Материалдар / Коучинг "Дарынды оқушылардың оқу жетістіктерін бағалау ерекшеліктері"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Коучинг "Дарынды оқушылардың оқу жетістіктерін бағалау ерекшеліктері"

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге дарынды оқушылар туралы түсінік беру, дарынды оқушыларды анықтау және ол оқушылармен жұмыс жасау ерекшеліктерін үйрету. Бір-бірімен пікір алмасып, тәжірибе бөлісу. Дарынды оқушылармен жұмыс жасаудың маңыздылығын түсіну, тәжірибелерінде қолдануға бағыт-бағдар беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Сәуір 2021
472
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 20.02.2020

Коуч : Бегежанова Рауан

Коучинг тақырыбы


Дарынды оқушылардың оқу жетістіктерін бағалау ерекшеліктері

Мақсаты

  • Мұғалімдерге дарынды оқушылар туралы түсінік беру, дарынды оқушыларды анықтау және ол оқушылармен жұмыс жасау ерекшеліктерін үйрету.

  • Бір-бірімен пікір алмасып, тәжірибе бөлісу.

  • Дарынды оқушылармен жұмыс жасаудың маңыздылығын түсіну, тәжірибелерінде қолдануға бағыт-бағдар беру

Күтілетін нәтиже

  • Дарынды оқушыларды анықтай алады, олардың бағытын анықтап, жүйелі жұмыстар жүргізуге дағдыланады.

Ресурстар

Интерактивті тақта, ноутбук, плакат, суреттер, түрлі-түсті қалам мен стикерлер



Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жүргізілетін жұмыстар

Дереккөздер


Коучингтің басы

7 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалімдермен сәлемдесу, топқа бөліну.

Мұғалімдер түрлі-түсті жұлдыздарды таңдап алып, түстері арқылы 3 топқа бөлінеді

1-топ (САРЫ) ДАРЫН тобы

2-топ(көк) ТАЛАНТ тобы

3-топ (күлгін) ҚАБІЛЕТ тобы









Топқа бөліну қағаздары, слайд

Ортасы


Коучинтің тақырыбын ашу үшін слайд арқылы түсіндірмелер беріліп, ақпараттар айтылады.

Дарындылық - бұл психиканың жүйелі, өмір бойы дамып отыратын қасиеті, ол басқа адамдармен салыстырғанда, адамның бір немесе бірнеше қызмет түрінде өте жоғары (ерекше, сирек кездесетін) нәтижелерге қол жеткізу мүмкіндігін айқындайды. Әдетте дарынды балалардың жады өте жақсы болады, ол ерте қалыптасқан сөйлеу тілі мен абстаркітілік ойлау қабілетіне негізделеді.

Дарынды балаларға мынадай қасиеттер тән: 
- өте ерте байқалатын, күшті дамыған әділдік сезімі. Дарынды балалардағы жеке құндылықтар жүйесі өте кең. 

қоғамдық әділетсіздікті жете түсініп қабылдайды. Өзіне және айналадағы адамдарға жоғары талаптар қояды және ақиқатқа, әділдікке, үйлесімділік пен табиғатқа ден қоя алады. 

шынайылық пен фантазияны нақты ажырата алмайды. 

дарынды балалар әзірге олардың «тістері батпайтын» проблемаларды шешуге тырысады. Олардың дамуы тұрғысынан мұндай әрекеттер пайдалы. 

дарынды балалар үшін, әдетте - дақпыртты қорқыныш сезімдері тән, өйткені олар көптеген қауіпті салдарды елестетуге қабілетті. 

айналадағы адамдардың сөзбен жеткізілмейтін сезімдерін өте қабылдағыш және олардың айналасында туындаған, үнсіз шиеленіске тез беріледі.



Топтық тапсырма: топтар көрстетілген сайттағы мақалаларды оқиды, танысады және постер арқылы қорғайды

1-топ: https://kaz.tengrinews.kz/zakon/kazakstan_respublikasyinyin_ukmet_kazakstan_respublikasyinyin_premer_ministr/aleumettk_kamsyizdandyiru/id-P1900000997


2-топ: http://primeminister.kz/kz/news/reviews/daryndy-oushylardy-oldaudy-zhol-kartasy-kpbalaly-otbasylar-men-auyl-balalary-shin-zha-mmkindikter-andaj


3-топ: https://baribar.kz/39195/qazaqstannynh-atyn-shygharyp-zhurgen-talantty-balalar/


БАҒАЛАУ «Комментарий» әдісі


Топтық тапсырма: топтарға мектеп оқушыларының суреттері таратылып беріледі, оқушылар туралы ақпарат, жеке деректер және «дарынын қалай дамытамыз?» деген сұраққа бірлесіп жауап береді.


БАҒАЛАУ: «екі жұлдыз, бір ұсыныс»


Жеке жұмыс.

Тапсырма: дарынды оқушыға арналған бір тапсырма, ойын түрін, жұмыс жоспарын, т.б. дайындау

БАҒАЛАУ «Қол шапалақтау»





Соңы




Кері байланыс.

Shape4 Shape3 Shape2




















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!