Пәні: Қазақ
тілі
|
Мектеп
атауы: №16 ОМГ
КММ
|
Бөлім
атауы
|
Тәні саудың жаны
сау
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің көйлегім
жаңа
|
Уақыты:
18.01.18.
|
Мұғалімнің аты –
жөні:
Даутова Айгул
Абдикеримовна
|
Сыныбы: 2
В
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Оқу
мақсаттары
|
2.1.1.1ауызша тіл және
тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайтала
2.4.2.1.мұғалмнің
көмегімен оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша
сөз тіркестерін жазу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар: мұғалімнің
көмегімен көрнекілік пен үлгі негізінде
1-2 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Көптеген
оқушылар:
көрнекілік пен үлгі негізінде
2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Кейбір
оқушылар:
көрнекілік пен үлгі негізінде
2-3 сөйлемнен тұратын сөзді байланыстырып
сөйлейді
|
Тілдік
мақсаттар
|
Ескі ,жаңа
,
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дене
шынықтыру
|
Алдыңғы
тақырып
|
Киім
атаулары
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
іс-әрекеттер
|
Дереккөздері
|
Сабақтың басы
5
минут
Сабақтың
ортасы
15
минут
3минут
3
минут
|
Қызығушылықты ояту
кезеңі https://www.youtube.com/watch?v=jLiwVUcKW68
Киім туралы шағын ролик
көрсетіледі.
Жұмыс дәптерлеріне білетін
киім суреттерін жапсырады.
Оқушылардан білетін киім
атаулары сұралады.
Жаңа сөздер
таныстырылады.
Оқылым Мәтінді оқып
аударады.
Айтылым Мұғалім мәтін
бойынша сұрақтар қояды
1.Ханзада не
киеді?
2.Ханзаданың жейдесі
қандай?
3.Ханзаданың шалбары
қандай?
4.Ханзаданың бәтеңкесі
қандай?
5.Ханшайым не
киеді?
6.Оның көйлегі
қандай?
7.Олардың киімі
қандай?
4-тапсырма 1. Тест жұмысы
Саралау тапсырмасы 2.Машаны киіндіру
Жазылым. 13 бет,
5-тапсырма
Дескриптор
-
Мәтінді оқып, берілген
сұрақтарға жауап бере алады.
|
-
Мәтіннің жанрын
ажыратады.
|
3.Мәтіндегі кейіпкерлер
туралы біледі.
|
Суреттер мен сөздерді
сәйкестендіру
Жаңа
-ескі
|
|
Сабақтың
соңы
5
минут
Үй
тапсырмасы
|
7.
Кері байланыс Тақия,
шарф,қолғап суреттері тақтаға ілінеді.Сабақтағы тақырыпты жақсы
түсінгендер тақияға, жартылай түсінгендер шарфқа, түсінбегендер
қолғапқа қар қиыршықтарын іледі.
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Ажырату – сіз қалай көбірек
қолдау берудіжоспарлайсыз?
Басқаларына қарағанда
анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма
бересіз?
|
Бағалау
–
Оқушылардың оқуын қалай
тексермексіз?
|
Пәнаралық
байланыстар
Денсаулық және қауіпсіздік
тексеріс
АКТ
байланыстары
Құндылықтар
байланыстары
|
Топтар бір-біріне қолдау
көрсетеді.
аз болуы мүмкін. Анағұрлым
қабілетті оқушыларға жаңа сөздермен мәтін құруды
тапсырамын.
|
Меңгеруді
бақылау
Сұрақ және
жауап
Өзара кері байланыс, топтар
бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы
бағалайды.
|
Топтарда жұмыс істеу дағдылары
(құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және
т.б.)
|
Қорытындылау
Сабақ мақсаттары/оқыту
мақсаттары жетімді болды ма?
Бүгін оқушылар нені
үйренді?
Оқу атмосферасы қалай
болды?
Меніңжұмысымжоспарлыболдыма?
Мен уақытымды дұрыс жоспарлай
алдым ба?
Жоспарыма қандай өзгертулер
енгіздім және неге?
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз
туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанадан өз
сабағыңызға ең орынды келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не
(оқытуды да, оқуды да қатар
қарастырыңыз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар
қарастырыңыз)?
Бұл сабақтан мен келесі
сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені
білдім?
|
|
|
|
Пән: Қазақ тілі
(Т2)
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 5. Дені саудың – жаны сау
Күні:
23.01.2017
Сынып: 2
С
|
Мектеп: Көкшетау қ. ФМБ
НЗМ
Мұғалімнің
аты-жөні:
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Менің көйлегім
жаңа
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
2.1.1.1ауызша тіл және
тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайтала
2.4.2.1.мұғалмнің
көмегімен оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша
сөз тіркестерін жазу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: мұғалімнің
көмегімен көрнекілік пен үлгі негізінде
1-2 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Көптеген
оқушылар:
көрнекілік пен үлгі негізінде
2-3 сөйлемнен тұратын сөз сөйлейді.
Кейбір
оқушылар:
көрнекілік пен үлгі негізінде
2-3 сөйлемнен тұратын сөзді байланыстырып
сөйлейді.
|
Бағалау
критерийлері
|
Сурет пен үлгі бойынша
баяндайды.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Кеңес беру,
маңызды, менің ойымша
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құрмет
көрсету
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Дүниетану
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Презентация
|
Бастапқы
білім
|
Киім атауларын
біледі
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
7 мин
|
(Ұ) Қызығушылықты
ояту. «Дүкен»
ойыны
Оқушыларды сабақтың
тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
|
|
Сабақтың
ортасы
7 мин
10
мин
3 мин
1 мин
8 мин
|
(МК) Грамматикалық қоржын.
(Ж) Суретпен
жұмыс. Оқушыларға сурет пен фразалар
беріледі. Оқушылар сурет бойынша сөйлемдерді
ажыратады.
Тапсырманың мақсаты -
оқушылардың сыни ойлауын дамыту, білімдерін
бекіту.
Кері байланыс.
«Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері
байланыс жасайды.
- жеңіл
болды
- аздап қиындау
болды.
- қиын
болды.
Сергіту сәті. «Алақай,
балақай!»
Оқушылар тақпақты айтады және
орындайды.
1 – бір орында
жүгір,
2 – 2 аяқпен
секір,
3 – үш отырып, үш
тұрып,
4 – қолыңды төмен
түсір.
(Ө) «Ойлан,
жаз» Оқушылар берілген сөз
тіркестерінің қажеттісіне тиісті қосымшаларды жалғау арқылы
суреттегі тазалық сақтамайтын қызға кеңес жазады. Кеңесті өз
сөйлемдерімен толықтырады.
Тапсырманың мақсаты - болымсыз
етістікті қолдану дағдысын пысықтау.
Дескриптор:
|
|
Сабақтың
соңы
4 мин
|
Рефлексия. «Жетістік баспалдағы»
арқылы сабақтағы жұмысын
қорытындылайды.
|
|
Саралау –оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту
туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Тапсырма
|
Мұғалім
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Оқушыларға психологиялық ахуал
туғызу
|
Мұғалім оқушыларды «шаттық
шеңберіне» тұрғызады;
|
Оқушылар «шаттық шеңберіне»
тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі. сәлемдеседі пән ұранын
айтады
|
Өткен сабақты
тексеру
|
Өткен сабақта өткен
тақырыптарды қайталатады. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді,
бағалайды.
|
Тапсырманы айтады, тақырып
бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
1.Қызығушылықты
ояту
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген
қызығушылығын ояту мақсатында бейнебаян
көрсетіледі.
|
Оқушылар дұрыс жауап беру
арқылы каточкалар ұтып алады
|
2. Мағынаны
тану
|
1. Сөздікпен жұмыс. А)Мұғалім
тақтадан тақырыпқа қатысты сөздермен таныстырады, аудармасын
айтады. Оларды оқиды, оқушыларға
қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа
сөздерді тыңдайды, қайталайды,
оқиды.
|
Ә)»Дұрыс айт!» айдарында
берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет
қайталатады.
|
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға
жаттығады, қайталайды.
|
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.
Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатады. Сөздердің
мағынасын түсіндіреді.
|
Тыңдалым. Мәтінді мұқият
тыңдайды. Жаңа сөздерді қайталайды.
|
3. Оқулықтағы тапсырмалармен
жұмыс. А)Айтылым. Оқулықтағы
|
Айтылым .Ханзада мен ханша
киімдерін атайды
|
4. Сергіту сәті.
Мұғалім оқушыларды сергіту үшін «Дизайнер» ойынын
ойнатады
|
Ханзада мен ханшайымды
киіндіреді
|
3.
Ой-толғаныс
|
Оқулықтағы 2-тапсырманы
орындатады.
|
Дәптерге
жазады
|
4.
Бекіту
|
Жаңа тақырыпты бекіту үшін
мұғалім оқулықтағы 8-тапсырманы орындатады. «Ақиқат Жалған»
стратегиясымен бекітеді
|
Айтылым. Суреттерді
сәйкестендіреді. Сол бойынша
айтады.
|
5.
Бағалау
|
Формативті бағалау. Мұғалім
оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі
қояды.
|
Оқушыларға аты-жөндері
жазылған өзара бағалау парағын береді. Оқушылар әр аттың тұсына өз
бағаларын қояды.
|
6. Үйге
тапсырма
|
Оқулықтағы 4-тапсырманы
орындатады.
|
|
7.
Рефлексия
|
Мұғалім түрлі смайликтер
таратып береді.
|
Оқушылар сабақтан алған
әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл-күйлерін
білдіреді.
|