Тақырып бойынша 11 материал табылды

Коучинг "Топтық жұмыстың тиімділігі"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға коучинг жоспарын құруға
Материалдың қысқаша нұсқасы

Коучинг жоспары

Сабақтың тақырыбы: Топтық жұмыстың тиімділігі

Өткізілетін уақыт 30 минут

Сабақтың мақсаты: мұғалімдердің іс-орынын айқындау, белсенділікке ынталандыру, топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алу

Мұғалімдердің коучинг барысыдағы мүмкіндіктері:

-ортада жайлы әрекеттестікті орнату ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасау;

-өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнату;

-мұғалімдердің белсене қатысуына көмектесу;

Сабақтың нәтижесі:

Коучинг әдістері: сұрақ-жауап, миға шабуыл, «Ақылдың алты қалпағы» әдісі, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, кемпірқосақ әдісі

Ұсынылған ресерстар:МАН,үлестірме, бағдарлама, глосарий

Қолданылған құралдар: ватман, А4 парағы, АТК, постерлер,

І. Психалогиялық ахуал

Тыныштық сәтi

Күн түс ауа бере күрт өзгеріп, аспанда қара бұлт басып, лезде жапалақтап қар жауа бастады. Терезеден сыртқа қарап отырған мен далаға жүгіріп шықтым. Жапалақтап жауып жатқан қарға екі алақанымды созып тұрдым. Жапалақтаған қарлар менің қолыма келіп қона бастады. Менің бойымда қуаныш, шаттыққа толы сезім пайда болды. Екі алақаным аппақ ұлпа қарға толы үйге ендім. Көзімізді жайлап ашып, алақанымызға қараймыз. Алақанымызда қар бар ма? 
-Жоқ.
- Қар неге еріп кетті деп ойлайсыңдар?

-Алақанымыз жылы.

Дұрыс айтасыңдар, біздің алақанымызда жылу бар, ол жай жылу емес, бір - бірімізге жақсылық, мейірім, қуаныш сыйлайды. Олай болса, бір - біріміздің көңілімізді көтеру үшін қолымыздан ұстап бір - бірімізге жылу арқылы жақсы көңіл күй сыйлайық.

Сәттілік біздер тілейік,

Мен саған, сен маған.

Күндей күліп жүрейік,

Күннің нұрын төгейік,

Мен саған, сен маған.

Топқа бөлу ( түстер бойынша)

Коуч әрекеті

Мұғалім әрекеті

уақыты

1

Ой қозғау. «Құмырсқалар» бейнефильмін көрсетемін

1.Қалай ойлайсыздар сіздер мына көріністен қандай процесті байқадыңыздар?

2.Қалай ойлайсыздар топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыз?

3.Сіз мысал келтіре аласыз ба?

Осы кезде тақырыпты хабарлаймын.

алдарына топтық жұмыстың тиімділін көрсететін материалдарды беремін

Талқылау.мұғалімдер өз идеяларын зерделейді өзара әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде қатысады.

Олар тотық жұмыстың тиімділігімен

танысып шығады


2

Миға шабуыл: Мұғалімдер неліктен өзгеруі керек?

«Кемпірқосақ» әдісін пайдаланамын.

«МӘДЕНИЕТ» дегеніміз не ?

мәдениет сөзі туралы өзіңіздің түсінігіңізді А4 парағына «Кемпірқосақ» әдісі бойынша жазыңыз. Барлық жайттарды қосыңыз, келесі әдіске өту үшін топтарды араластырамын

Мұғалімдер «Кемпірқосақ» әдісі бойынша өз ойларын шынайы түрде жазады.

Жаңадан келген адамға түсіндіреді.жаңадан келген адам өз тобына оралады да басқа топтан көрген нәрселерін қосады.


3

«Ақылдың алты қалпағы» әдісін қолданамын.Бұл әдісте мұғалімдер санау арқылы топ болып қайта топқа бөлінеді.

әртүрлі түстерді хобдишаның ішінен әр топ қалаған түстерін таңдайды.


Ақ қалпақ –қажетті ақпараттарды жинайды.

Сары қалпақ — жағымды жақтарын айқындайды.

Жасыл – жаңа ой айтады, идеяға бағыттайды.

Қара қалпақ — кері жақтарын айтады.


4

Кері байланыс:

1.Қалай ойлайсыз оқушылар бір –біріне сұрақ қою мүмкіндігі қаншалықты маңызды?

2.Оқушыларға сабақ уақытында өзінің сыныптастарымен сөйлесу мүмкіндігі қаншалқыты жиі беріледі?

3. Осы коучингтен кейін өз сыныбыңызда қолданар ма едіңіз?



мұғалімдер сұраққа жауап бере отырып сабақ барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып шынай түрде жауап береді

үстемдік ететін «мұғалімнің сөйлеуінің» орынан «оқушы сөйлеуіне» ықпал жасайды


5

Бүгінгі сабаққа рефлекция жазуды ұсынамын

Бүгінгі сабаққа рефлекция жазады


































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2017
972
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12