Материалдар / Көркем еңбек пәні бойынша 2 сыныптың 4 тоқсанына арналған қысқа мерзімді жоспар
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Көркем еңбек пәні бойынша 2 сыныптың 4 тоқсанына арналған қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
Көркем еңбек пәні бойынша 2 сыныптың 4 тоқсанына арналған қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Сәуір 2023
264
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ 1

Көркем еңбек

Мектеп: Педагогтің аты-жөні:

Бөлім:

Қоршаған орта

Сынып: Күні:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Гүлдердің оянуы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау

2.3.2.1Өнердің әртүрлі туындыларының негізгі суреттеу құралдары мен орындау материалдарын анықтау

Сабақтың мақсаты

Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинайды.

Сабақтың барысы.

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру кезеңі 2 минут

Топтарға бөлу. «Қағаз қиындылары»

Төрт түсті қағаздарды топ құрамындағы оқушылар саны бойынша алтыға қиып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беру. Оқушылар қиықтарды құрастырып бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топтарға бөлінеді.

Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут

«Өзі туралы кластер» тренинг

Оқушылар танысу үшін өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар негізгі рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның еркесі, адал дос т.б

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары.

Ортасы

Білу және түсіну

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Бұл сабақта біз

  • Шығармашылық жұмыс жасаумен;

  • Шыармашылық жұмысты көрмеде таныстыратын боламыз.

Жаңа сөздер: Пропорция, апликация

Жаңа сабақ

Көктем – табиғаттың жаңаратын, тіршіліктің жанданатын уақыты.

Табиғат көктемде оянады. Жыл құстары үшып келіп, ағаштар мен бұталар бүршік жара бастайды. Қар еріген жерлерге қылтиып шөптер өсіп шығады.

Сұрақтарға жауап береміз:

  • Бұл гүлдерді неге көктемгі гүлдер деп атайды?

  • «Ерте гүлдейтін өсімдіктер» деген сөзді қалай түсінесің?

Өзің тұратын жерде олар қай айда гүлдейді?

Көктемгі гүлдер:


а) бәйшешек; ә) қызғалдақ;б) құртқашаш; в) інжугүл


Бәйшешек қар ери бастаған кезде, көктемгі күннің алғашқы шуағынан нәр алып гүлдейді. Латын тілінде бәйшешек «сүт гүлі» деп аталады.

Көктемнің басында, қыстың қары толығымен ерімей тұрып гүл жаратын, бәйшешектің көптеген түрі жойылу алдынды тұр. Сондықтан бұл гүлдер Қызыл кітапқа енген.

19 сәуір – бәйшешек күні.

Сарамандық жұмыс

Бәйшешектерді әртүрлі техниканың көмегімен немесе апликация арқылы бейнелеуге болады.

Гүлді салу кезеңдері

Бейнебаян көру


Жұптық тапсырма

Апликация әдісімен бәйшешек жасау кезеңдерін қарастырыңдар.


Қауіпсіздік техникасы ережелері

Қайшымен жұмыс істегене ұқыпты бол.

Қайшыны жауып, ұшын өзіңе қаратқан күйде бер.

Сұрақ – жауап:

  • Бәйшешектің жапырақтары мен күлтелері қандай пішінде болады?

  • Олардың түсі қандай болуы мүмкін?

  • Қимаүлгілердің көмегімен апликация үлгілерін қалай дайындауға болады?

Жұмысты бағалау

Сыныптастарыңмен бірге шығармашылық жұмыстар көрмесін ұйымдастырыңдар.

Сыныптастарыңның жұмыстарын бағалаңдар. Ол үшін бағаңа сәйкес келетін әріпті таңда.

Ұ – ұқыпты орындалған

Ж- жақсарту керек

Қорытынды

«Бәйшешек» атауы немен байланысты?

Шығармашылық жұмыстар жасағанда қандай қиындықтар болды?



Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.





Оқушылар сұрақтарға жауап береді.




















Әртүрлі техникамен сарамандық жұмыс орындайды.







Бейнебаян арқылы салу кезеңдерімен танысады.








Апликация жұмыстарын жасайды.






Қорытынды сұрақтарға жауап береді.








Бірін бірі бағалайды.


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.






Оқылым, жазылым тапсырмалары.








Бәйшешек суреттері, қағаз, карындаштар

Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Рефлексиялық шеңбер»

  • Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

  • Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?

  • Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

  • Сабақта қандай қиындықтар туындады?

  • Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?

Топтар бір-бірінің жұмыстарын бағалайды. Өз ойларын айтады.

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.


«Ашық микро

фон»


«Ашық микрофон»

кері байланыс парағы


Сабақ 2

Көркем еңбек

Мектеп: Педагогтің аты-жөні:

Бөлім:

Қоршаған орта

Сынып: 2 Күні:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көктемгі гүлдер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.2.1 Әртүрлі әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу

Сабақтың мақсаты

  • Әртүрлі әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізеді.

Сабақтың барысы.

Сабақтың кезең

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, түгелдеу. Оқушылар тұрып, балалар бір – біріне сәттілік тілейді.

Түсті гүлдермен оқушыларды топқа бөлемін.

  • Балалар таңдаған түстер бойынша топқа бөлініп отырайық

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Сіздердің таңдаған түстеріңізге байланысты нені білдіретінін айтып өтейін.

  1. Сары түс – жеңілдік пен қуанышты, сабырсыздықты, нұр сәулені білдіреді. Қуаныштың, күн шапағатының нышаны. Сары түс адамды болашаққа бағыттайды, жаңалыққа талпындырады, заманауилыққа, дамушылыққа құштар етеді. Бұл түсті таңдаған кез келген адам қиындықты тезірек жеңуге  құлшынып, тезірек босап шығудың амалын іздеп тұрады. Өзгерісті жиі қалап тұрады.

  2. Қызыл түс адамның энергияға толы екенін көрсетеді. Өмірлік күшті, белсенділікті, нәтиже, сәттілікке қол жеткізу үшін барлық мүмкін болған талпынысты, бейімділікті, албырттықты, жеңіске деген жігерді, құлшынысты білдіреді. Бұл түсті таңдағандар - кез келген қиындыққа мойынсұнбайтын, күрескер, батыл адамдар.  

  3. Жасыл түс – еркіндікке деген жігерлікті, табандылықты, мақсаткерлікті, өзімшілдікті, «Мен» деп өзіне жоғары баға берушілікті білдіреді. Бұл түсті таңдағандар – өзінің құндылығына деген сенімді жоғарылатқысы келетіндер, айналасындағы адамдардан мақтаулар, жақсы пікірлер күтетін адамдар.

Үй тапсырмасын сұрау.

  • Үйге қандай тапсырма берілді?

  • Қандай сурет салдыңдар?

(Әр топтан екі-үш бала қорғау)

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары.






Сары алма,

көк алма,

қызыл алма

Ортасы

10 минут

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!