Материалдар / "Жердегі тіршілік" 6 сынып сабақ жоспары

"Жердегі тіршілік" 6 сынып сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар: - Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстыра алады - Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстыра алады - Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады Оқушылар жасай алады… Пәндік лексика мен терминологияны елдердің ГО сипаттау, картада талдау, картосхемалар құрастыру, дәлелді ойларын жазу кезінде тиімді қолдана алады. Пәндік лексика мен терминология Тірі ағзалар,тіршілік бірлестігі Диалог/ жазба жұмыстары үшін пайдалы сөз тіркестер жиыны (жиындары):
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қырқүйек 2018
4744
12 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы 6.1В Ғалам. Жер. Адам.6.1.4 Жердегі тіршілікМектеп:

Күні:Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбыЖердегі тіршілік
Осы сабақта жетуге тиіс оқу мақсаттары 6.2.4.1 Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстыру
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:


Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстырады


Оқушылардың басым көпшілігі:


Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен ажыратады


Кейбір оқушылар:


Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға береді
Бағалау критериилері Оқушылар: - Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстыра алады- Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстыра алады- Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады
Тілдік мақсаттар:

Оқушылар жасай алады… Пәндік лексика мен терминологияны елдердің ГО сипаттау, картада талдау, картосхемалар құрастыру, дәлелді ойларын жазу кезінде тиімді қолдана алады.


Пәндік лексика мен терминология


Тірі ағзалар,тіршілік бірлестігі


Диалог/ жазба жұмыстары үшін пайдалы сөз тіркестер жиыны (жиындары):




Құндылықтарға баулу: өмір сапасын тұрақты жақсарту, қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау,қоршаған ортаны қорғау
Пәнаралық байланыс: Биология,физика
Алдыңғы білім 5.2.2.1 Жер ғаламшарының пайда болуын түсіндіру
















Сабақ барысы
Жоспарланған сабақ кезеңдері Сабақтағы жоспар жаттығу түрлері

Ресурстар
Сабақтың басы Уақыты: 5 минут



Ұйымдастыру.«Шаттық шеңбер»Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық, жұптық жұмыс.Белсенді оқыту тәсілдері: «....Тыңдап отырған үштік»Тапсырма:Физикалық карталарды қолданып, жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарға сипaттaмa беріңіз.
  • Жерiнiң тіршілігін анықтайды.
  • Тірі ағзалар
  • Литосфкраның әсері
  • Атмосфераның әсері
  • Биосфераның әсері


  • Дескриптор:

    Кестенің «Білемін» бағанын тақырып бойынша өткен сыныптардан алған білімдеріне сәйкес не білетінін жазып толтырады.




    .



































    Бағалау парағы











    Уақыты: 10 мин

    Жұмыс түрі: Жеке және жұптық, топтық жұмысӘдіс-тәсіл: «Ойлан, Бірік, Бөліс»Бағалау критерийі:
  • Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстырады.
  • Тапсырма:

    Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстыру.

    Дескриптор:

    ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»Кестенің «Білдім» бағанына не білгені жайлы жазып толтырады






























    Бағалау парағы
    Талдау

    Уақыты: 10минут
    Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық, жұптық жұмыс.Бағалау критериилері Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады Белсенді оқыту тәсілдері: «Ойлан. Бірік. Бөліс» Тапсырма:Мәтінді және «Жердегі тіршілік» бейнекөріністі пайдаланып, Жердің қасиетіне баға беріңіз.
  • бейнекөрініс пен мәтінді пайдаланып Жердің қасиетін салыстырады;
  • жердегі тіршілік жағдайының айырмашылықтарын зерделейді
  • ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»Кестенің «Білдім» бағанына не білгені жайлы жазып толтырады
    Жердегі тіршілік туралы бейнефильм.





    Бағалау парағы





    Жинақтау, БағалауМақсаты: Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады Уақыты: 10 мин минут































    Жұмысты ұйымдастыру формасы: Жеке жұмыс

    Бағалау критериилері: Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бередіТапсырма: Жердің қасиетінің тіршілік маңыздылығын сипаттаңыз.Саралау:Мұғалімнің көмегіменА) Жердегі тіршіліктің пайда болуын анықтайдыВ) Жердегі тіршіліктің пайда болуының ықпалын зерттейдіС) Жердегі тіршілік жағыдайын жақсартуға болжам жасайды Деңгейлік тапсырмаларды орындау үшін оқушылар тапсырмаларды орындау тәсілін өздері таңдайды. (шығарма, мақала, кесте толтыру,құру,жоба )Дескриптор:

    ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»Кестенің «Білгім келеді» бағанына не білгісі келетіні жайлы жазып толтырады.Ол үй тапсырмасы ретінде беріледі.





















    Дүниежүзі атласкартасы



















    Бағалау парағы
    Рефлексия 5 мин.Кері байланыс

    Төмендегі сөйлемдерді жалғастыру арқылы сабақтың қорытындысын өзіміз жасап көрейік:

    Мен.....................деген өзімнің көзқарасымды өзгерттімМен.......................................................туралы көп білдімМен......................................................................сезіндімМені ...........................................................таң қалдырдыМаған........................................................... қызық болдыМаған............................................................қиын болды









    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ