Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мао Цзэдун мен Дэн Сяопин тарихты қалай өзгертті?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: ХХ ғасырдың ІІ жартысындағы Азия елдерінің даму ерекшеліктері |
Шымкент қаласы Мектеп: №86 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Салимбаева Ботагоз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Мао Цзэдун мен Дэн Сиопин тарихты қалай өзгертті? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.1.4 Тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Қытай басшылары Мао Дзэдун мен Дэн Сиопиннің атқарған Қытай тарихындағы рөлін түсіндіреді Басым оқушылар: Мао Цзэдун мен Дэн Сиопиннің реформаларын салыстырады. Кейбір оқушылар: Қытай басшылары Мао Дзэдун мен Дэн Сиопиннің атқарған Қытай тарихындағы рөлін бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Білім алушылар: -әр түрлі дереккөздерді талдау бойынша тапсырмаларды орындау кезінде және пікірталас кезінде (оқылым, тыңдалым және айтылым) жаңа пәндік лексикамен жұмыс жасау; -мемлекеттердің дамуындағы әртүрлі саяси көшбасшылардың рөлі туралы өзіндік пікірін айту (мысалы: Қытайдағы Мао Цзедун мен Дэн Сиопин, Сингапурдағы Ли Куан Ю және т.б.) (айтылым) -Қытай мен Қазақстанның экономикалық байланыстары туралы әңгімелейді (айтылым) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам, жоғарғы руханият
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарихи концепт |
өзгеріс пен сабақтастық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақстан тарихы География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
5 сынып Ежелгі Қытай 6 сынып Қытай абсолютизм кезеңінде 7 сынып Цин әулетінің оқшаулануы. Апиын соғыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Жағымды психологиялық ахуал 5 мин
Миға шабуыл стратегиясы
Сабақтың ортасы 10 мин 6 мин
7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: сыныпта психологиялық жағымды ахуал туғызу. Топтарға біріктіру. «Жылы лебіз» әдісі арқылы оқушыларға жағымды психологиялық ахуал туғызып тотарға бөлемін. Ой ширату жаттығуы: ҰЖ. «Суреттер: не болды?» стратегиясын қолданып жаңа тақырыпқа шығу.
Оқушылар Мао Цзедун мен Дэн Сяопиннің саясатының негізгі ерекшеліктерін айтады. Жаңа сабақтың негізгі идеясын ашады. ҚБ: «Бутерброд» әдісі. Мадақ-сын-мадақ айта отырып топтар бірін бірі бағалайды
Белсенді оқу әдістері: 1 тапсырма: «SWOT талдау» әдісі Мәтіндегі материалмен танысу үшін пайдалану. «SWOT талдау» әдісі (басымды жақтары, әлсіз жақтары, қауіп-қатерлері мен мүмкіндіктері) қолдана отырып талдайды. Оқулықтағы мәтінмен танысып, оқушылар мазмұнымен таныса отырып, Мао Цзедун мен Дэн Сяопиннің реформаларының басымды жақтарын, әлсіз жақтарын, қауіп-қатерлерін мен мүмкіндіктерін айта отырып талдайды.
Кестені толтыра отырып оқушылар «SWOT талдау» жұмыстарын орындайды. Тапсырмалар: 1топ. Реформалардың басымды жақтарын айтады 2 топ: реформалардың әлсіз жақтарын айтады 3 топ: реформалардың қауіп қатерлерін, яғни елге тигңзген кері әсерлерін айтады; 4 топ: реформалардың ықтимал мүмкіндіктерін болжайды. Дескриптор:
Қ.Б: «Жұлдызды баспалдақ» әдісі топтық бағалау
2 тапсырма ЖЖ. «Венн диаграммасы» әдісі Мао Цзедун мен Дэн Сяопиннің реформаларының ерекшеліктері мен ұқсастықтарын жазады
Дескриптор:
Қ.Б: жапондық бағалау тәсілдері
«Екі жақты көзқарас» әдісі: оқушылар реформаларды екі жақты қарастырады. Бір көзқарас тиімділігін, екіншісі зиянын айтады.
Дескриптор:
ЖЖ.4 тапсырма. «Мүмкін» әдісі Сұрақ қоя отырып, оқушыларға болжалды жауаптарды ойлануға және зерделеуге мүмкіндік беру үшін, арасында «мүмкін» деген сөз орамы қолданылады.
Дескриптор:
|
https://www.google.com/
https://www.youtube.com/watch?v=uMFATQBUM_s
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |