Материалдар / Күнтізбе негіздері(тәулік, ай, жыл) 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Күнтізбе негіздері(тәулік, ай, жыл) 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал ұстаздарға көмекші құрал ретінде керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Мамыр 2020
2363
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.4C: Ғарыш және Жер

Мектеп: 173 орта мектеп , Қызылорда қаласы


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жусупбекова Кумискул


Сынып: 7 «А»




Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:





Сабақ тақырыбы

Күнтізбе негіздері(тәулік, ай, жыл)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

күн, ай және жыл ұғымдарын түсіндіру

Сабақ мақсаттары

Оқушыларды күнтізбе негіздерімен таныстыру, уақыт кезеңдерге бөлінуін анықтау: күн, ай, жыл

Жетістіккритерийлері

Жетістік критерийлері

Жылға, айға және күнге уақыттық бөлінісінің қалай анықталғанын біледі;

жылдың, айдың және күннің туындау себептерін анықтайды.

Тілдікмақсаттар


Лексика и терминология, специфичная для предмета:

жыл, Күн, Жер, Ай, ось, жылмезгілдері, ай фазалары, жартыай, Ай мен Шолпанныңфазалары, толған Ай, кішірейіпкележатқан Ай, Күнніңшығуы, Күнніңбатуы, шығыс, батыс, солтүстік, оңтүстік, талтүс, көктем, жаз, қыс, күз.


Құндылықтарды дарыту




Оқушылардыңзерттелетін құбылыстардаөзарабайланыстыорнатубіліктілігінфизикалық эксперимент қолданыпқалыптастыру; болжамқоюжәне оны тексеру; өзін-өзіреттеу, өзінедегенсенімділік, өзбетіншежұмысжасау, өзін-өзібағалаужәнеөзарабағалаужәнежауапкершіліккеүйрету

Пәнаралықбайланыстар

Математика, геометрия, астрономия

АКТ қолданудағдылары

http://www.bbc.co.uk/bitesize/ks2/science/physical_processes/earth_sun_moon/play/

Бастапқы білім

Күнжүйесі

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанәрекеттері

Сабақтыңжоспарланғанәрекеттері

Сабақтыңжоспарланғанәрекеттері

Сабақтың басы



1 мин

Оқушыларменамандасу, қатыспағандардыбелгілеу.

Оқушыларды

- сабақтыңмақсатымен

-жетістіккритерийлеріментаныстыру

презентация






Сабақтыңортасы







7мин









2 мин



















25 мин












4 мин






3 мин




(I) Оқушылар ойын түрінде келесі уақыт кезеңдерге бөлінуін анықтайды: күн, ай, жыл.

(сілтеме бойынша өту, терминологиямен жұмыс жасау)




Сұрақтар қою:

Жер Күннің маңайында әлде Күн Жердің маңайында айналады ма?

Жер Айдың маңайында әлде Ай

Жердің маңайында қозғалады ма?

Күн мен түннің ұзақтығы үнемі бірдей бола ма?

Жылдың ұзақтылығы қанша?


Оқушыларды топқа бөлгенде жыл мезгілдері бейнеленген суреттерді пайдалануға(Қыс-Жаз-Көктем-Күз) болады.

(G) Топтарға мынадай тапсырмалар беруге болады:

(оқушылар ғаламтордан ақпаратты іздеп жұмыс жасайды)

а) 1-ші топқа тапсырма- Күн бетіндегі нүктенің 27 тәулікте бір айналым жасауын көрсету;

b) 2-ші топқа тапсырма- Жердің өз осінен 24 сағатта бір айналым жасауын көрсету;

с) 3-ші топқа тапсырма- Жердің орбитасы бойымен Күнді айналып қозғалуын көрсету;

d) 4-топқа тапсырма: Айдың Жерді айналып қозғалуын көрсету.


(W) а) Күн мен Жердің өз остерінен айналуын салыстыру.

в) Барлық топтардың бір мезгілде, бір жүйе құрып, өз қозғалыстарын көрсету.


(G) Төмендегі сұрақтарды топтар ішінде талқылаңыз:

1. Қай топтың жұмысы қиын болды? Неліктен?

2. Өзің туғаннан бері Жер Күнді қанша рет айналды?


Презентация,

http://www.bbc.co.uk/bitesize/ks2/science/physical_processes/earth_sun_moon/play/

















Карточкалар





























Ноутбуктармен жұмыс






Сабақтыңсоңы



3 мин

Сабақтыңсоңындаоқушыларрефлексиныжүргізеді:

"Үш М"

  1. Оқушыларсабақбарысындағыеңжақсыұшмоменттердіжәнекелесісабақтыңжұмысынжақсартуғакөмектесетінбірәрекеттіатаудысұраңыз.

презентация

Саралау оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжос-парлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау оқушылардыңмате-риалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіп-сіздіктехникасыныңсақталуы

Барлыққатысушыларкүнтізбенегіздерінбіледі

Уақыттыңкезеңдергебөлуінанықтайды

Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, мұғалімнің мадақтауы

Сыныпта тәртіп сақтау ережелерін және физика сабағында қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:


2:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!