"Кәжекейдің артқы бойын өңдеу"

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Кәжекейдің артқы бойын өңдеу"

Материал туралы қысқаша түсінік
Тігін бұйымдарының есептеу тәсілдері мен сызбасының құрылысын оқушыларға таныстыру Қыз балалар көйлегінің есептеу жұмыстары мен тор , артқы бойының сызбасының құрылысын орындауға үйрету
Материалдың қысқаша нұсқасы

ЖАҢАӨЗЕН ҚЫЗМЕТ КӨРСЕТУ ЖӘНЕ ЖАҢА ТЕХНОЛОГИЯЛАР КОЛЛЕДЖІ



Бекітемін
Басшының ОӘІ жөніндегі

орынбасары

Шамырханова О.К____________
20___ж. "____" ___________







Ашық сабақ











Тақырыбы: « Кәжекейдің артқы бойын өңдеу»

Мамандық: «Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу»

Біліктілік: 1211032 - «Тігінші»



Арнайы пән оқытушысы: Бохаева Қ У.

Топ: 147-топ













2023-2024 оқу жылы


Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі

(білім беру ұйымының атауы)

Сабақ жоспары


Сабақ тақырыбы: « Кәжекейдің артқы бойын өңдеу»

Дайындаған педагог: Бохаева. Қ.У.


2024 жылғы " "


1.Жалпы мәліметтер

Курс, оқу жылы, топ: 3 курс, 2024, 147

Сабақ типі: Тәжірибелік


2. Мақсаты, міндеттер

Мақсаты: Тігін  бұйымдарының есептеу тәсілдері  мен сызбасының құрылысын оқушыларға таныстыру.

Білімділік: Қыз балалар көйлегінің  есептеу жұмыстары мен тор , артқы бойының сызбасының  құрылысын орындауға үйрету.

Дамытушылық: Сызба құрылысы мен есептеу жұмыстарын орындау кезінде дәлдікке, ұқыптылыққа дағдыландыру, кеңестік туралы  ұғымдарын кеңейту. Сызбаларды орындауға арналған альбом парақтарын толтыруға үйрету.

.


2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер: Нұсқаулық карта, Тігін машинасын пайдаланып, қауіпсіздік ережесі , қажетті құрал-жабдықтар.


3.2 Техникалық құралдар, материалдар: жағаны өңдеу түрлерінің технологиялық нұсқау картасы, плакат(өңірді өңдеу тәсілдері), тігін машинасы,үтік. Ине, жіп, қайшы, мата.


4. Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі

(Студенттерді түгендеу және оларды дайындау)

Қауіпсіздік ережесі:

Тігін машинасы:
1. Машинаның айналатын бөлшектеріне шам ілініп кетпеуі үшін шашыңды жинақы ұстау немесе басты орамалмен байлап алу керек
2. Тігу кезінде матаны қолмен тартуға болмайды ине сынып кетуі мүмкін
3. Жұмыс кезінде машина табанының астында бөгде заттар қайшы, оймақ және т. б. болмауы керек.

Қайшымен жұмыс:
1. Қайшыны арнаулы қобдишада сақтау керек.
2. Қайшыны жолдасына үшкір ұшымен берме.
3. Қайшыны ашық қалдыруға болмайды.
4. Жолдасың қайшымен жұмыс істеп жатқан кезде көңілін бөлуге болмайды
Үйге берілген тапсырманы сұрақ қою арқылы тексеру.

1. Киімді конструкциялау дегеніміз не?
2. Көйлек сызбасын сызу үшін дене бітімінен қандай өлшемдер аламыз?
3. Кеуде биіктігін қандай өлшем анықтайды?
4. Еркін қонымдылық қосымшаның қандай түрлері бар?
5. Жартылай бел айналымы қалай өлшенеді?
6. Киімді конструкциялауда негізгі өлшемнің бірі?

  1. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

1.     Сабақтың мақсатымен таныстыру.

2.     Күннің берілгенін жазу

3.     Практикалық жұмыс

4.     Алдыңғы бойдың сызбасын жасаймыз.

5.     Алдыңғы бойды жасау


1

2

3

4

5

1

ЖЖ4

Ені

МЖо : 3 + Қме

17,6 : 3 + 0,7 = 6,5

2

ЖЖ5

Тереңдігі


6,5 3 = 2,25

3

Ж4Ж5

Ж4  нүктесінен Ж5  нүктесіне қисық сызық жүргізу


Иық сызығы

4

Ж4Ж6

Иық сызығы

R¹ И ұ + бүкпе ашасы( Ж нүктесінен)

13, 4+ 1,5 = 14,9

5

БЖ6

Иық сызығының ылдиы

R² И Қ б + 0,5 ( Б нүктесінен)

40,2 + 0,5 = 40,7

Бүкпе

6

Ж4С

Бүкпе жағдайы

4,5

4,5

7

СС1

Бүкпе ашасы

1,5

1,5

8

СС2

Бүкпені аса көтеру

0,3

0,3

9

С1С4

Бүкпе тереңдігі

7-8

8

10

С2С4

Бүкпе оң жағы

С2 С4С3 С4

8+0,3=8,3

11

СС1С2С4


Нүктелерді қосу


12

Ж4СС3Ж6

Иық сызығының ылдиы

Нүктелерді қосу

Жасау

Алдыңғы бой қолтық ойындысы

13

Ж6Ж7

Ойықтағы нүкте

Ж2 Ж2 ойық сызыққа Ж 6- дан

Жасау

14

К2К4

Сызбадан өлшеу

Ж7 К2  : 3 +2

16,5 : 3+2 = 7,5

15

К2о Бүйір сызығы

Көмекші нүкте

К 2 К3  · 0,2 + 0,7

11,5 · 0,2 +0,7 = 3

16

К2Ко

Ойықтың төменгі нүктесі

К 2 К3  : 2

11,5 : 2= 5,75

17

Алдыңғы бой қолтық ойындысы сызығын Ж7, К4, О, Ко нүктелерінің көмегін жасау

Бүйір сызығы

18

К2К6

Бүйір тігісінің жағдайы

0,3 · К 2 К3   немесе 0,5 · К 2 К3

11,5 · 0,3 = 3,4

 

Ү. Сабақты бекіту.

1.  Оқушылар жұмыстарын бір – біріне алмастырып тексереді. Бір – бірін бағалайды.

2. Бүгінгі  сабақтың мақсатын орындадық па?

ҮІ. Бағалау

ҮІІ. Үй тапсырмасы: нұсқаулық картаны пайдаланып, М1:4 сызбаны өз беттерінше орындау.












Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.06.2024
291
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі