|
1 апта |
4 күн |
|
||
|
Коучинг-сессияның тақырыбы |
Диалогтік оқыту. Әңгіменің түрлері |
|||
|
Ресурстар: |
Интербелсенді тақта, маркер, А-4 парағы, А-3 парағы, |
|||
|
Мақсат: |
Диалогтік оқыту, әңгіменің түрлері жайлы түсінік қалыптастыру. |
|||
|
Міндеттер:
|
1.Оқу үрдісінде диалогтік
оқытуды қолданудың маңызын түсіну; |
|||
|
Оқыту нәтижелері:
|
1.Оқу үрдісінде диалогтік
оқытуды қолданудың маңызын түсінеді; |
|||
|
Негізгі идея: |
Диологтік оқыту әдісін қолдану арқылы оқушылардың сабақта пікірлесу ортасын құра білудің маңызын, берер нәтижесін түсінеді.
|
|||
|
|
Коуч әрекеті |
Мұғалімдердің әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың барысы
1 тапсырма 10 мин |
Мұғалімдерге психологиялық ахуал туғызу «Сағат тілі» жаттығуы Нұсқау: қатысушыларға сағаттың суреті бинеленген қағаздар таратылып беріледі. Қатысушылар психологтың нұсқауымен уақыт аралықтарына өздері қалаған қатысушылардың есімдерін жазады. Есімдер жазылып болған соң, психологтың бұйыруымен әрбір қатысушы өз таңдаулары бойынша адамдарды іздейді: Мысалы: 13-14 аралығы – амандасу 15-16 аралығы – күлімдеу 17-18 аралығы - комплимент айту
21-22 аралығы – қол алып амандасу 23-00 аралығы – мимика арқылы сыйлық сыйлау Топқа бөліну Коучингке қатысушыларға қиылған 3 сурет беріледі /жүрек, қол, ба / суреттерді біріктіру арқылы жұп құрып 3 топқа бөлінеді. №1-топ: жүрек № 2-топ: бас №3 топ-қол Коуч: Фигуралар ішіндегі суреттерге назар аударту, олар не үшін алынғаны туралы сұрау? - Сіздер енді жұптасып осы сурет жөнінде өз пікірлеріңізді айту.
Құрастырған
суреттері бойынша топ мүшелерінің ойларын
білу. «Суретте не бейнеленген? Сурет бойынша өз
ойыңызды айтыңыз. Бұл суреттердің бүгінгі біздің тақырыбымызға
қатысы бар ма?» - деп қатысушыларға сұрақтар
қоямын. . Стратегия: миға шабуыл. Мақсаты: Қызығушылығын ояту. Видеоролик « Егіз сәбилердің тілдесуі» -Ендеше бүгінгі коучингтің тақырыбы не болады?
Дұрыс: Диалогтік
оқыту. Слайд арқылы таныстыру |
Жаттығуларды іс қимыл арқылы жасайды.
Топқа бөлінеді
Жұптасып жауап береді.
Презентацияға назар аударады. Видеоролик көру
|
Сағат шаблоны
Интербелсенді тақта
Бас, қол, жүрек суреттері
Қағаз, қалам Интербелсенді тақта Видеоролик
|
|
|
2 тапсырма 10 мин |
Практикалық бөлім Топтық жұмыс Стратегия: «айырмасын тап» Вен диаграмассы Диалогтік оқыту және күнделікті диалог. Видеоролик диалогтік оқыту сипаттама. |
Венн диаграмасын құрайды топпен |
А-3 қағазы, маркер
|
|
|
|
Мерсер көрсеткен әңгіменің 3 түрі: Әңгіме-дебат Кумулятивтік әңгіме Зерттеушілік әңгіме 1 топ- А-4 кластер әрқайсыңыз Бауырсақтың жасалу жолдарын жазасыздар,/рецепт/. Топтағы 1 мұғалім түсіндіреді. 2 топ- салат 3 топ-үй салу 2.Коуч: -Осы тапсырманы орындауда сіздер не бақыладыңыздар? -Бұл әңгіменің қай түріне жатады? Слайд- Кумулятивтік әңгіме |
Әңгіме түрлерін атайды.
Топпен жұмыс жасап ортада қорғайды. |
А-4 парағы, маркер. |
|
|
|
-Енді осы жасалған тағамдарыңыздан ақылдасып басқа тағам жасау. 2.Коуч: -Осы тапсырманы орындауда сіздер не бақыладыңыздар? -Бұл әңгіменің қай түріне жатады? Слайд- зерттеушілік әңгіме |
Топпен жұмыс жасап қорғайды. |
А- 4 парағы, суреттер
|
|
|
|
3 Коуч: Жаңадан жасалған тағамдарыңыз пайдалы екенің дәлелдеңіз. Әңгіме дебат |
|
|
|
|
|
Ролдік ойындар Коуч 1-топқа Поездағы қарт адам мен жас адамның арасындағы кумулятивтік әңгіме 2-топқа Ата-анамен баланың арасындағы әңгіме-дебат 3-топқа Мұғалім мен оқушы арасындағы зерттеушілік әңгімеге диалог қоюға тапсырма береді. Кез келген топ әр топтың әңгіменің қай түріне мысал келтіріп жатқанын айтады. |
Көрініс көрсетеді. |
Орындық, маска
Табыс баспалдағы |
|
|
Рефлексия/бағалау
5 мин |
«Баспалдақ рефлексиясы».
Бүгінгі коучинг бойынша мына суреттегі тауды «Диалогтік оқыту» деп
алсақ, сіздер осы тақырып бойынша өзіңізді таудың қай жеріндемін
деп есептейсіздер? Міне, осыған сәйкес, алдарыңызда жатқан
стикерлерге коучинг бойынша не түсінгеніңізді, екі сәтті кезеңді,
бір ұсынысыңызды жазып, таудың суретіне
жабыстырыңыз. |
|||
С а у а л н а м а
1.Сіз үшін өткізген коучинг маңыздылығы қандай
болды?
А) Өте маңызды В) Орташа
2.Өткізілген коучинг
қаншалықты дәрежеде сіздің кәсіби дамуыңыздың сұраныстарына сәйкес
келеді?
А) Ия В) Жоқ
3.Қатысушы ретінде коучтнг
сізге жаңа серпін бере алды ма?
А) Ия В) Жоқ
4.Сіздің ойыңызша осы
коучингтің сізге пайдасы болды ма?
А) Ия В) Жоқ
5. Жаңа оқу жылында осы модульді өз сабақтарыңызда пайдаланасыз
ба?
А) Ия В)
Жоқ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Коучинг Тақырыбы: Диалогтік оқыту. Әңгіменің түрлері.
Коучинг Тақырыбы: Диалогтік оқыту. Әңгіменің түрлері.
|
1 апта |
4 күн |
|
||
|
Коучинг-сессияның тақырыбы |
Диалогтік оқыту. Әңгіменің түрлері |
|||
|
Ресурстар: |
Интербелсенді тақта, маркер, А-4 парағы, А-3 парағы, |
|||
|
Мақсат: |
Диалогтік оқыту, әңгіменің түрлері жайлы түсінік қалыптастыру. |
|||
|
Міндеттер:
|
1.Оқу үрдісінде диалогтік
оқытуды қолданудың маңызын түсіну; |
|||
|
Оқыту нәтижелері:
|
1.Оқу үрдісінде диалогтік
оқытуды қолданудың маңызын түсінеді; |
|||
|
Негізгі идея: |
Диологтік оқыту әдісін қолдану арқылы оқушылардың сабақта пікірлесу ортасын құра білудің маңызын, берер нәтижесін түсінеді.
|
|||
|
|
Коуч әрекеті |
Мұғалімдердің әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың барысы
1 тапсырма 10 мин |
Мұғалімдерге психологиялық ахуал туғызу «Сағат тілі» жаттығуы Нұсқау: қатысушыларға сағаттың суреті бинеленген қағаздар таратылып беріледі. Қатысушылар психологтың нұсқауымен уақыт аралықтарына өздері қалаған қатысушылардың есімдерін жазады. Есімдер жазылып болған соң, психологтың бұйыруымен әрбір қатысушы өз таңдаулары бойынша адамдарды іздейді: Мысалы: 13-14 аралығы – амандасу 15-16 аралығы – күлімдеу 17-18 аралығы - комплимент айту
21-22 аралығы – қол алып амандасу 23-00 аралығы – мимика арқылы сыйлық сыйлау Топқа бөліну Коучингке қатысушыларға қиылған 3 сурет беріледі /жүрек, қол, ба / суреттерді біріктіру арқылы жұп құрып 3 топқа бөлінеді. №1-топ: жүрек № 2-топ: бас №3 топ-қол Коуч: Фигуралар ішіндегі суреттерге назар аударту, олар не үшін алынғаны туралы сұрау? - Сіздер енді жұптасып осы сурет жөнінде өз пікірлеріңізді айту.
Құрастырған
суреттері бойынша топ мүшелерінің ойларын
білу. «Суретте не бейнеленген? Сурет бойынша өз
ойыңызды айтыңыз. Бұл суреттердің бүгінгі біздің тақырыбымызға
қатысы бар ма?» - деп қатысушыларға сұрақтар
қоямын. . Стратегия: миға шабуыл. Мақсаты: Қызығушылығын ояту. Видеоролик « Егіз сәбилердің тілдесуі» -Ендеше бүгінгі коучингтің тақырыбы не болады?
Дұрыс: Диалогтік
оқыту. Слайд арқылы таныстыру |
Жаттығуларды іс қимыл арқылы жасайды.
Топқа бөлінеді
Жұптасып жауап береді.
Презентацияға назар аударады. Видеоролик көру
|
Сағат шаблоны
Интербелсенді тақта
Бас, қол, жүрек суреттері
Қағаз, қалам Интербелсенді тақта Видеоролик
|
|
|
2 тапсырма 10 мин |
Практикалық бөлім Топтық жұмыс Стратегия: «айырмасын тап» Вен диаграмассы Диалогтік оқыту және күнделікті диалог. Видеоролик диалогтік оқыту сипаттама. |
Венн диаграмасын құрайды топпен |
А-3 қағазы, маркер
|
|
|
|
Мерсер көрсеткен әңгіменің 3 түрі: Әңгіме-дебат Кумулятивтік әңгіме Зерттеушілік әңгіме 1 топ- А-4 кластер әрқайсыңыз Бауырсақтың жасалу жолдарын жазасыздар,/рецепт/. Топтағы 1 мұғалім түсіндіреді. 2 топ- салат 3 топ-үй салу 2.Коуч: -Осы тапсырманы орындауда сіздер не бақыладыңыздар? -Бұл әңгіменің қай түріне жатады? Слайд- Кумулятивтік әңгіме |
Әңгіме түрлерін атайды.
Топпен жұмыс жасап ортада қорғайды. |
А-4 парағы, маркер. |
|
|
|
-Енді осы жасалған тағамдарыңыздан ақылдасып басқа тағам жасау. 2.Коуч: -Осы тапсырманы орындауда сіздер не бақыладыңыздар? -Бұл әңгіменің қай түріне жатады? Слайд- зерттеушілік әңгіме |
Топпен жұмыс жасап қорғайды. |
А- 4 парағы, суреттер
|
|
|
|
3 Коуч: Жаңадан жасалған тағамдарыңыз пайдалы екенің дәлелдеңіз. Әңгіме дебат |
|
|
|
|
|
Ролдік ойындар Коуч 1-топқа Поездағы қарт адам мен жас адамның арасындағы кумулятивтік әңгіме 2-топқа Ата-анамен баланың арасындағы әңгіме-дебат 3-топқа Мұғалім мен оқушы арасындағы зерттеушілік әңгімеге диалог қоюға тапсырма береді. Кез келген топ әр топтың әңгіменің қай түріне мысал келтіріп жатқанын айтады. |
Көрініс көрсетеді. |
Орындық, маска
Табыс баспалдағы |
|
|
Рефлексия/бағалау
5 мин |
«Баспалдақ рефлексиясы».
Бүгінгі коучинг бойынша мына суреттегі тауды «Диалогтік оқыту» деп
алсақ, сіздер осы тақырып бойынша өзіңізді таудың қай жеріндемін
деп есептейсіздер? Міне, осыған сәйкес, алдарыңызда жатқан
стикерлерге коучинг бойынша не түсінгеніңізді, екі сәтті кезеңді,
бір ұсынысыңызды жазып, таудың суретіне
жабыстырыңыз. |
|||
С а у а л н а м а
1.Сіз үшін өткізген коучинг маңыздылығы қандай
болды?
А) Өте маңызды В) Орташа
2.Өткізілген коучинг
қаншалықты дәрежеде сіздің кәсіби дамуыңыздың сұраныстарына сәйкес
келеді?
А) Ия В) Жоқ
3.Қатысушы ретінде коучтнг
сізге жаңа серпін бере алды ма?
А) Ия В) Жоқ
4.Сіздің ойыңызша осы
коучингтің сізге пайдасы болды ма?
А) Ия В) Жоқ
5. Жаңа оқу жылында осы модульді өз сабақтарыңызда пайдаланасыз
ба?
А) Ия В)
Жоқ
шағым қалдыра аласыз













