Сабақтың тақырыбы: Геоинформатика негіздері
|
Бөлімі: |
Картография және геоинформатика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құдайбергенова Н.С. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геоинформатика негіздері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.1 геоақпараттық әдістер мен ГАЖ технологияларының ерекшеліктерін, басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
АКТ қолдана отырып, талдау, зерттеу жұмыстарын жүргізу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
|
Оқушылар бір-біріне жылы лебіз айтады. Миға шабуыл сұрақтарына жауап беру арқылы бүгінгі оқу мақсатына болжам жасайды. Күтілетін нәтижелерді анықтайды. . |
Мадақтау әдісі |
Сұрақтар экранда презентация арқылы көрсетіледі. Электорнды суреттер. |
|
Сабақтың ортасы |
|
ГАЖ жиі қолданылатын карталар туралы мәліметті тыңдай отырып, дәптерге атауларын жазып алада. |
|
|
|
|
а)Нұр-Сұлтан қаласының географиялық координаттарын; ә) «Бәйтерек», «Қазақстан Республикасының ұлттық музейі», «ЭКСПО-2017 нысандары» туралы мәліметтерді анықта. |
Берілген электорнды карталармен критерилер бойынша жұмыс жасайды. |
Өзін-өзі бағалау |
Электорнды карта, телефон |
|
|
|
Жұптар өзара «жәрмеңке» әдісі арқылы тапсырманы қорғайды. Әр жұп жұмысы жәрмеңкеге шығарылып, өзге жұптарға таныстырылады. Өзге жұптар бағалау критерийлері арқылы бір-бірін «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды. |
|
АКТ, интернет көздері |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия жүргізіледі. БББ кестесі (Білмеймін, Білдім, Білгім келеді) |
Сабаққа кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Картография және геоинформатика
Картография және геоинформатика
Сабақтың тақырыбы: Геоинформатика негіздері
|
Бөлімі: |
Картография және геоинформатика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құдайбергенова Н.С. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геоинформатика негіздері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.2.1 геоақпараттық әдістер мен ГАЖ технологияларының ерекшеліктерін, басқа ғылымдар мен өндіріс салаларымен байланыстарын түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
АКТ қолдана отырып, талдау, зерттеу жұмыстарын жүргізу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
|
Оқушылар бір-біріне жылы лебіз айтады. Миға шабуыл сұрақтарына жауап беру арқылы бүгінгі оқу мақсатына болжам жасайды. Күтілетін нәтижелерді анықтайды. . |
Мадақтау әдісі |
Сұрақтар экранда презентация арқылы көрсетіледі. Электорнды суреттер. |
|
Сабақтың ортасы |
|
ГАЖ жиі қолданылатын карталар туралы мәліметті тыңдай отырып, дәптерге атауларын жазып алада. |
|
|
|
|
а)Нұр-Сұлтан қаласының географиялық координаттарын; ә) «Бәйтерек», «Қазақстан Республикасының ұлттық музейі», «ЭКСПО-2017 нысандары» туралы мәліметтерді анықта. |
Берілген электорнды карталармен критерилер бойынша жұмыс жасайды. |
Өзін-өзі бағалау |
Электорнды карта, телефон |
|
|
|
Жұптар өзара «жәрмеңке» әдісі арқылы тапсырманы қорғайды. Әр жұп жұмысы жәрмеңкеге шығарылып, өзге жұптарға таныстырылады. Өзге жұптар бағалау критерийлері арқылы бір-бірін «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды. |
|
АКТ, интернет көздері |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия жүргізіледі. БББ кестесі (Білмеймін, Білдім, Білгім келеді) |
Сабаққа кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
тапсырма.












