Сабақ:Бөлім: 5 « Көлік және жол белгілері»Тақырыбы: «Көлік және жол белгілері» | Мектеп: Жаңаталап орта мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Монтаева Акерке Мархаббатовна |
Сынып: 5 | Қатысқандар:13 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұраққа жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұраққа жауап береді, өз ойын білдіреді |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Өз ойын дәлелдей отырып,мәтінге қатысты көзқарасын айтады |
| Кейбір оқушылар орындай алады:Тыңдалған мәтін мазмұнын негізге ала отырып,көтерілген мәселелерді өмірмен байланыстырады. |
Бағалау критерийі | Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұраққа жауап береді,өз ойын білдіреді. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдайды,сұраққа жауап береді |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:мәтін, жаңа сөздер немесе неологизмдер |
| Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Жүйткіген автокөліктер,жол ережесі,бағдаршам,дұрыс жүру, күймемен |
| Талқылауға арналған сұрақтар:Егер жол белгілері болмаса, не болар еді? Жол белгілері нені білдіретінін білесің бе? |
| Не себепті ерте заманда көліктің қазіргідей түрі болмаған деп ойлайсыз? |
| Ишара: |
Құндылықтармен байланыс | Қарым- қатынас жасау қабілеті,достық пен келісім дәстүрін сақтау, ұлғайту,инфрақұрылымдық қызмет салаларын дамыту |
Пәнаралық байланыс | әдебиет, бейнелеу |
Алдыңғы оқу | Алдыңғы білімді, жаңа біліммен ұштастыру |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар
|
Сабақтың басы2 мин | Психологиялық ахуал«Мозайка» әдісі арқылы жол белгілерінің суреттерімен бөлемін.І топ «Бағдаршам»ІІ топ «Жолсерік» | АКТ, үнтаспа,суреттер
|
Сабақтың ортасы
15 мин
10 мин
15 мин
Сабақтың соңы
3мин | 1-тапсырма Мәтінді тыңдай отырып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз1. Жол ережесінің сақталуына кімдер жауапты?2. Мектепте жол ережесін сақтау бойынша қандай акциялар, шаралар ұйымдастырылады?3. Жол қауіпсіздігін сақтауда оқушылар қандай үлес қоса алады?«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
Дескриптор - мәтінді тыңдайды -мәтін мазмұны бойынша қойылған сұраққа жауап береді«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады2-тапсырмаМәтінді мұқият тыңдап, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз. Мәтінге қатысты өз ойыңызды айтып дәлелдеңіз. - мәтінді тыңдайды- өз ойын дәлелдей отырып,мәтінге қатысты көзқарасын айтады«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалайды.3-тапсырма Мәтінді тыңдай отырып, тақырыпқа қатысы жоқ суретті алып тастаңыз, «Мен жол ережесін сақтаймын » тақырыбында әңгіме құраңыз.«Артық суретті алып таста » әдісі бойынша тапсырманы орындаңыз.Дескриптор -мәтінді қайта тыңдайды -суреттің артығын алып тастайды - әңгіме құрайды«Қол сигналдары» әдісі арқылы бағалау
«Менің көңіл- күйім» баспалдағы
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып,тақтаға салынған баспалдақтардың біреуіне жабыстырады. «Керемет», «Өзіме сенімдімін», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек», «Білмеймін», «Нашар»
|
|
Саралау – Сіз қандайтəсілмен көбірек қолдаукөрсетпексіз?Сіз басқаларғақарағанда қабілеттіоқушыларға қандайтапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардыңматериалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəнеҚауіпсіздік техникасын сақтау |
Тапсырма тәсілі1. «Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі .Қарқын тәсілі1.«Артығын алып таста» әдісіДиалог және қолдау көрсету «Жұптық әңгіме» әдісі | «Бағдаршам» әдісі «Басбармақ» әдісі«Қол сигналдары» әдісі «Менің көңіл- күйім» баспалдағы
| Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері сақталды
|
РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | |
|
Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.2.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?1.2. | |
Жалпы бағалауСабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1:Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1:Осы сабақтыңбарысында мен сыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/ қиыншылықтарытуралыненіанықтадым, не нəрсегеназараударуқажет? |