Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Компьютер қалай жұмыс істейді?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1А Мектеп: №11 о/м
Күні: 06.10.2023 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Асанова Г.Ж.
Сынып: 6 «Ә» |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 операциялық жүйенің негізгі міндеттерін атап өту |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:Операциялық жүйе туралы біледі. Операциялық жүйе қызметін меңгереді Оқушылардың басым бөлігі: Операциялық жүйелердің қызметін анықтап, атап көрсетеді. Кейбір оқушылар: Операциялық жүйелердің қызметіне қарай ажыратып талдай біледі. |
Бағалау критерийі |
1.Операциялық жүйе ұғымын түсінеді. 2. Операциялық жүйелердің түрлерге бөлінетінін құрылымын, қызметін ажырата алады.
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Программалық жабдықтаманың түрлерін атау. Негізгі сөздер мен тіркестер: ОЖ, ЖПЖ,ҚПЖ,ПЖ Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Қалай ойлайсыңдар, неге ОЖ-нің біреуі кең тараған? Компьютерден басқа қандай құрылғыларда ОЖ бар? Талқылауға арналған тармақтар: 1.Компьютердің программалық жабдықтамасы деген не? 2.ОЖ қашан жүктеледі? 3.Компьютерлеріңде қандай ОЖ орнатылған? |
Құндылықтарға баулу |
Операциялық жүйе тақырыбын түсіндіре отырып оқушыларды ойлау ,есте сақтау ,және алған білімдерін өмірде қолдануға үйрету . Мәңгілік ел идеясын дамытуға тәрбиелеу. |
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын, орыс тілі |
Алдыңғы білім |
Компьютердің қызметі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 4 мин 5 мин |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал. Тренинг «Мен саған сенемін!» «Мен саған сенемін, себебі.....» жалғастыру арқылы тізбек бойымен жанындағы оқушыға сабаққа деген сенімділік қалыптастыру. «Кездейсоқ топ». Топқа бөлу үшін Ехсеl бағдарламасында дайындалған бағдарлама арқылы оқушыларды кездейсоқ 3 топқа бөліп аламын.. Топтың мүшелері кездейсоқ бірігеді. Мұғалімге сыныптағы оқушылардың бір-бірімен мейлінше араласқаны маңызды. Сыныпты «Windows», «Linux», «MacOS» атауларымен топқа бөлу. «Өрмекшінің торы» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау. 1.Компьютер ақпаратты қалай өңдейді? 2. Компьютердің негізгі құрауыштары 3. Неге тышқан компьютердің негізгі құрылғыларын жатпайды?
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин Деңгейлік тапсырмалар 10 мин |
Жаңа тақырып: Операциялық жүйенің негізгі қызметі Мақсат: операциялық жүйенің түрлерін және олардың артықшылығы мен кемшілігін анықтау, негізгі қызметтерін атап өту «Джигсо» әдісі бойынша жаңа тақырыпқа байланысты мәтінді бөліп алып әр топ постер қорғайды. Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Дескриптор:
- Топтық өзара бағалау жасайды. Практикалық жұмыс:
А
деңгейі
Дескриптор:
|
Оқулық Оқулық, маркерлер, плакаттар, стикерлер Компьютер «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі: Мен бүгін білдім.... Мен бүгін сезіндім.. Мен келесі сабақта білгім келеді..............-деген сөйлемдерді аяқтап жазады. |
А4 парақтары |
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Көзге арналған жаттығулар жасаймыз. Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтауды үнемі ескерту.
|
Оқушыларды «Кездейсоқ топ» әдіс арқылы топқа бөлу. «Өрмекшінің торы» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау. «Джигсо» әдісі арқылы топтық жұмыс ұйымдастыру. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |