Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.2А. бөлім – Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Серікова А.Қ. |
|
|
Күні: |
10.11.2021 |
|
|
Сынып: 7 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мәтіндік процессордағы кестелер»
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.3 - архив құру және архивтен шығару
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
Кесте элементтерін пішімдеу командаларын білу; |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
|
Кестені пішімдеу кезіндегі өзгерістерді түсіну; Кестені құру, редакциялау командаларын құжаттар даярлауда қолдану. |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Әр команданың атқаратын қызметі туралы түсінік бере алу; Кестені редакциялау, құрамын пішімдеу жолдарын саралау; |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар Слайд Nearpod бағдарламасы Таратпа қағаздар Бағалау парағы Онлайн таймер |
||||
|
І.Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
Амандасады. «Жылы лебіз» арқылы оқушылардың көңіл-күйін білу, психологиялық ахуал туғызу. |
|||||
|
|
|||||||
|
ІІ. Жаңа білімді игерту Білу Түсіну 5 мин Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Барлығы 4 ұпай |
Жаңа сабақ туралы меңгерту
|
«INSERT» әдісі бойынша керекті мағұлыматтарды дәптерге түртіп алу.
1. Кесте дегеніміз не?
Оларды не үшін қолданады? |
|||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану 5 мин 2 ұпай Талдау |
2-тапсырма.
10 мин 2 ұпай |
2-тапсырма. «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі арқылы практикалық жұмыс орындап, бітірген кезде қалай жасағаны жайлы түсінік береді
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
|
|||||
|
Жинақтау |
10 мин
|
Nearpod бағдарламасы арқылы деңгейлік тапсырмалар орындайды. 1 тапсырма Сәйкестендіру
2 тапсырма Бірдей суреттерді табу. «Кейс – стади» әдіс Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Мәселелерді шешуге, баламасын анықтауға, мақсаттарын айтуға, талдауға мүмкіндік береді.
немесе 3-тапсырма 1. Апталық бес күн ішіндегі режімдерің бойынша кесте құрастырыңдар. Дескрипторлар:
|
|||||
|
|
Топтық жұмыс 5 мин |
Батырмалардың атқаратын қызметін табу
|
|||||
|
Рефлексия |
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады. Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі.
|
||||||
|
Үйге тапсырма |
|
Бағалау Тапсырмасын орындау |
29 бет |
|
|||



Оқушының аты-жөні:_____________________________
|
1 сұрақ-жауап Барлығы 4 сұрақ |
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
|
|
1 практикалық жұмыс |
Толық орындаса 2 ұпай Жартылай орындаса 1 ұпай |
|
|
2 практикалық жұмыс |
Толық орындаса 2 ұпай Жартылай орындаса 1 ұпай |
|
|
Nearpod программасымен жұмыс |
1 ұпай |
|
|
Топтық жұмыс |
1 ұпай |
|
Кері байланыс
|
Чемодан |
Еттартқыш |
Қоқыс жәшігі |
|
Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жаз |
Толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жаз |
Керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады |
|
|
|
|
7
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мәтіндік процессордағы кестелер» Ашық сабақ 7 сынып информатика
«Мәтіндік процессордағы кестелер» Ашық сабақ 7 сынып информатика
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.2А. бөлім – Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Серікова А.Қ. |
|
|
Күні: |
10.11.2021 |
|
|
Сынып: 7 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мәтіндік процессордағы кестелер»
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.3 - архив құру және архивтен шығару
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
Кесте элементтерін пішімдеу командаларын білу; |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
|
Кестені пішімдеу кезіндегі өзгерістерді түсіну; Кестені құру, редакциялау командаларын құжаттар даярлауда қолдану. |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Әр команданың атқаратын қызметі туралы түсінік бере алу; Кестені редакциялау, құрамын пішімдеу жолдарын саралау; |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар Слайд Nearpod бағдарламасы Таратпа қағаздар Бағалау парағы Онлайн таймер |
||||
|
І.Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
Амандасады. «Жылы лебіз» арқылы оқушылардың көңіл-күйін білу, психологиялық ахуал туғызу. |
|||||
|
|
|||||||
|
ІІ. Жаңа білімді игерту Білу Түсіну 5 мин Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Барлығы 4 ұпай |
Жаңа сабақ туралы меңгерту
|
«INSERT» әдісі бойынша керекті мағұлыматтарды дәптерге түртіп алу.
1. Кесте дегеніміз не?
Оларды не үшін қолданады? |
|||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану 5 мин 2 ұпай Талдау |
2-тапсырма.
10 мин 2 ұпай |
2-тапсырма. «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі арқылы практикалық жұмыс орындап, бітірген кезде қалай жасағаны жайлы түсінік береді
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
|
|||||
|
Жинақтау |
10 мин
|
Nearpod бағдарламасы арқылы деңгейлік тапсырмалар орындайды. 1 тапсырма Сәйкестендіру
2 тапсырма Бірдей суреттерді табу. «Кейс – стади» әдіс Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Мәселелерді шешуге, баламасын анықтауға, мақсаттарын айтуға, талдауға мүмкіндік береді.
немесе 3-тапсырма 1. Апталық бес күн ішіндегі режімдерің бойынша кесте құрастырыңдар. Дескрипторлар:
|
|||||
|
|
Топтық жұмыс 5 мин |
Батырмалардың атқаратын қызметін табу
|
|||||
|
Рефлексия |
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады. Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі.
|
||||||
|
Үйге тапсырма |
|
Бағалау Тапсырмасын орындау |
29 бет |
|
|||



Оқушының аты-жөні:_____________________________
|
1 сұрақ-жауап Барлығы 4 сұрақ |
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
|
|
1 практикалық жұмыс |
Толық орындаса 2 ұпай Жартылай орындаса 1 ұпай |
|
|
2 практикалық жұмыс |
Толық орындаса 2 ұпай Жартылай орындаса 1 ұпай |
|
|
Nearpod программасымен жұмыс |
1 ұпай |
|
|
Топтық жұмыс |
1 ұпай |
|
Кері байланыс
|
Чемодан |
Еттартқыш |
Қоқыс жәшігі |
|
Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жаз |
Толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жаз |
Керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады |
|
|
|
|
7
шағым қалдыра аласыз




















