Материалдар / Математика "Шамалар. Өлшем бірліктер" 2-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика "Шамалар. Өлшем бірліктер" 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика сабағы қысқа мерзімді жоспар. Оқушылардың қандай жұмыспен айналысатындығы, олардың нешще топқа бөлініп қалай жұмыс жасайтындығы бар. Түрлі тапсырмалардың түрлері олардың орындалу жолы, тағы сол сияқты математика сабағында қатысты нәрселер кездесіп тұрады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қырқүйек 2018
2577
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Математика

4А Бөлім :

Күні:

Сынып 2 «Ә»



4 жалпы орта білім беретін мектебі

Арқалық қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Ахметкалиева М.Б.

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

Шамалар және олардың өлшем бірліктері



Оқу мақсаттары

2.1.3.3** ұзындық: см, дм, м/ масса:, кг, ц/ көлем (сыйымдылық): л /шама мәндерін қосу/алу/ шама мәндерін берілген санға көбейту/бөлу амалдарын орындау

Сабақ мақсаты


әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі;

ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады;

әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін

ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше

шама мәндерін анықтай алады;

Бағалау критерийлері

әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады

Тілдік мақсаттар


  • өлшеу, түрлендіру, салыстыру, нақты

біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында…

Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады.

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім:

Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар

Сабақ барысы

Белгіленген уақыт

Жоспарланған жаттығулар


Дерек көздер




Сабақтың басы








5 минут






«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!

  • Кел, жаныма тұр, сыныптас.

  • Өз алақаныңды маған аш.

  • Міне, менің қолым бос,

  • Жылуыма жылу қос.


(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны

Әртүрлі өлшем бірліктері ұсынылады, оқушылар өз бөлігін бірдей өлшем бірлігі арқылы табады.

  • 1кг, 1000 г

  • 1 м, 100 см

  • 1ц, 100 кг

  • 1 см, 10 мм

  • 1 дм, 10 см

  • 1 км, 1000 м

  • 1 дм, 100 мм

  • 1 м, 1000 мм

  • 1 т, 1000 кг

  • 1 ц, 100 000 г



Жұптар өздерінің таңдауын түсіндіреді.

-Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз?

-Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Өлшем бірліктерін пайдаланып, түрлі тапсырмалар орындаймыз.

Интерактивті тақта







Қима карточкалар



Сабақтың ортасы



10 минут




















20 минут










(МК,Ұ)https://imektep.kz/kz/figuralarсайты бойынша жұмыс

Әр оқушы дәптеріне жазып орындайды, тақтамен бірігіп тексереді.


(Ө,Қ)Өздік жұмыс

Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданып толтыру


  1. Кішілеу өлшем бірліктеріне айналдыр.

5 км = .. м 7 кг = .. г

5 м = .. см 7 ц = .. г

5 м = .. мм 7 т = .. кг

  1. км = .. дм 70 кг = .. г

  1. Амалдарды орында.

2 кг – 2 г= 2 км – 2 м= 100 тг – 52 тг=

2кг – 20 г= 2 км - 20 м= 500 тг – 336 тг=

2 кг – 200 г 2 км – 200 м= 78 тг + 22 тг =

  1. Есепті шығар

Ғалия 3 литрлік ыдыстарға 27 литр сусын құйып дайындады. Ғалия сусынды неше ыдысқа құйды?


  1. Салыстыр

13 м … 13 см 4 сағ ..4 мин 24 кг ... 240 г

2 км ... 2500 м 2 апта .. 2 тәулік 5 ц .. 500 кг

26 дм .. 260 см 6 мин .. 60 секунд 10 ц .. 100 кг


ӨЖ

https://imektep.kz/kz/figuralar


Ламинатталған тақталар




















Сабақтың соңы



3 минут

  • Рефлексия:


-Мен бүгін .................... үйрендім.

-Мен бүгін .................... түсіндім.

-Маған .......................... қиын болды.


  • Өзін-өзі бағалау.

  • Оқушылар шапалақтау арқылы өздерін бағалайды.


Шапалақтау арқылы

Қосымша ақпарат.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


  • Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен өлшем бірліктерімен өрнектер құрастырады, талдайды.

Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.


  • Дене шынықтыру

  • Сергіту сәті





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!