Материалдар / классный час на" День учителя "для дошкольников
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

классный час на" День учителя "для дошкольников

Материал туралы қысқаша түсінік
воспитать уважение и любовь у школьников к профессии учителя
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
370
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: Математика

Сынып: 2 «Ә»
Тақырыбы: Өткенді қайталау
Мақсаты:Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару.

Міндеттері:

Білімділік: Оқушылардың білім деңгейін тексеру, алған білімдерін тиянақтау.
Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрістерін,есте сақтау қабілеттерін дамыту..
Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап, ойын, түсіндіру, қайталау.
Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі.
-Оқушыларды ұйымдастырды.

-Сабаққа дайындықтарын тексерді.

-Балалар,математика сабағына қажетті құрал-жабдықтарымызды алып партаның шетіне қойып қойыңдар.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі.

-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?

5тапсырма

64+16+8+12 = 100 100 – (25+25) = 50 67+14+3+16 = 100

52 – (30+12) = 10 100 – (37+20) = 43 (41+9) – 30 = 20

-Дәптерімізге жаздық па ?

-Дәптерімізді ашып қоямыз,мен тексеріп шығам.

ІІІ. Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру.

-Балалар алдыңғы сабақта қандай тақырып өттіңдер?

-Балалар ондықтар мен бірліктерді қалай жазасыңдар?(ондықтарды ондықтардың астына, бірліктерді бірліктердің астына жазамыз.)

IV.Мақсат қою кезеңі.

-Балалар, бүгін біз сендермен алдыңғы тақырыптарды пысықтауға арналған есептерді шығарамыз.

Көркем жазу

68

86

V.Жаңа білімді меңгерту кезеңі.

-Балалар №1 – тапсырманы орындайық. Баған бойынша шығару.Дұрыстығын тексеру.



-№2 есепті шығарайық.

-Есепте не туралы айтылған? (Есепте фотосурет туралы айтылған.)

Үш альбомда неше сурет бар? (96)

-Бірінші албомда неше сурет бар? (32)

-Ал,екінші ше? (40)

-Есепте бізден нені сұрап тұр? (Үшінші альбомда неше фотосурет бар екенін)

1Shape1 -ші альбомда – 32с

2Shape2 -ші альбомда – 40с 96 фотосурет

3-ші альбомда - ? с

Шешуі: 96 – (32+40) = 96-72 = 24 (фотосурет)

Жауабы: 3-ші альбомда 24 фотосурет бар.

Ә) 1а – 36 с.

2а – 24 с.

К – 12с.

Альб - ? с

Шешуі: (36+24)-12 = 60-12=48 (фотосурет)

Жауабы: Альбомда 48 фото сурет калды.

-№3 тапсырманы орындайық.

2см

4 см неше см кем?

Шешуі: 4-2=2 (см)

Жауабы: 2 см кем.

5

а

12

9

11

40

31

а+15

27

24

26

55

46

52-а

40

43

41

12

21



d

10

8

6

20

7

7

10

(23+9)-d

22

24

26

12

25

25

22

52 - d

42

44

46

32

45

45

42





VІ.Жаңа білімді бекіту кезеңі.

-Ойын ойнату.

Алматта үш асық,

Санатта екі асық.

Қанатта бір асық,

Ал менде төрт асық,

Барлығы неше асық?

2.Бір үйдің жеті ұлы бар. Олардың әрқайсысының бір - бірден қарындасы бар. Осы үйдің барлығы неше баласы бар?
6. Қорада 7 қой және одан 6 - уы артық ешкі тұр. Қорада барлығы неше мал тұр?

VІІ.Қорытынды:

-Балалар ойын ойнайық. Ойынымыздың аты «Алма жинау» деп аталады.Әр алманың артында тапсырма берілген.Сол тапсырманы кім дұрыс шешсе сол алманы алып себетке салады.

90-10= 80-50= 
24+2= 35+2= 
38-8= 56+1 
72+2= 40-10 

VІІІ.Үй тапсырмасын беру кезеңі.Бағалау

-Балалар,үйге №4 тапсырманы аламыз.

-Бүгін бәрің жақсы қатыстыңдар

-Бүгінгі сабақ ұнады ма?

-Өткізген сабақ үшін рахмет!

-Сау болыңдар!















Пән: Математика

Сынып: 2 «А»
Тақырыбы: Өткенді қайталау
Мақсаты:Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару.

Міндеттері:

Білімділік: Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару. Оқушылардың білім деңгейін тексеру, алған білімдерін тиянақтау.
Дамытушылық: Ойын арқылы оқушылардың логикалық ойлау, есептеу қабілеттерін, танымдық қызығушылығын арттырып, ой өрісін кеңейту.
Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап, ойын, түсіндіру, қайталау.
Сабақтың көрнекілігі:



Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі.
-Оқушыларды ұйымдастырды.

-Сабаққа дайындықтарын тексерді.

-Балалар,математика сабағына қажетті құрал-жабдықтарымызды алып партаның шетіне қойып қойыңдар.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі.

-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?

4 тапсырма.Амалдардың орындалу тәртібін анықта және оларды шығар.

(540-80)+(930-820) = 460+110 = 570
(650+350)-(450+50)
= 1000 - 500 = 500
320+(860-660)+120
=320+320=640
1000-(210-110)+30
=870
-Дәптерімізге жаздық па ?

-Дәптерімізді ашып қоямыз,мен тексеріп шығам.

ІІІ. Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру.

-Балалар алдыңғы сабақта қандай тақырып өттіңдер?

-Үш сағатта неше минут бар?

IV.Мақсат қою кезеңі.

-Балалар, бүгін біз сендермен алдыңғы тақырыптарды пысықтауға арналған есептерді шығарамыз.





Көркем жазу

79

97

V.Жаңа білімді меңгерту кезеңі.

-Shape11 Shape9

640

Shape10

380

530

Балалар №1 тапсырманы орындайық.



200

180

150

190

130

180

310

20

200

5

500

25



380

60

200

170

200

270

150

330

160

490

50

100



840

460

830

450

910

530

720

340


2 есепті шығарайық.

-Есепте не туралы айтылған? (Сауықтыру лагеріндегі кереуеттер туралы айтылған.)

-16 жаңа кереуетті қаншадан неше бөлмеге қойдың?

-Есепте бізден нені сұрап тұр? (Жаңа кереует неше бөлмеге қойылғанын)

Shape27 Shape26 Shape25 Shape24 Shape23 Shape22 Shape21 Shape20 Shape19 Shape18 Shape17 Shape16 Shape15 Shape14 Shape12 Shape13

4 төсек – 1бөлме

16 төсек - ? бөлме

Шешуі: 16-4-4-4-4= 0 (б)

Жауабы: 4 бөлмеге қойылады..

Ә) -Есепте не туралы айтылған? (Саптаяқ туралы айтылған.)

-1 қорапта неше саптаяқ бар? (6)

-Есепте бізден нені сұрап тұр? (3 қорапта неше саптаяқбар екенін)

1 қорап-6с

3 қорап-?с

Шешуі: 6+6+6=18 (саптаяқ)

Жауабы: 3қорапта 18 саптаяқ бар.

-№3 есепті шығарайық.

-Есепте не туралы айтылған? (үйдегі тұрғындар туралы айтылған.)

-1-ші үйде неше тұрғын бар? (240)

2-ші үйде ше? (130)

-Есепте бізден нені сұрап тұр? (2 үйде барлығы неше тұрғын екенін)

1Shape28 Shape29 үйде – 240 т ? т

2 үйде -130 т

Шешуі: 240+130=370 (тұрғын)

Жауабы: 2 үйде барлығы 370 тұрғын тұрады.

ӘShape30 Shape32 Shape31 ) Цемент –700 кг ?кг

Құм - ? 260кг кем

Шешуі: 700-260= 440 (кг)

Жауабы: 440 кг құм

VІ.Жаңа білімді бекіту кезеңі.

-Ойын ойнату.

Алматта үш асық,

Санатта екі асық.

Қанатта бір асық,

Ал менде төрт асық,

Барлығы неше асық?

.Бір үйдің жеті ұлы бар. Олардың әрқайсысының бір - бірден қарындасы бар. Осы үйдің барлығы неше баласы бар?
Қорада 7 қой және одан 6 - уы артық ешкі тұр. Қорада барлығы неше мал тұр?

Ойын ойнайық. Балалар ағаштың жапырақтары түсіп қалыпты. Табиғатымызды таза ұстау үшін жапырақтарды жинап себеттерге салайық. 
(3+2)+60 
= 5+60=65
(5+4)+30 
=9+30=39
60+(70-50) 
=60+20=80
80-(30+40) 
=80-70=10


VІІ.Қорытынды:

Ойын ойнайық. Балалар ағаштың жапырақтары түсіп қалыпты. Табиғатымызды таза ұстау үшін жапырақтарды жинап себеттерге салайық. 
(3+2)+60 
= 5+60=65
(5+4)+30 
=9+30=39
60+(70-50) 
=60+20=80
80-(30+40) 
=80-70=10

VІІІ.Үй тапсырмасын беру кезеңі.Бағалау

-Балалар,үйге №4 тапсырманы аламыз.

-Бүгін бәрің жақсы қатыстыңдар

-Бүгінгі сабақ ұнады ма?

-Өткізген сабақ үшін рахмет!

-Сау болыңдар!







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!