Материалдар / Жазықтықтағы координаталар әдісі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жазықтықтағы координаталар әдісі

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Сәуір 2024
218
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі


Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы 60

Мәтін есептерді шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.3.20

координаталармен берілген қарапайым есептерді шығару ;

Сабақтың мақсаты

  1. Екі нүктенің арақашықтығының формуласын қолданып есептеу.

  2. Берілген координаталары бойынша есеп құрастыру.

Екі нүктенің арақашықтығын есептеудің геометриялық жолдарын қарастыру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

ҚБ: "Екі жұлдыз бір тілек" әдісі сыныптастарды бағалау үрдісінде оқушылардан екі жұлдыз бір тілек айту сұралады.

(Ж) 3 тапсырма: «Семантикалық карта» әдісі бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып , жұппен талдайды, тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға бағытталады.


Оқушылар координаталық жазықтықта кесіндінің орналасуына қарай орта координаталар туралы ойларын кестедегі сызбаны салыстыра отырып жазады.

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Презентация

Сабақтың ортвсы

«Элективті тест» әдісі арқылы Kahoot бағдарламасына кіріп оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бұл әдіс оқушылар өзінің үйрену деңгейін анықтап, алған білімін ары қарай дамытуға бағытталады. Тақырыпқа байланысты сұрақтар:

1. Кесіндінің ортасы деген не?

2. Кесіндінің ортасын қандай формуламен анықтайды?

3. Кесіндінің белгісіз бір шеткі нүктелерінің координатасын қалай табады?

4.Екі санның арифметикалық ортасын қалай табамыз?

5.Берілген табандары арқылы трапецияның орта сызығын қалай табады?

.

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

http://expert.atamura.kz/kz/books/490#page/99


Сабақтың аяғы

Қосу, алу,қызықты» кестесін толтыру:

Қосу

Мен үшін құнды болған мәлімет...

Алу

Сәтсіз болған нәрсе....

Қызықты

Мен үшін қызық...



«Өзара және өзін-өзі бағалау» тәсілі арқылы жұптарғы оқушылар бағалау критерийлеріне жеткендігін анықтап нені жақсарту керектігін біледі, бір бірімен ой бөлісіп, жауаптарын салыстырып, бір-бірін бағалайды.

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!