|
Күні: |
Пән:Алгебра |
Сынып:8 |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санның бүтін және бөлшек бөліктері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.2.2; Нақты сандармен түзу нүктелерінің сәйкестігі туралы мәлімет беру;
8.1.2.1 Нақты сандармен түзу нүктелерінің сәйкестігін пайдалану |
||||||||||||
|
Жалпы мақсаты |
Квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді ықшамдауға, есептер шығаруға дағдыланады |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады және ішіне енгізе алады. Оқушылардың басым бөлігі: квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатып, өрнектерді түрлендіреді Кейбір оқушылар:квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып күрделі есептерді шешуге дағдыланады |
||||||||||||
|
Бағалаукритерийі |
Ойлаудағдылары |
Жетістіккритерилері |
|||||||||||
|
Білу |
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығаруды және ішіне енгізуді біледі |
||||||||||||
|
Түсіну |
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді түрлендіруге, ықшамдауға болатынын түсінеді. |
||||||||||||
|
Қолдану |
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді түрлендіруге, ықшамдауға есептер орындайды |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар квадарт түбірі бар өрнектерді түрлендіру және есептер шығару барысында әр әрекетін ауызша дайектеп айта алады. Пәнге тән лекцика мен терминология: квадрат түбір, иррационал сан, рационал сан, арифметикалық квадрат түбір |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометряда квадраттың қабырғаларын есептеуде қолданады |
||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) Сабақтың ортасы (20 минут) Сабақтың соңы(7 мин) 3 минут |
Топқа бөлу(3минут) Оқушылар 1-ден 4-ке дейін санап, төрт топқа бөлінеді Сыныптың психологиялық ахуалын көтеру( 2минут) Оқушылар топта отырып бірден үшке дейін санайды. Үшінші оқушы топқа бір тілек айтады. Үй тапсырмасын тексеру №. 74көбейткішті түбір таңбасының астына енгізіңдер
№ 75 2)
-10 1 .Өткенді қайталауға арналған зымыран сұрақтар 1.Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығар. А)
2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз. А)2 3.Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан құтыл. А)
2.Топтық жұмыс (проблемалық тапсырма) Өрнекті ықшамдауда қандай тәсілді қолданғаныңызды көрсетіңіз ( әр топ өз жұмысын қорғайды) I топ
II топ III топ Салыстыруды орында 3. кітаппен жұмыс № 78 өрнекті ықшамдаңдар:
4.Тест сұрақтары А.12 В.14 С. 15 Д.13 2. қай өрнектің мағынасы болмайды? А. 3.
( А.5 В.-6 С. -5 Д.3 4.
А. 5.
А. Кері байланыс. «Бағалау ағашы» арқылы кері байланыс алу.
Үйге тапсырма №82 №83 |
Топқа бөлінеді
Топта ынтымақтастық орнайды.
Оқушылар өздерінің үй жұмыстарын тексереді.
Оқушылар қол көтеріп жауап береді ( мұғалім фишкамен бағалап отырады)
Топпен жұмыс жасайды, ортақ пікірге келеді, ойларын ортаға шығып қорғайды
Оқушылар жекелей жұмыс жасайды
Тест тапсырмаларын орындап,өзін–өзі тексереді, бағалайды.
|
|||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Баяу орындайтын оқушылар мұғалімнен консультация алады немесе жақсы оқитын оқушылардан көмек алады.
|
Негізгі баға оқушылардың белсенділігін байқау және тапсырмаларды орындағанда жетістіктеріне қарап қойылады
|
Дұрыс отыруларын қадағалау
|
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат түбірдің қасиеттері
Квадрат түбірдің қасиеттері
|
Күні: |
Пән:Алгебра |
Сынып:8 |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санның бүтін және бөлшек бөліктері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.2.2; Нақты сандармен түзу нүктелерінің сәйкестігі туралы мәлімет беру;
8.1.2.1 Нақты сандармен түзу нүктелерінің сәйкестігін пайдалану |
||||||||||||
|
Жалпы мақсаты |
Квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді ықшамдауға, есептер шығаруға дағдыланады |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады және ішіне енгізе алады. Оқушылардың басым бөлігі: квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатып, өрнектерді түрлендіреді Кейбір оқушылар:квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып күрделі есептерді шешуге дағдыланады |
||||||||||||
|
Бағалаукритерийі |
Ойлаудағдылары |
Жетістіккритерилері |
|||||||||||
|
Білу |
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығаруды және ішіне енгізуді біледі |
||||||||||||
|
Түсіну |
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді түрлендіруге, ықшамдауға болатынын түсінеді. |
||||||||||||
|
Қолдану |
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектерді түрлендіруге, ықшамдауға есептер орындайды |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар квадарт түбірі бар өрнектерді түрлендіру және есептер шығару барысында әр әрекетін ауызша дайектеп айта алады. Пәнге тән лекцика мен терминология: квадрат түбір, иррационал сан, рационал сан, арифметикалық квадрат түбір |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометряда квадраттың қабырғаларын есептеуде қолданады |
||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) Сабақтың ортасы (20 минут) Сабақтың соңы(7 мин) 3 минут |
Топқа бөлу(3минут) Оқушылар 1-ден 4-ке дейін санап, төрт топқа бөлінеді Сыныптың психологиялық ахуалын көтеру( 2минут) Оқушылар топта отырып бірден үшке дейін санайды. Үшінші оқушы топқа бір тілек айтады. Үй тапсырмасын тексеру №. 74көбейткішті түбір таңбасының астына енгізіңдер
№ 75 2)
-10 1 .Өткенді қайталауға арналған зымыран сұрақтар 1.Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығар. А)
2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз. А)2 3.Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан құтыл. А)
2.Топтық жұмыс (проблемалық тапсырма) Өрнекті ықшамдауда қандай тәсілді қолданғаныңызды көрсетіңіз ( әр топ өз жұмысын қорғайды) I топ
II топ III топ Салыстыруды орында 3. кітаппен жұмыс № 78 өрнекті ықшамдаңдар:
4.Тест сұрақтары А.12 В.14 С. 15 Д.13 2. қай өрнектің мағынасы болмайды? А. 3.
( А.5 В.-6 С. -5 Д.3 4.
А. 5.
А. Кері байланыс. «Бағалау ағашы» арқылы кері байланыс алу.
Үйге тапсырма №82 №83 |
Топқа бөлінеді
Топта ынтымақтастық орнайды.
Оқушылар өздерінің үй жұмыстарын тексереді.
Оқушылар қол көтеріп жауап береді ( мұғалім фишкамен бағалап отырады)
Топпен жұмыс жасайды, ортақ пікірге келеді, ойларын ортаға шығып қорғайды
Оқушылар жекелей жұмыс жасайды
Тест тапсырмаларын орындап,өзін–өзі тексереді, бағалайды.
|
|||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Баяу орындайтын оқушылар мұғалімнен консультация алады немесе жақсы оқитын оқушылардан көмек алады.
|
Негізгі баға оқушылардың белсенділігін байқау және тапсырмаларды орындағанда жетістіктеріне қарап қойылады
|
Дұрыс отыруларын қадағалау
|
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





























