Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
Мектеп: Переменовка орта
мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Көкенов Жасұлан
Әбділдабекұлы
|
Сынып: 2
Сабақ
6-7
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақ
тақырыбы
|
Лақтыру секіру және жүгіру
дағдылары
|
Оқу мақсаттары
|
2.1.2.2 Өздігінен байланыстыруды оқу
арқылы негізгі қозғалыс дағдыларын түсіну және
жетілдіру
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар қозғалыс
кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс
істеу
|
Жетістік
критерийлері
|
Негізгі қимыл-қозғалыс
жаттығуларының байланысын
анықтайды.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Кілт сөздер мен
тіркестер. Өзім туралы. Дене
мүшелері.
қозғалу дағдылары секіру,
лақтыру, жүгіру.
Диалог / жазылымға арналған
пайдалы сынып.
Шапшаң жүгірудің дене
шынықтыруда неліктен маңызды екенін айта аласыз
ба?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
-
Сыйластық.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Биология, хореография
пәндерімен сәйкестендіріледі
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Видео және суреттерді көру
пайдалану
|
Бастапқы
білім
|
Оқушылар алдыңғы дене
шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден және үй ішінде мен
балабақшада негізгі
қозғалыс қабілеттілігі мен
сенімділігін және фундаменталды қозғалыс дағыдларын дамытты деп
күтіледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Сәлемдесу. Сапқа отырғызу. сабақ барысын
түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп
ережелері.жүру
,
Кеңістікте топпен жүгіргенде
неге сақ болу керек екенімізді айта аласын
ба?
орташа қалыпта жүгіру ,
алаңның оң жағынан сол жағына қарай .
1 . Екі қол жоғарыда аяқтың
ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру.
2. Жеңіл жүгіріске көшу
.
3.аяқты артқа , қолға жеткізе
жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ
қырымен адымдап жүгіру екі қол белде
5 .Жылдамдыққа
жүгіру
6. қолды екі жақтан тыныс ала
көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру.
Ж.Д.Ж.
орнында
|
Әр жаттығуға кең, ашық
кеңістік. Әр оқушыға үлкен көбік доп.
Доптар: түрлі мөлшер,
текстура, түс, салмақ, т.б.
Доптар (түрлі мөлшерлі).
Нысана ретінде түрлі қайта өңделе алатын заттар қолданыла алады:
пластикалық саптаяқ / шөлмектер, картон туба /
жәшіктер.
|
Сабақтың
ортасы
|
Өзім туралы және дене
мүшелері.
Жүгіру,
секіру және лақтыру элементтері бар эстафеталар
(К, Г) Ойын
эстафеталарын жүргізу, оқушыларды 2 топқа бөлу, аралықты 10 -12
метр ету:
1-нұсқа:
- жылан жолымен
жүгіру
- жұптармен
жүгіру
- ұзындыққа орыннан
секіру
- көздеп
лақтыру
2-нұсқа:
- оң аяқпен
секіру
- сол аяқпен
секіру
- көшбасшының артынан
жүгіру
- капитанға доп
беру
|
Сабақтың
соңы
|
демалу тынысын қалпына түсіру
жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа
қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу
жасау
Рефлексия:
Сабақта нені
үйрендік?
Сұрақтарға жауап
береді?
Нені білдім нені
түсіндім?
Нені толық түсінбедім
?
Қандай жұмысты жалғастыру
қажет?
Сабақтын басында аталған
мақсаттарға қол жеткіздім бе?
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
-
Үлгере алмайтын, қалып қоятын
оқушылар мықты және дарынды балалардың сонынан қайталап
ереді
-
Кеңістікте қозғалыс сөздік
қорларын кеңейту үшін жаттығып жатқан қабілетті оқушыларға қиынырақ
сұрақтар қойылады.
|
Оқушылар
ойын
ойнаған
кезде
ерекше
қимыл
қозғалыстарын көрсете
ала
ма?
-
бақылау,
тыңдау,
сұрақтар.
-
Оқушылардың қалай
жүгіргендерін бақылау
Оқушылар
өз-өздерін бағалау, орындаған
тапсырманы талқылайды
|
.
Орындалған істестік
тапсырма
НЗМ құныдылықтарын
қолдайды.
Өзгелердің пікірін сыйлай
отырып, олармен жұмыс жүргізу
Қауіпсіздік ережелерін мұқият
сақтау
Өзгелермен жұмыс, пікірді
құрметтеу.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Сабағыңызға қатысты сол
жақта келтірілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|