қолданылатынын білесің бе? -Шамшырақ не үшін қажет? -Белгі беретін құрал не үшін ойлап табылды? Жаңа сабақ тақырыбын, оқу мақсатын,күтілетін нәтижені хабарлау.
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 3 мин 2 мин 4 мин 9 мин 5 мин |
Белсенді оқу ортасын құру. Топтық жұмыс 1- топ:Жасанды жарық көздеріне ассосация жаса.
Жасанды жарық
2-топ: Табиғи жарық көздерін тап. 3-топ : Қима суреттер арқылы табиғи және жасанды жарық көздерін топтастыр. Қалыптастырушы бағалау: « Екі жұлдыз, бір ұсыныс» ЖЖ Дәптермен жұмыс
Қалыптастырушы бағалау: «Көршіңді бағала» әдісі Сергіту сәті «Күн мен түн» ойыны Сараланған тапсырма «Таңдау» әдісі 1.Берілген жасанды жарық көздерінің ішінен өз үйіңе қажетті жарық көздерін белгіле. « 2.Берілген қима қағаздан жасанды жарық көзін құрастыр және оның атын жаз. «Жарық көзі» ойыны 3.Қабілеті жоғары оқушылардың қажеттілігіне тәжірбие ұсыну. Оқушыларға қауіпсіздік ережелері ескертіледі. Бұл тапсырма қолжетімді
ресурстар арқылы жүргізіледі. Қажетті заттар:
мақта,май,сіріңке,саздан жасалған
ыдыс. Бақылау Өз ойыңмен бақылау жаса, жарықтың қай түріне жататындығын анықтап, түсіндір. Қабілеті жоғары оқушы өз ойымен адам өмірінде жарықтың пайдасын анықтайды. ҚБ : « Бағдаршам» әдісі Жұптық жұмыс «Семантикалық карта» құру
Дескриптор: 1 Табиғи жарық көздерін біледі. 2. Жасанды жарық көздерін ажыратады. ҚБ: Графикалық бағалау |
Мақта, май, сіріңке, ыдыс
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жортекеева Жұлдыз ИкрамшақызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жасанды жарық көздері дегеніміз не?
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Жасанды жарық көздері дегеніміз не?Материал туралы қысқаша түсінік
Жасанды жарық көздері дегеніміз не? 1 - сынып
1. Табиғи және жасанды жарық көздерін атайды.
2.Жасанды жарықтың қажеттілік көздерін біледі.Жасанды жарық пен табиғи жарықты ажыратады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















