Материалдар / Материал тақырыбы.Географиялық тәжірибелер.Сабақ жоспары.7 сынып.Аңқаты ЖОББМ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Материал тақырыбы.Географиялық тәжірибелер.Сабақ жоспары.7 сынып.Аңқаты ЖОББМ

Материал туралы қысқаша түсінік
Алған білімдерді күндделікті өмірде пайдалануға үйретуге мүмкіндік береді.Географиялық зерттеулер мен зерттеушілерді анықтаудың негізгі әдістері туралы біліп таниды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қазан 2018
601
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Зерттеу және зерттеушілер


Мектеп:

Аңқаты ЖОББМ


Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Шарипова Айгуль Аманельдиевна

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы


Географиялық тәжірибелер


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

7.1.1.4.Географиялық нысандардың қасиеттерін тәжірибелік жолмен аңықтайды

Сабақтың мақсаты



Барлық сыныпқа арналған

-Тәжірибенің маңызын сипаттау,мектеп кабинетінде жүргізуге болатынтәжірибелерді әңгімелеп береді.

Кейбір оқушыларға арналған

- Бақылаудан алған деректерді маңызды білім көзі деп өзіндік шешім қабылдау

Бағалау критерийі


-тәжірибенің маңызын сипатттайды,мектеп кабинетінде жүргізуге болатын тәжірибелерді әңгімелейді


- бақылаудан алған деректерді маңыздылығын біліп, өзіндік шешім қабылдайды.









Тілдік мақсаттар


Айтылым, жазылым,тыңдалымкезіндеқолданааладыжәнеоқушыларғақажеттіғылымиАкадемиялықтілқамтылғантілдікқорқалыптасады

Негізгі ұғымдар:тәжірибелер,анизатроп,бақылау,өздігінен қырлану.

Құндылықтарға баулу



Оқушылардасынитұрғысынанойлаудағдыларынқалыптастыру,шығармашылықжұмысжасауға баулу

Пәнаралық байланыс

Физика пәнімен:кристаллдыдене,аморфтыдене

Химия пәнімен:кристаллденелердіңқасиетті

Алдыңғы білім


Географиялықдереккөздерменжұмысістейді,карта,сурет,мәтін,фотосуреттер мен графикалықматеиалдарменжұмысістейалады

Жоспар

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері


Дереккөздер, ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Минералдардың суретін тандау арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді.



1.Оқулық

2.Үлестірме материалдар

Сабақтың ортасы


Тапсырма №1


Д .Ж

Саралау/БС

















Тапсырма №2


Ж .Ж

Саралау/БС















Сергіту сәті



Тапсырма №3


Т. Ж.


Саралау/Кейбір

Тәжірибе № 1

Балғамен шөлмек шынының сынығын немесе тасты тұздың кристалын ұрып сындырындар

Тапсырма

1.Тәжірибеде не байқадын?

2.Денелердің жабысу күшін аңықта

Критерииі

Дескрипторалр

1.Тәжірибеде болған іс-әрекетті сипаттау








2.Денелердің жабысу күшін анықтау

1.1.тәжірибені сипаттайды,дәптеріне жазады

1.2.1.2.екі құбылысты салыстырады,мысал келтіреді

1.3.құбылыстарды салыстырады,тәжірибенің манызын айқындайды


2.1.денелердің жабысу күшін сипаттайды

2.2. екі денені жан-жақты салыстырады

2.3. тәжірибенің құндылығын айқындайды







Тәжірибе № 2

Шөлмек шынының сынығын сынығын және тау хрусталінің қырлы кристалын парафинмен жауып

қойындар.Қыздырылған инемен парафинді түртіп көріңдер.Қандай өзгерісті байқадындар?

Тапсырма

1.Тәжірибеден не байқадын?


Критерийі

Дескрипторлар

1.Тәжірибеде болғаніс-әрекеттісипаттау

1.1тәжірибенісипаттайды,дәптерінежазады

1.2.екі құбылыстысалыстырады,мысалкелтіреді

1.3.құбылыстарды салыстырады,тәжірибеніңманызынайқындайды





Бейнекөрсетілім (би)

Тәжірибе № 3

Тау жыныстардың су өткізгіштік қасиеті

Түтікшілерді ретімен ¾ бөлігіне:біріншісіне-ұсақталған және құрғақтылған саз; екіншісіне- ұсақ

құм;үшіншісіне-ірі құм;төртіншісін-құмсазбен толтырыңдар

Тапсырмалар:

1.Жыныстардың су өткізгіштік қабілетін байқай отырып,әрбір түтіктегі судың жыныс арқылы ағып өткен уақытын дәптеріңе жазып ал.

2.Тәжірибенің суретін дәптеріне түсір

3.Тәжірибеге қандай қорытынды бере аласың?

Дәптеріңе жаз


Критерийі

Дескрипторлар

1.Тау жыныстардың су өткізгіштік қабілетін байқау,қортынды жасау

1.1.Т.ж. су өткізгіштік қабілетін сипаттайды

1.2.Т.ж. су өткізгіштік қабілетін жан-жақты салыстырады,құрамдас бөліктерге бөледі

1.3.Т.ж. су өткізгіштік қабілетін ажыратады,өзіндік шешім қабылдайды






1.Оқулық

2.Үлестірме материал








































Бейнежазба






Сабақтың соңы








Кері байланыс: «ББҮ» кестесі

Білдім

Білгім келеді

Үйрендім








Рефлексия: «Блоб ағашы»







ББҮкестесі



Үлестірме

материалдар

Саралау

Бағалау

Пәнаралықбайланыстар.


Барлықоқушыларға:

-Тәжірибенің маңызын сипаттау,мектеп кабинетінде жүргізуге болатын тәжірибелерді әңгімелеп береді.

Кейбір оқушыларға:-

Бақылаудан алған деректерді маңызды білім көзі деп өзіндік шешім қабылдайды.




Марапаттау әдісі

Тапсырманы жақсы орындаған оқушылар «жарайсын» «жақсы» «керемет» деген сөзбен бағаланады

«Смайликтер» әдісі

Тапсырманы оқушылардың орындалуы денгейіне байланысты смайликтер мен бағаланады.




Физика сабағы:кристаллды денелер,аморфты денелер денелердің құрылымы (атомдар,молекулалар) қарастырылады

Химия сабағы:денелердің химиялық қасиеттері туралы алғашқы білімдерін қалыптасады

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары немесеоқу мақсаттары шынайы жәнеқолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?











Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.





Сабақ мақсаттары оқушыларға қол жетімді болды.





Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізе алмады, себебі төмен деңгейдегілер оқушылар тәжірибелердің ғылыми маңыздылығын нақты анықтамады,қорытынды шығаруға қиналды















Ия



Ия





Ия.

Қорытынды бағалау:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!