Материалдар / "Материктер мен мұхиттардың ірі орографиялық объектілері." 8 сынып сабақ жоспары

"Материктер мен мұхиттардың ірі орографиялық объектілері." 8 сынып сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Өз қабілетіңді, өз талантыңды шыңда. Әркім өз білімдерін, дағдыларын,іскерліктерін өз бетімен дербес жетілдіре алады. Адамның қабілетінің дамуына еңбексүйгіштік, табандылық, өжеттілік, шыдамдылық, ынталылық, өзін – өзі билей алушылық көмектеседі. Адам қабілетінің дамуына таланттың ашылуына оның білімінің шалағайлығы, жұмыс дағдысының болмауы, жалқаулық, еріншектік кедергі келтіреді. Адамның өз бойындағы талантты ашуға ең алдымен көп ізденуі, көп оқуы, білімді болуы және уақытты нәтижелі пайдалана білуі көмектеседі. Талантты ашудың бірден – бір жолы – білімділік, ізденімпаздылық. Алайда, адамдардың өздері қолданып, іске асыра алатын бақылау әдісін алуға болады. Адам басқалардың мінез – құлқын, жұмыс нәтижелерін талдап, өз мінез – құлқын, жұмыс нәтижелерін және жетістіктері мен сәтсіздіктерінің себептерін білуге болады. Үнемі ақпараттарға шолу жасау, өзара сабақтарға қатысу да өз жемісін береді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қырқүйек 2018
6701
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы Бөлім 8.3. Физикалық география 8.3.1 ЛитосфераМектеп

Күні:Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы

Материктер мен мұхиттардың ірі орографиялық объектілері.
Осы сабақта жетуге тиіс оқу мақсаттары 8.3.1.4 -материктер мен мұхиттарда орналасқан ұқсас орографиялық бірліктерді салыстырады

Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:


Материктер мен мұхиттарда орналасқан орографиялық бірліктерін картадан көрсетеді.


Оқушылардың басым көпшілігі:


Материктер мен мұхиттарда орналасқан орографиялық бірліктерін салыстырып кескін картаға түсіре алады.


Кейбір оқушылар:


Жер бедерінің орографиялық элементтерін жинақтап салыстырады
Бағалау критериилері Оқушылар: - Материктер мен мұхиттарда орналасқан орографиялық бірліктерін картадан көрсете алады- Материктер мен мұхиттарда орналасқан орографиялық бірліктерін кескін картаға түсіре алады - Жер бедерінің орографиялық элементтерін жинақтап салыстыра алады
Тілдік мақсаттар:

Оқушылар жасай алады… Пәндік лексика мен терминологияны елдердің ГО сипаттайды, картосхемалар құрастыру, дәлелді ойларын жазу кезінде тиімді қолдана алады.Орография, геоморфология, эндогендік, эгзогендік, антиклиналб,синклиналь
Құндылықтарға баулу:2)Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісімҚазақстан Республикасының әр азаматының патриоттық борышы – Қазақстанның халықтарының достық пен келісім дәстүрін сақтап, ұлғайтып, ұрпақтан ұрпаққа беру.Қоршаған ортаны қорғау.

Пәнаралық байланыс:Математика, информатика .
Алдыңғы білім8.3.1.2, 8.3.1.3 Жер бедері түрлерін жіктейді және сипаттайды.




























Сабақ барысы
Жоспарланған сабақ кезеңдері Сабақтағы жоспар жаттығу түрлері

Ресурстар
Сабақтың басы Уақыты: 5 минут



Ұйымдастыру.«Шаттық шеңбер»Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық, жұптық жұмыс.Белсенді оқыту тәсілдері: «....Тыңдап отырған үштік »Тапсырма:Кестенің «Білемін» бағанын тақырып бойынша өткен сыныптардан алған білімдеріне сәйкес не білетінін жазып толтырады.

Трениг









Бағалау парағы

Сабақтың ортасы20 мин

Жұмыс түрі: Жеке және жұптық, топтық жұмысТапсырма: Ойлан тап әдісі1.Материктерде тауларды, жазықтарды, мұхиттарда котловина, мұхит асты жоталарды, беткей т.б орографиялық бірліктерін картадан көрсетіп түсіру; Дескриптор:-Картада жоталарды көрсете алады-кескін картаға жазықтарды түсіре алады-Картада мұхит асты жоталарын көрсете алады

Бағалау:Смайликтер арқылы

Тапсырма: 2Картаны пайдаланып, материктер мен мұхиттарда кездесетін ұқсас орографиялық нысандардың бірін салыстырыңыз. Венн диаграммасына жазыңыз.Кескін картаға түсіріңіз таулар











Жазықтар













Дескриптор:-айырмашылығын табады-ұқсастығын анықтайды

Бағалау:Жазбаша стикер арқылы бағалау

3 тапсырма;Жинақтау әдісі. Жер бедерінің элементтерін жинақтау:

  • Сай 2-жота; 3-,7,11-тау шыңы; 4-суайрық; 5,9-тау мұздығының басы; 6-тау мұздығының етегі; 8-өзен аңғары; 10- тік жар; 12-терраса


  • Дескриптор: - мұхиттар мен құрлықтағы таулар, жазықтарды картадан көрсетеді;-мұхиттар мен құрлықтағы таулардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын анықтайды;-жер бедері элементтерін жинақтай алады;

    ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»









    https://www.metod-kopilka.ru/images/doc/35/29243/8/hello_html_42db3d33.jpgӨзара бағалау



































































































    Сабақтың соңы10минут







    Жұмысты ұйымдастыру формасы: Жеке жұмысТапсырма: Жердің қасиетінің тіршілік маңыздылығын сипаттаңыз.

    Дескриптор:-Маңыздылығын сипаттайды

    Бағалау:-Өзіндік бағалау


















    Рефлексия 5 мин.Кері байланыс

    Төмендегі сөйлемдерді жалғастыру арқылы сабақтың қорытындысын өзіміз жасап көрейік:

    Мен.....................деген өзімнің көзқарасымды өзгерттімМен.......................................................туралы көп білдімМен......................................................................сезіндімМені ...........................................................таң қалдырдыМаған........................................................... қызық болдыМаған............................................................қиын болды

    Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу.Орографикалық бірліктерді жаттау



    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Оқушылардың ойлау , іздену қабілеттеріне байланысты шығармашылық тапсырмалар берілдіӨзара бағалау Смайликтер арқылыЖазбаша стикер арқылы бағалау«Өзін-өзі бағалау»





    Сабақ бойынша рефлексия

    Жалпы бағалау



    Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1:

    2:

    Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1:

    2:






    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ