Материалдар / "Мектептен" "Мектепке" М.Дулатов
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Мектептен" "Мектепке" М.Дулатов

Материал туралы қысқаша түсінік
М.Дулатов туралы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Желтоқсан 2020
425
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні:25.11.2020

Сынып: 2

Мектеп: Көшек негізгі мектебі

Машықкер: Самархан А.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

«Мектептен» «Мектепке» М.Дулатов

Оқу мақсаты

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру


2.2.9.1- сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Берілген сұрақтарды түсініп, дұрыс жауап береді


Көптеген оқушылар: Тақырыпты болжайды,сөздердің мағынасын түсіндіреді, бір күні жайлы әңгіме жазады. Шығарманы іштей оқып, бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді.


Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша ортақ ой, шешім шығара алады;

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады

Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады..

Тілдік мақсаттар:

1.Тірек сөздерді қолданады;

2. Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.;

3.Ортақ ой, шешім шығара алады;

4. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу


Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі

Бастапқы білім

Аламын білім кітаптан

Сабақ барысы



Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин








Үй жұмысы






Жаңа сабақ














































































Сергіту сәті

(2 мин)

Оқушылармен амандасу,түгендеу.

Психологиялық ахуал.

Тыңдаңдар қыздар,

Тыңдаңдар ұлдар.

Қолдарыңды созыңдар,

Алақанды ашыңдар.

Қайсымыз 5 алудан қашпаймыз,

Ендеше үй тапсырмасын орындауды бастаймыз.


«Стоп жалғастыр»әдісі

Оқушылар үй тапсырмасына берілген өлеңді мәнерлеп оқиды.Кез –келген жерден тоқтатылып,ары қарай басқа оқушы жалғастырады.



Бүгінгі біздің сабағымыз Міржақып Дулатов.

Сызбаға сүйеніп, Міржақып Дулатов туралы түсінік.

Міржақып Дулатов

Қостанай өңірінде туған.

Ақын, жазушы.

«Оян, қазақ!» кітабын жазған.

Міржақып Дулатовқа байланысты бір бейнематериал көрейік балалар.


«Кідіріспен оқу» әдісі «Мектепте», «Мектептен» өлеңдері оқушыларға кідіріспен оқытылады.


Мектепке

Ашық күнде жарқырап,

Жаңа жауған жатыр қар.

Адамдардың беттерін

Домбықтырып тұр ызғар.


Жатырсыңдар неге ұйықтап?

Күн шығып қалды, балалар.

Таңертеңгі аязбен

Мектебіңе жөнел, бар.

(Міржақып Дулатов)


Мектептен

Мектептен қайтып балалар,

Қызарып беті суықтан.

Үй алдында Майлыаяқ

Жатыр еді суықтап.

Құйрығын бұлғап еркелеп,

Қылды ықылас шындықтар.

Күле шулап кірсе үйге,

Самауыр тұрбу шыққан.

Тойып алып тамаққа,

Балалар жатып тыныққан.

(Міржақып Дулатов)

Дескриптор:

1.Өлеңді мазмұны бойынша әңгімелейді;

2.Малыаяқ иттің аты екенін анықтайды;

ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


Екі өлеңді салыстырып,өлеңдердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын айта отырып,кестеге түсіреді.



Дескриптор:

1.Өлеңдерді салыстыра біледі.

2.Өлеңдердегі айырмашылықтары мен ұқсастықтарын ажырата алады.;

ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.


«Суреттер сөйлейді»әдісі

91-беттегі самауыр суретіне назар аудар.Осы суретке сай келетін өлең жолдарын тауып,соған сәйкес сурет салып,оған әңгіме құрастыруға беріледі.

Дескриптор:

1. Суретке сәйкес өлең жолдарын таба біледі;

2. Өлең жолдарына сәйкес сурет салып,әңгіме құрастыра алады.

ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


«Арам зам зам» биіне ырғалып билеу.


Енді балалар келесі тапсырма өзің туралы әңгімеле кестені толтыру. Кестені толтыру барысында бір біріне сұрақ қою арқылы толтыру керексіздер.

Дескриптор:

1.Кестені толтыра алады

2.Сұрақтарға жауап бере алады.

Қ.Б: «Жылыжай» әдісі (ауызша бағалау)


Ойланып жауап бер.

Сабақтан кейін ата-анаңды тосып жүр едің. Әдемі көлікпен келген бейтаныс адам саған:

Мені сенің әкең жіберді. Жүр, үйіңе апарып тастайын, - деді.

Сен не істейсің?























https://youtu.be/oYgYSNCFkOw





























https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fengime.org%2Fsabati-tairibi-aluan-trli-afazdar-sabati-masati.html%3Fpage%3D2&psig=AOvVaw0sP0MFlWstjwdq8c6GQBMV&ust=1606145088724000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCKieqJm7lu0CFQAAAAAdAAAAABAT























https://youtu.be/2poxPrIbd70






















Сабақтың соңы

4мин

«Мен – саған, сен - маған» ойынын микрофон көмегімен жүргізеді.

Оқушылар бір-біріне тақырып бойынша сұрақтар береді.

Бүгін сабақта қандай жұмыс жасадық?

Көңіл күйлеріңіз қандай?

Не білдік?

Не білгің келеді?

Сабақта не қызықты болды?

Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қай тапсырмалар ұнады?

Тақырыпты меңгердіңдер ма?


Үй тапсырмасы: Қалаған өлеңіңді жаттап ал.

Өзіне ұнаған көрініске сурет салу.













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!