Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жеңіл атлетика элементтерінен құралған эстафеталық ойындар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Орал гуманитарлық колледжі
Бекітемін
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары:
_________А.К. Отеуова
__________ 20____ж
Тәжірибе алмасу сабағы
Пән атауы: Дене тәрбиесі
Тақырыбы: Жеңіл атлетикадан құралған эстафеталық ойындар
Өткізген: Дене шынықтыру және спорт пәнінің мұғалімі А.М. Сариев
2018 – 2019 оқу жылы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім. Жеңіл атлетика. |
4-апта |
I-cеместр |
|||
Күні:28.09.2018ж. |
Мектеп:Орал гуманитарлық колледжі |
||||
Топ:521 (9а), 811 (11а), 821(9а). |
Мұғалімнің аты-жөні:Сариев Азат Мадиевич |
||||
Қатысқан студент саны : |
Қатыспағаны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жеңіл атлетикадан құралған эстафеталық ойындар |
||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: |
2.1 Жеңіл атлетика |
||||
Сабақта қолданылатын шартты белгілер: |
Б=барлық топ, Т= топтық,ЖЖ= жұптық жұмыс,ЖДҚЖ = жалпы дене қыздыру жаттығулары Ж= жеке,Тәж =студент тәжірибесі, К= мұғалімнің көмегі, Ф=фор.бағалау. |
||||
Меңгеру мақсаттары: |
Арнайы жеңіл атлетикадан әр-түрлі жаттығуларды біріктіру арқылы эстафеталық ойындар |
||||
Жылдық даму мақсаты: |
Студенттерге сыни тұрғыдан ойлау тапсырмаларын беріп, дене шынықтыру сабағына деген қызығушылығын арттыру. |
||||
Сабақ мақсаттары: |
Студенттердің жеңіл атлетика жабдықтарымен кешенді жаттығуларды дұрыс орындауына септігін тигізу, эстафеталық ойындар арқылы студенттерді жылдамдыққа, шапшандылыққа, топпен және жеке жұмыс жасауға үйрету. |
||||
Жетістік критерийлері: |
|
||||
Тілдік мақсаттар:Студенттерге арналған ғылыми /академиялық тілде жазылған. |
Студенттер ойын жағдайларындағы тактикалар мен стратегияларды құрастыруды еркін айтып түсіндіре алады. Пәндік лексика мен терминдер. Қазақша: доп, , қызыл, сары, көк. Орысша: мяч, красный, желтый, синий. Ағылшынша: ball, red, yellow, blue. Диалог үшін пайдалы сөз тіркестері: Талқылауға арналған сұрақтар: Ойын жағдайларындағы техникалық амал-тәсілдерді қалай жақсартуға болады? Жүгіру, ойын кезінде қандай ерекшеліктерді ескеру қажет? |
||||
Құндылықтарды дарыту: |
Осы сабақта кіріктірілген оқу бағдарламасындағы құндылықтар мен ұлттық, жалпы адамзаттық құндылықтарды дарыту арқылы іс-әрекеттерді сипаттау. |
||||
Пән аралық байланыс: |
Биология,физика, ағылшын, музыка. |
||||
Акт қолдану: |
Дене қыздыру жаттығуларына буфер қолдану |
||||
Бастапқы білім: |
Әр-түрлі қиындық деңгейінде орындалатын жеңіл атлетикадан құралған эстафеталық ойындардан өту амал тәсілдерін біледі. |
Сабақ барысы.
Сабақ кезендері: |
уақыт |
Сабақтағы іс-әрекеттер: |
құрал жабдықтар (ресурстар) |
Сабақтың басы: |
10-минут |
(Ж.Тәж.К)Студенттерді сапқа тұрғызу, сәлемдесу, сабақта жоқ оқушыларды тексеріп, сабаққа студенттердің қатынасу деңгейін анықтау. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, жетістік критерийлерімен таныстыру. Студенттерге сабақ барысындағы қауіпсіздік ережелерімен таныстыру және бір орындағы саптық жаттығулар. Сабаққа қатынасушы студенттерге ждқж жасау үшін топ студенттері арасында флешмоб биі арқылы ждқж жасау.Студенттердің жүрек соғысын қалыпқа келтіру мақсатында демді қалыпқа келтіретін жаттығулар жасау. |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық , конус, секундомер, интерактивті тақта. |
Сабақтың ортасы: |
30-минут |
( Т, ЖЖ,Ф)Қоссырықта орындалатын жаттығулар.Студенттерді шеңбер бойымен тұрғызу. Музыканы қосу арқылы студенттер шеңберді айнала жүріп билейді. Музыка тоқтаған уақытта студенттер щеңбер ішінде орналасқан түрлі түсті шарларды қолдарына алады және алған шарларының түсі бойынша өзара топқа бөлінеді. әр топ бір – бірімен өзара жеңіл атлетика элементтерінен құралған эстафета ойындарын ойнайды:
Сиппатаушылар:
Рефлексия: «Табысты ағаш» ағашқа тапсырманы қаншалықты меңгергенді туралы түрлі-түсті стикерлер жабыстыру. Рефлексия: «Бұлттар тегі» тапсырма бойынша сөздерді жалғастыру. |
Әр жаттығуға арналған үлкен, таза кеңістік, шеңбер жасауға арқан, әр түрлі түсті шарлар,музыкалық апарат. Мұғалімге арналған ысқырық. Бос кең алаң, ысқырық, кедергілер, дабыл белгісі.
Бос кең алаң, ысқырық, флорбол таяқшасымен добы, кедергілер.
Бос кең алаң, ысқырық, флорбол добымен таяқшасы, шелек, кедергілер.
Бос кең алаң, ысқырық, баскетбол добы, кедергілер.
Бос кең алаң, ысқырық, баскетбол добы, кедергілер, а4 қағаз, секірме.
Жылжымалы тақта, стикерлер, А4 қағаздары, қалам. |
Сабақтың соңы: |
5-минут |
Соңында оқушылар «Графикалық» рефлексия жүргізеді: Сабақтың басында жазған мақсаттарға меңгерген болса “қосу” белгісін қояды. Оқушылар,сабақ барысында нені үйренгенің, түсінгенің ортаға шығып, үш тілде қысқаша айтады. Үй тапсырмасын беру; 2 қозғалмалыойын ойластырып келу. |
Бос кеңістік,жылжымалы тақта, бор. |
Саралау-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз:бір оқушыдан күтілетін нәтиже,дербес қолдау көрсету,уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып,сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. Физикалық дене қабілеті жоғары топ оқушыларынақиындатылған тапсырматүрін ұсыну. Физикалық дене қабілеті төмендеу және босатылған оқушыларға бұрыш қалпын ұстауды және қарлығаш қалпының дұрыс орындалуын көрсету. |
Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бір критерийлер бойынша тәсілдер арқылы бағалай алады. Оқушылардың жұмыстануын бақылау, тыңдау, кеңес беру. Оқушылардың жабдықтағы жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау. Түрлі-түсті қағазға жазылған кері байланыс арқылы бағалау. |
Денсаулықжәне қауіпсіздік ережелерінің сақталуы:Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары. Сабақтың өту барысында оқушының спорттық аяқ киімі жүгіруіне қаншалықты ықпалын тигізеді. Қыздырыну жаттығуларында орындалған тапсырма кезінде, дененің қай мүшелері көбірек қимылдайды. Спорт қаншалықты адам ағзасына, ішкі жан-дүниесіне пайдасын тигізеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтауын қадағалау. |
|
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? студенттер нені үйренді? сабақ мақсаттары студенттерге қолжетімді болдыма? |
|
||
2.0қушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? |
|
||
3.Жетпесе неге жетпеді? |
|
||
4. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
||
5. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма? |
|
||
6. Сабақ жоспарынан ауытқулар болдыма? Болса неге болды? |
|
||
|
|
||
Жалпы оқушыларды бағалау: Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту және үйрену.) Топпен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? |