Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі. Вирусқа қарсы қауіпсіздік.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Желілер және қауіпсіздік Сыныбы: 7 Б Күні: 22.10.2023 ж. |
Мектеп: №11 о/м Пән мұғалімі: Асанова Г.Ж. |
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі. Вирусқа қарсы қауіпсіздік. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1- компьютерлік желілерді топтастыру 7.4.2.1 – компьютерді зиянды программалардан қорғау |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|
Компьютердегі желілерді түріне қарай топтастыра отырып, желі жылдамдығын анықтай алады |
||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
Зиянды программалардың түрлерін ажырата алады. |
||
Кейбір оқушылар: |
||
Күнделікті өмірде компьютерлік желілердің қызметінің маңыздылығына дәлелді мысалдар келтіре алады. |
||
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Желілердің түрлері мен топтамаларын біледі және сызбасын жасай алады. Вирус, Антивирус, Dr. Web, Kaspersky, Avast, Брандмауэр, қорғай алады. |
|
Лексика және терминология: Желі, жергілікті желі, жаһандық желі, интернет желісі, сымсыз желі, желілер топологиясы, шиналық желі, шеңберлік желі, жұлдызша желі. |
||
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
|
||
Құндылықтарды дарыту |
Тапсырманы орындауда өзара келісім, жұптық (топтық) жұмыс кезінде бір – біріне деген құрмет. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Физика |
|
|
|
|
|
Сабақ барысы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин Топтастыру 2 мин «Конверт» әдісі 5 мин «Миға шабуыл» 2мин Сабақтың ортасы Білу, Түсіну «Жұптас, әңгімелес» әдісі 10 мин «Ой қозғау» әдісі 7 минут Тәжірибелік жұмыс Қолдану 9мин. Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесіп кезекші арқылы сыныпты түгелдеп, оқушылардың назарын өзіме аударамын. «Конверт» әдісі арқылы топқа бөлу: 1-топ. Желілер. 2- топ. Вирустар. Өткенді қайталау. Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Сандар сөйлесін» әдісі арқылы пысықтау.
«Миға шабуыл».
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз «Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі. Вирусқа қарсы қауіпсіздік» Интербелсенді тақтада таныстырылым. Видео ролик 1тапсырма: «Жұптас, әңгімелес» әдісі арқылы берілген суреттер арқылы алған білімдерін топта бірігіп орындайды.
Дескриптор:
2 тапсырма: «Ой қозғау» әдісі Екі топқа бірдей тапсырма беріледі, бірақ сандық көрсеткіштері әртүрлі. Тапсырма №1: Берілген кітап көлеміндей ақпаратты Шымкенттен Астанаға 2 сабақтан соң, желі арқылы жіберілді. Тасымалдаушы құрылғының жылдамдығын анықтаңыз. Тапсырма №2: Берілген кітап көлеміндей ақпаратты Шымкенттен Астанаға 3 сабақтан соң, желі арқылы жіберілді. Тасымалдаушы құрылғының жылдамдығын анықтаңыз. Дескриптор:
3 тапсырма: «Тәжірибелік жұмыс» Оқушыларға антивирустық программалар туралы акпаратты интернеттен іздеп тауып баспаға жіберу Дескриптор: Күнделікті өмірде компьютерлік желілердің қызметінің маңыздылығына дәлелді мысалдар келтіре алады. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білді, нені үйренді - не түсініксіз қалды - немен жұмыс жасау қажет
Үй жұмысы Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі. Вирусқа қарсы қауіпсіздік. |
|
Дифференциация – Сіз қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың жаңа материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және техникалық қауіпсіздікті сақтау |
Жұптық/топтық жұмыс – сыныптастарының қолдауы. Қажет болса, мұғалімнің көмегі. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға күрделірек/қызық болып көрінетін өз шешімдерінің аспектілерін көрсете алады. Сабақта дифференциациялаудың негізгі принципі – күрделендіру. Вирусқа қарсы қауіпсіздік тақырыбына венн диаграмма құру |
Сұрақтарға жауап беру және жауаптар сеансы. Тапсырманы орындау барысында сұрақтарды пайдалану. Сабақтың әрбір кезеңінде оқушылардың нәтижесін/жетістігін түсіну үшін шолу сұрақтарын пайдалану. Өзара бағалауды және өзін-өзі бағалауды пайдалану. |
Компьютерлік техникамен жұмыс кезінде қауіпсіздік техникасы ережелерін, мысалы, экранды, пернетақта мен тышқанды қосу кезінде абай болуды; денсаулыққа қауіп төндіретіндіктен сымдардан сақ болуды еске салу. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты/оқу мақсаты шындыққа негізделген бе? Барлық оқушылар ОМ-на жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс келтірілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегіністер болды және неге? |
|
|
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру тұрғысынан да, оқу тұрғысынан да ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты не жақсартуы мүмкін (сабақ беру тұрғысынан да, оқу тұрғысынан да ойлаңыз)? 1: 2: Мен сынып туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы сабақ барысында не білдім, алдағы сабақтарда неге көңіл бөлінуі керек?
|