|
Пән: жаратылыстану 7-бөлім. Табиғат физикасы. Жарық. Дыбыс. Жылу. Магнит. Күні: 14.05.2018 Сынып: 2а |
Мектеп:Жәңгір хан атындағы ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Мусагалиева Данагул Хамидуллина Қатысқан оқушылар саны:11 Қатыспаған оқушылар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Магнит не үшін керек? |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|
|
Сабақ нәтижесі: |
|
|
|
Күтілетін нәтиже |
Тақырыпты түсіне отырып, ойын жеткізе білу арқылы, сөйлемді дұрыс құруға пайдаланады,табиғатқа деген сезімдерін арттыруға дағдыланады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Магнит,тарту,тебу, «жақсы көру», қоршаған ортадағы атаулар мен терминдер, т.б. Магнит-магнит-magnet |
|
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап,түсіндіру,ойын,әңгімелеу,көрнекілік.Рефлексия |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,қазақ тілі, музыка |
|
|
Ресурстар
|
Оқулық,қима суреттер,топтық тапсырмалар,әртүрлі заттар(шеге,кнопка,магниттер,шуруптар) |
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үш тілде амандасу Сәлем, дос Здравствуй друг! Hello, friend! Қалайсың? Как ты тут? How are you? Сағындым! Я скучал! I miss you! Көп жылдар? Много лет! Many years! Ал,сәлем! Ну, привет! Well, hello! Бөлім тақырыптарына байланысты 3 топқа бөлемін. 1 -топ жарық 2-топ дыбыс 3-топ жылу Үй тапсырмасын тексеру.Температураны қалай өлшейміз? Әртүрлі температура өлшеу. 1.Бөлме температурасы.2.Оқушы температурасын білу. «Серпілген сауал»әдісі арқылы сұрақтар қойылады. 1.температура дегеніміз не? 2.температура өлшейтін құралдарды ата? 3.Адамға ауа температурасын білу не үшін маңызды? «Адасқан әріптер» Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау. Т и м а н г (магнит) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Интербелсенді тақта,музыка Қима қағаздар арқылы Доп арқылы |
|
|
|
|
Орта 7 мин 5мин 3 мин 2 мин 10 мин Сергіту сәті 3минут |
Бейнежазба. Мақсаты: магнит туралы ақпарат алу.
Магнит туралы мультфильм тамашалау. /Мұғалім оқушыларға мультфильм соңында бір –біріне сұрақ жасыратындықтарын айтып, мұқият тыңдауларын ескертеді/. «Сен маған, мен саған» Мақсаты: оқушылардың ақпаратты өзара талқылауға дағдыландыру. Мультфильм бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді. Ұжым бойына бірнеше сұрақтар қойылып, жауаптар тыңдалады. Магниттің шығу тарихына қысқаша шолу. Мақсаты: магниттің шығу тарихымен қысқаша танысу. Бұл атау Кіші Азиядағы Магнисия тауы мен жерінің атауынан шыққан. Көне замандарда ол жерде магниттің орасан мол кені табылған. Бірақ көптеген тілдерде «магнит» сөзі жақсы көреді дегенді білдіреді, бұл оның өзіне тартып тұратын қасиетіне байланысты қалыптасқан ұғым. Зерттеу жасаймыз. Мақсаты: магниттің күшін анықтау. Әр топқа түрлі пішіндегі магниттер мен темір және пластикалық заттар таратылып беріледі. Тапсырма:
/Топтық жұмыс аяқталған соң, әр топ өз жұмыстарын қорғайды, өзара толықтырушы сұрақтар қояды, ұсыныстар айтылады/. Магнит-магнит-magnet Магниттердің қолдану саласы.Постер құрастыру. Мақсаты: магниттердің қасиеттеріне сәйкес қолдану саласын анықтау, күнделікті өмірмен байланыс орнату. Оқушыларға қима суреттер беріледі,постер құрастырады. 1-топ әртүрлі суреттер арқылы постер құрастыру. 2-топ Біздің өмірімізде магнитті қайда және не үшін пайдаланады? Сурет бойынша әңгімеле. 3-топ магнитпен тарту арқылы бірнеше заттарды жинақтау(шеге,шуруп,кнопка)магниттің күшін анықтау /Топтар құрастырған постерлерін қорғайды, «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы өзара бағалайды/. Магнит күнделікті өмірде, медицинада,өнеркәсіпте қолданылады.
|
Мультфильм «Магнит»
Мультфильм «Фиксики. Магнит»
Әртүрлі заттар,магниттер Кнопка,шеге т.б Тірек сөздер А3 форматындағы ақ қағаздар,қима суреттер Әр топ өз жұмыстарын қорғап от шашу арқылы бірін-бірі бағалайды. «Орман ағаштары» ойыны |
|
|
|
|
С 5 мин Кері байланыс минут |
Рефлексия Бірнеше бала ортаға шығып, бүгінгі сабақта алған әсерлерін айтады. Өзін-өзі бағалау
«Өте жақсы», «Жарайсың», «Жақсы» алқаларымен марапаттау |
Бағалау қасықтарымен сабақтағы көңіл-күйлерін көрсетеді. |
|
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
|
|
Деңгейі жоғары оқушыларға қойылым дайындауға беріледі |
Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады |
Сергіту сәті |
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
|||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Магнит не үшін керек?
Магнит не үшін керек?
|
Пән: жаратылыстану 7-бөлім. Табиғат физикасы. Жарық. Дыбыс. Жылу. Магнит. Күні: 14.05.2018 Сынып: 2а |
Мектеп:Жәңгір хан атындағы ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Мусагалиева Данагул Хамидуллина Қатысқан оқушылар саны:11 Қатыспаған оқушылар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Магнит не үшін керек? |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|
|
Сабақ нәтижесі: |
|
|
|
Күтілетін нәтиже |
Тақырыпты түсіне отырып, ойын жеткізе білу арқылы, сөйлемді дұрыс құруға пайдаланады,табиғатқа деген сезімдерін арттыруға дағдыланады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Магнит,тарту,тебу, «жақсы көру», қоршаған ортадағы атаулар мен терминдер, т.б. Магнит-магнит-magnet |
|
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап,түсіндіру,ойын,әңгімелеу,көрнекілік.Рефлексия |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,қазақ тілі, музыка |
|
|
Ресурстар
|
Оқулық,қима суреттер,топтық тапсырмалар,әртүрлі заттар(шеге,кнопка,магниттер,шуруптар) |
|
Сабақтың жоспарлан- ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үш тілде амандасу Сәлем, дос Здравствуй друг! Hello, friend! Қалайсың? Как ты тут? How are you? Сағындым! Я скучал! I miss you! Көп жылдар? Много лет! Many years! Ал,сәлем! Ну, привет! Well, hello! Бөлім тақырыптарына байланысты 3 топқа бөлемін. 1 -топ жарық 2-топ дыбыс 3-топ жылу Үй тапсырмасын тексеру.Температураны қалай өлшейміз? Әртүрлі температура өлшеу. 1.Бөлме температурасы.2.Оқушы температурасын білу. «Серпілген сауал»әдісі арқылы сұрақтар қойылады. 1.температура дегеніміз не? 2.температура өлшейтін құралдарды ата? 3.Адамға ауа температурасын білу не үшін маңызды? «Адасқан әріптер» Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау. Т и м а н г (магнит) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Интербелсенді тақта,музыка Қима қағаздар арқылы Доп арқылы |
|
|
|
|
Орта 7 мин 5мин 3 мин 2 мин 10 мин Сергіту сәті 3минут |
Бейнежазба. Мақсаты: магнит туралы ақпарат алу.
Магнит туралы мультфильм тамашалау. /Мұғалім оқушыларға мультфильм соңында бір –біріне сұрақ жасыратындықтарын айтып, мұқият тыңдауларын ескертеді/. «Сен маған, мен саған» Мақсаты: оқушылардың ақпаратты өзара талқылауға дағдыландыру. Мультфильм бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді. Ұжым бойына бірнеше сұрақтар қойылып, жауаптар тыңдалады. Магниттің шығу тарихына қысқаша шолу. Мақсаты: магниттің шығу тарихымен қысқаша танысу. Бұл атау Кіші Азиядағы Магнисия тауы мен жерінің атауынан шыққан. Көне замандарда ол жерде магниттің орасан мол кені табылған. Бірақ көптеген тілдерде «магнит» сөзі жақсы көреді дегенді білдіреді, бұл оның өзіне тартып тұратын қасиетіне байланысты қалыптасқан ұғым. Зерттеу жасаймыз. Мақсаты: магниттің күшін анықтау. Әр топқа түрлі пішіндегі магниттер мен темір және пластикалық заттар таратылып беріледі. Тапсырма:
/Топтық жұмыс аяқталған соң, әр топ өз жұмыстарын қорғайды, өзара толықтырушы сұрақтар қояды, ұсыныстар айтылады/. Магнит-магнит-magnet Магниттердің қолдану саласы.Постер құрастыру. Мақсаты: магниттердің қасиеттеріне сәйкес қолдану саласын анықтау, күнделікті өмірмен байланыс орнату. Оқушыларға қима суреттер беріледі,постер құрастырады. 1-топ әртүрлі суреттер арқылы постер құрастыру. 2-топ Біздің өмірімізде магнитті қайда және не үшін пайдаланады? Сурет бойынша әңгімеле. 3-топ магнитпен тарту арқылы бірнеше заттарды жинақтау(шеге,шуруп,кнопка)магниттің күшін анықтау /Топтар құрастырған постерлерін қорғайды, «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы өзара бағалайды/. Магнит күнделікті өмірде, медицинада,өнеркәсіпте қолданылады.
|
Мультфильм «Магнит»
Мультфильм «Фиксики. Магнит»
Әртүрлі заттар,магниттер Кнопка,шеге т.б Тірек сөздер А3 форматындағы ақ қағаздар,қима суреттер Әр топ өз жұмыстарын қорғап от шашу арқылы бірін-бірі бағалайды. «Орман ағаштары» ойыны |
|
|
|
|
С 5 мин Кері байланыс минут |
Рефлексия Бірнеше бала ортаға шығып, бүгінгі сабақта алған әсерлерін айтады. Өзін-өзі бағалау
«Өте жақсы», «Жарайсың», «Жақсы» алқаларымен марапаттау |
Бағалау қасықтарымен сабақтағы көңіл-күйлерін көрсетеді. |
|
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|
|
|
Деңгейі жоғары оқушыларға қойылым дайындауға беріледі |
Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады |
Сергіту сәті |
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
|||||

шағым қалдыра аласыз

абақтың
соңы













