Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Материктер мен мұхиттар
Материал туралы қысқаша түсінік
6- сынып ұстаздарына арналған жаңартылған мазмұндағы бағдарлама бойынша сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
28 Қараша 2018
3145
1 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Күні:6.11.18жСынып: 6 Бөлім: 6.1В Ғалам. Жер. Адам. | Пәні: Жаратылыстану | Мектеп: И.Журба атындағы жалпы орта мектебі |
Сабақ №16 | Қатысқандар саны: 20Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Материктер мен мұхиттар | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.6.2 жоспар бойынша мұхиттар табиғатының ерекшеліктерін анықтау | |
Сабақтың мақсаттары | Оқушыларға мұхиттардың зерттелуін, ашылған жаңалықтар мен заңдылықатары жөнінде түсіндіру.дүниежүзілік мұхит, материк, арал, түбек, теңіз, шығанақ, бұғаз, ұғымардарын түсіндіру. | |
Жетістік критерийлері | 1. Дүниежүзілік мұхиттар және оның құрамдас бөліктері анықтайды.2.Терминдер мен ұғымдарды түсінеді.3. Дүниежүзілік мұхиттардың ерекшелігін сипаттайды.4.Экологиялық проблемаларын талдайды. | |
Тілдік мақсаттар | Оқылым: Мәтінді оқи отырып дүниежүзілік мұхиттарды зерделейді.Тыңдалым: Бейне материалдарды, бір-бірінің пікірлерін тыңдайды.Жазылым: дәптермен жұмыс, постер жасау. эссе жазу | |
Құндылықтарды дарыту | 1.Жалпы құндылықтар: Жақсы қарым-қатынас орнату.2.Ұлттық құндылықтар: табиғатты қорғау оны аялау, тыйым сөздерді пайдалану.Мұхит қазба байлықтарың маңызын , қажеттілігін білу | |
Пәнаралық байланыс | Биология, геология, химия | |
АКТ қолдану дағдылары | Бейнетаспа т.б |
Жоспар | ||
Жоспар-ланған уақыт | Сабақта жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы (0-3 минут) (5-7 минут) | Ұйымдастыру кезеңі; -Оқушылармен амандасып, сынып тазалығына мән беріп, оқу құралдарын алғызады.- Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру үшін, алдымен шеңберге жиналып, өлеңді іс-қимыл арқылы айтуды ұсыну. (Ұ) Армысың алтын күн! (Күнге қарап бас иеді) Көгілдір көк аспан! (Аспанға қолраын жаяды) Бармысың құстарым! (Құстаға қол бұлғайды) Қанатты достарым! (Құсша қанат қағады)Суларым таза ма? (Оң қолын оң жаққа созады) Талдарым аман ба? (Сол қолын сол жаққа созады) Табиғат ананы (Қолдарын жоғары созады) Көруге сағынып (Қолдарын жүрек тұсына қояды) Келген біз балаңыз (Бастарын иеді) Оқушыларды түстерді таңдауы бойынша 4 топқа бөледі | Оқушылар мұғаліммен амандасады. Презентация, слайд |
1-топ «Атмосфера»2-топ «Гидросфера» 3-топ «Литосфера» 4-топ «Биосфера» | Түрлі-түсті стикелер | |
Үй тапсырмасын сұрау «Табақ тарту» әдісі арқылы сұрақтар беріледі; 1 топ. Еуразия материгінің географиялық орны?2 топ. Африка материгінің ерекшеліктері? 3 топ. Аустралия жануарлары, өсімдіктері?4 топ. Американың ашылу тарихы?«Рефлексия» оқушылард мақтау, мадақау арқылы ынталандырамын. | Үлестірмелі кеспелер | |
Ортасы (4-5минут) (8-10 минут) (3-5минут) (3минут) (2 минут) 2 минут 3-минут | Жаңа сабаққа кірісуҚызығушылықты ояту. «Ой қозғау» - Бейне таспа арқылы көрсетіледі Суреттермен жұмыс. Суретке қарап әр мұхиттың ерекшклігі, маңызы, ластаушы көздер бойынша сипаттайды.талқылаңдар.1топ: ПостерІІ топ: Эссе жазуІІІ топ: Картамен жұмысIY топ: Сурет салу | Бейне таспаЖазу дәптерлеріИнтербелсенді тақта А3 парақтары, түрлі-түсті маркерлер,магниттер |
«Кел , ойланайық» сергіту сәті Қазақ халқының қоршаған орта, табиғатты қорғау туралы айтылған тыйым сөздер, мақал- мәтелдер,нақыл сөздер айту. (Смайликтер арқылы бағаланады) | Интербелсенді тақтасуреттер | |
«Сөздер банкісі» стратегиясы Ең үлкен каньон Ең үлкен арал – КолорадоГрнеландия Ең үлкен тау мұздығы– Аляска Тапсырма №2 Мына бумерангта бірнеше жасырын сөздер жазылған. Бумеранг келіп өздеріңе тимес үшін осы сөздерді дұрыс шешіп көріңдер. Тапсырма №3 Термиттер өз ұяларына мына атауды ойып жазыпты. Кәне, оқып көрейік, ол не сөз екен? Ол туралы не білесіңдер? | Стикерлер Слайд Презентация | |
Географиялық сөздікпен жұмыс: жаттығу | Жазу дәптерлері | |
«Адасқан әріптер» (Шатасқан әріптердің орындарын ретте)Алар (Арал) Индерма (Меридиан)Өлк (Көл) Услогб (Глобус)Хитұм (Мұхит) Напл (План)Акрат (Карта) Лотнық (Толқын) | слайд | |
Аяқталуы (3 минут) | Кері байланыс Білдім:............................................Анықтадым: ................................Бөлісе аламын: ...............................................Бақылаушы топ мүшелерінің бағаларымен таныстырады.Үй тапсырмасы. Өзіндік жұмысҚосымша ақпараттар дайындау. | Түрлі-түсті стикерлерБағалау парағы |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)