Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Көркем еңбек |
Мектеп: |
||||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
Сынып: 2 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
Бөлім: |
Менің мектебім |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жылжымалы суретті кітаптар |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Шығармашылық идеялар мен сезімдерді көрсетеді және дамытады.
|
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Бағалау парақшасымен таныстыру Топтарға бірігу Бағалау парақшасымен таныстыру Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) |
Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқушылар өздеріне ұнайтын гүлдер (сары,қызыл,жасыл) алады. «Аялы алақан» Тренинг. |
|||
Ортасы
|
Қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдар мен құралдарды қолдануға көңіл бөлу. Сабақтың басында оқушыларға әр түрлі кітаптарды көрсетемін. Оқушылар балаларға арналған кітаптардың үлкендерге арналған кітаптардан айырмашылықтарын көрулері керек. Балаларға арналған кітаптар ашық түсті, әр түрлі пішінді, көптеген түрлі- түсті суреттермен, оқуға ыңғайлы ірі әріптермен жазылған. Миға
шабуыл: Кітап мынадай негізгі бөліктерден тұрады. Беттері бірнеше дәптерге, ал дәптерлері кітапқа біріктіреді. Оқушыларға балаларға арналған кітаптар суреттерінің көп болуымен ерекшеленетінін түсіндіремін. Олар ерекше пішінде болуы мүмкін. Барлық балалар оқу білмегендіктен, онда мәтіндер аз болып келеді. Олар ірі әріптермен жазылады. Кітаптың авторы
болады. Автор кейіпкер ойлап табады, ол туралы әңгімелейді және
мәтін жазады. Яғни, сюжетпен жұмыс істейді. Сюжет - бұл кітаптың
мазмұны. Суретші кітапқа суреттер салады. Содан соң кітапты басып
шығарып, оқырмандарға ұсынады. Суреттегі кітаптардың пішіні қандай? Ертегінің немесе қандай да бір оқиға мәтініне қатысты суреттер иллюстрациялар деп аталалады. Балаларға арналған кейбір кітаптардағы иллюстрациялар жылжымалы болып келеді. Кітапты ашқанда, олар парақ бетінен жоғары көтеріледі. Сабақтың шығармашылық бөлігі
кейіпкерлердің суреттерін
салып, оның оқиғасын ойластыруға арналады.
- Сенің оқиғаң неше бетті қамтиды? (Ө) Оқушыларға келесі сұрақтарға жауап бере отырып, өз кейіпкерлері туралы әңгімелеуді ұсынынамын: Ол кім? Ол жанды ма, әлде жансыз зат па? Ертегі кейіпкері ме, әлде ол расында да бар ма? Сабақтың соңында оқушылардан жұмыстарының қаншалықты сәтті шыққаны, барлығы жұмысты аяқтап үлгергендігі, олар нені аяқтап немесе өзгертулері керектігін бағалауларын сұраймын. Сабақты бекіту:
Берілген ақпарат мұғалімге келесі сабақты жоспарлауға, оқушыларға арналған материалдар дайындап қоюға, топтық, жұптық, немесе жеке тапсырмалар дайындауға мүмкіндік береді. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі. Оқушылар картиналар көшірмесіне ізденіс жасап, талдап, төмендегі сұрақтарға жауап береді. (Ж, Ө) Оқушылар сюжетті ойластырып, бірінші бетті дайындауға кіріседі. Олар қағаз парағына өздерінің басты кейіпкерлерін түрлі-түсті түспен салып, ол туралы қысқаша оқиға жазады. Сурет оқушылардың әртүрлі материалдарды: жай және түрлі-түсті қарындаштар, борлар, бояулар, пастель және т.б. таңдауы бойынша орындалады |
Дескриптор Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Қарапайым иінтіректермен жоғары қарай ашылатын кітаптар Эрик Карл «Өте аш жұлдыз құрт» https://www.youtube.co m/watch?v=ki1FhZ7LvZ c Қарапайым кітаптар жасауға арналғн
вебсайт http://www.chudopredki. ru/7789-knizhka-svoimi- rukami-iz-bumagi.html Қатырма қағаздан |
|||
Аяқталуы
|
«Жетістік» баспалдағы . (ҚБ) “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
Оқушылар дың бірін-бірі, өзін өзі бағалауға негізделген |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
||||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||
Сынып: 2 сабақ 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
Бөлім: |
Менің мектебім |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жылжымалы суреттер |
||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Шығармашылық идеялар мен сезімдерді көрсетеді және дамытады. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басталуы
|
Ұйымдастыру. Жұмыс ережесін келісу
Сабаққа белсене қатысып, жақсы нәтиже көрсетеміз! |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|||
Ортасы
|
Білу және түсіну Алдыңғы сабаққа шолу Иллюстрация дегеніміз не? Бейнематериалдар көру Әртүрлі материалдан жасалған, көлемді, қозғалмалы бөліктері бар кітаптарды көрсетемін. Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |