Материалдар / Мәтінді теру, өңдеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мәтінді теру, өңдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
3 сыныпқа арналған информатикадан сабақ жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қаңтар 2019
357
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Сөз артында сөз (ортақ тақырып: «Жақсы деген не, жаман деген не?»)

Мектеп:

А.Жанпейісов атындағы №105 мектеп-лицейі

Сыныбы:

3 «А», «Ә», «Б»

Мұғалімнің аты-жөні: Мыржақыпова Меруерт

Күні:

15.10.2018 ж

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

§7. Мәтінді теру және өңдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

3.1.2.1- компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру

3.1.2.2-компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану

3.2.1.1-мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: мәтінді теру, өңдеу ережесін меңгереді. Пернелер қызметімен танысады

Басым көпшілігі: мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теру, өңдеу, сақтау, ашу командаларын біледі. Компьютерлік программалар қоланушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсінеді.

Кейбір оқушылар: практика барысында мәтіндерді теруді, сақтауды, мәтіндермен жұмыс жасауды үйренеді.

Бағалау критерийі:

Мәтіндерді теру, өңдеу ережесімен танысады. Пернелер қызметін мәтін теру барысында қолдана алады. Мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді, өңдеу, сақтау, ашу командаларын біледі. Практика барысында қолдана алады.

Тілдік мақсаты:

  • Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер.

Мәтіндер теруде пернелер қызметін қолданады

  • Лексика мен терминология:

Мәтін-текст-text

Құндылықтарға баулу:

Сабақта жауапкершілік ,айқындық ,кұрмет,ынтымақтастық.Бір-бірімен қатынасқа түсе отырып,басқалардың пікірлерін тындауға,өз пікірін ашық айтуға дағдыланады

Пән аралық байланыс:

Қазақ тілі, ағылшын тілі

Алдыңғы білім:

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру. Терезе деген не?

Сабақтың барысы:

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығутүрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут






Сабақтың ортасы


15 минут









5 минут








10 минут


Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал онату үшін «Өзіме тілек» әдісі (түрлі түсті стикерлерге оқушы өзіне тілек жазып, ұшақ жасап, басқа оқушыға ұшыру арқылы сол оқушыға тілегін тілейді)

«Түстер бойынша» топқа бөлу. (ұшып келген ұшақтың түстері бойынша топтастыру)

І топ - жасыл түсті стикер

ІІ топ – сары түсті стикер

ІІІ топ - қызыл түсті стикер

Оқушыларға бағалау критерийлері таныстырылып өтеді. Өзара топ мүшелеріне бағалау парағы таратылады.

«Қар кесегі» әдісі бойынша сұрақтарды талқылайды, үш топ сұрақтарға жауап береді /топтық жұмыс/

  1. WordPad мәтіндік редакторы дегеніміз не?

  2. Программаны қалай іске қосамыз?

  3. Құжат қалай сақталады?

Топтар бірін-бірі өзара бағалайды


Тапсырма №2

Сұрақтарды «Бір минут» әдісі арқылы сұрау. Оқушылар сұрақтарға бір минуттың ішінде қысқа әрі нақты жауап береді /жұптық жұмыс/

  1. Неліктен WordPad мәтіндік редакторы деп аталған ?

  2. Неліктен құжатқа арнайы атау беріп сақтаймыз?

Жұптар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды

Тапсырма №3

/жеке жұмыс/

Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды

Білгеніңді жинақтап, терезе атауларын жаз (оқулықтағы тапсырманы орындау)

Топтар «Жұлдызша» арқылы бағалайды




Суреттер








Оқулық

(24-26 беттер)














Диск-10



Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

«Бір ауыз сөз» арқылы оқушылар стикерге жазып береді.


Үйге тапсырма

§7. Мәтінді теру және өңдеу. Оқулықтағы «Үйге орындайық» тапсырмасын орындау



Саралау – Сіз қандай

тəсілмен көбірек қолдау

көрсетпексіз? Сіз басқаларға

қарағанда қабілетті

оқушыларға қандай

тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың

материалды игеру

деңгейін қалай тексеруді

жоспарлап отырсыз?


Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасын

сақтау

Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, сабақтың мақсатына сай күтілген нәтижелер туралы қорытынды жасалады.

Сабақты меңгерту кезеңінде әр топта өзін-өзі бағалау үшін смайликтер қолданылады

Ынтымақтастық орнатады

Информатика кабинетінде

қауіпсіздік техникасын

сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу

мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу

мақсатына қол жеткіздіме? Егер

оқушылар оқу омақсатынажетпеген

болса, неліктендеп ойлайсыз? Сабақта

саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді

пайдаландыңызба? Сабақ жоспарынан

ауытқулар болдымажəне неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.

Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!