Материалдар / Менің отбасым. Бесік жыры.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Менің отбасым. Бесік жыры.

Материал туралы қысқаша түсінік
ашы0 сабак
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қаңтар 2018
714
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады






Тақырыбы:



«Отбасым –бақытым»



Күні:

Педагогтің аты-жөні: Омарова М


СЫНЫП/ТОП: МАД

Қатысқан балалар саны: 6

Қатыспаған балалар саны:

ҰОҚ-нің оқытылу

Қарқынды (жылдам, баяу), динамиканы (

қатты, ақырын), регистрді (жоғары – «құс»,

мақсаты:

орташа – «қоян», төмен – «аю») анықтау.



Қарапайым әуендерді, таныс әндерді сүйемелдеумен аспапта, есту қабілетіне


сүйеніп ән салу.



Музыкалық шығарманың кіріспесі мен қайырмасын ажырату.

Күтілетін нәтиже

Барлық балалар:



Музыкалық шығарманың қарапайым формасын (қайырмасын, кіріспесін) ажырата алады.


Көпшілік балалар:



Таныс әндерді сүйемелдеумен және сүйемелдеусіз таза интонациялап, есту қабілетіне


сүйеніп ән сала алады.



Кейбір балалар:



Қарқынды (жылдам, баяу), динамиканы (қатты, ақырын), регистрді (жоғары – «құс»,


орташа – «қоян», төмен – «аю») ажырата алады.


Тілдік мақсат

Балалар:



Отбасы туралы әңгімелей алады.



Отбасы мүшелері кімдер екенін ажыратады.



Көптілділік: отбасы семья – family.



Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:



Әуен, ырғақ, қалып.



Пікір алмасу сұрақтары:



Аналарың ұйықтар алдында қандай ән айтады?



Сендер аналарыңа қандай ән айтасыңдар?



Саған қандай аспапта ойнаған ұнайды?


































55



Өткен сабақтарда алған


Өткен сабақта қандай ән айттыңдар? Музыка тыңдаған сендерге ұнай ма?

білім


Әнде кім, не туралы айтылғанын еске түсіру.




Жоспар


Жоспарланған уақыт


Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар




І. Дұрыс әсерлі көңіл күй

Балалар көңілді музыка әуенімен келеді. Педагогпен әндетіп


орнату

амандасады. Шеңбер бойымен жүріп, би қимылдарынан элементтер


0-2 минут

жасайды.


ІІ. Өмірлік тәжірибені

Балалар, «отбасы» деген сөзді қалай түсінесіңдер?


маңыздандыру.

Отбасыларыңда кімдер бар?


Мақсатты болжам

Сендер ұйықтар алдында аналарың әндетіп ұйықтатады, сол әнді


3-5 минут

«бесік жыры» деп атайды. Бүгінгі әніміз де, тыңдайтын әуеніміз де осы



тақырыпта болмақ.



Әуеннің қарқынын, динамикасын, регистрін талдап, түсіндіру.


ҰОҚ-нің ортасы

(Т) Музыка тыңдау: «Бесік жыры»

«Бесік жыры» әні

ІІІ. Тақырып бойынша

(муз. И. Нүсіпбаев, сөзі С. Жиенбаев).

Аспаптың

жұмыс

Әнде не туралы айтылғанын, алған әсерлерін сұрау. Балаларға

сүйемелдеуімен

6-27 минут

«бесік жыры» туралы мәлімет беріңіз. Балалардан бұл ән күннің қай



мезгілінде орындалатынын сұрау.



(Т, Ж) Дауыс жаттығулары: «Аққу» (Сүгір). Әуенді асықпай,



төменнен жоғары қарай әндету. Әуенді «га-га» буынында орындау.



Дауысты ашық «а» дыбысын дөңгелете айтуға жаттықтыру.



(Т, Ж) Ән айту: «Әже тілегі»



(муз. мен сөзі Т. Қоңыратбай).



Педагог әнді сүйемелдеумен орындап, балаларға мәтінін қайталатып

«Әже тілегі» әні


үйретеді.



Ән кім туралы айтылып отырғанын естеріне салып, сезіммен айтуды



ұсынады.



Ән айту барысында сүйемелсіз балаларға қайталатып, есту қабілетін



тексеріңіз.



56




(Т) Аспапта ойнау: «Қандай аспап?» (муз. Б. Дәлденбай).

Сылдырмақ,


Балалар музыка аспаптарының тембрі (бояуы) арқылы қай аспап

даңғыра,


ойналып жатқанын ажыратады.

ысқырық аспаптары


(Т, Ж) Әліппе-дәптермен жұмыс:



1-сабақ. Айсұлудың сұрағы мен тапсырмасы:

Әліппе-дәптермен


Сенің отбасыңда қандай отбасылық мерекені атап өтеді?

жұмыс жасау


«Өнерлі отбасы» атану үшін отбасы мүшелеріне қандай сыйлық заттар

үшін түрлі-түсті


ұсынар едің?

қарындаштар


Бесік жырының әуені қандай? Дауыс биіктігі қандай? Жоғары ма



әлде төмен бе? Суреттегі қай жануардың дауыс биіктігі, ырғағы бесік



жырының әуеніне ұқсайды?



2-сабақ. Айсұлудың сұрағы:



Ән кімдер туралы? Анаң мен әкеңнің анасын қалай атайсың?



Өз отбасың туралы әңгімеле. Суретті мұқият қарап, әженің киімдерін



сипатта.



Әженің қамзолын әшекейлеуге көмектес. Ою-өрнекті боя.



Музыкалық аспаптарды ата. Ұрмалы аспаптарды қызыл түспен,



ал ішекті аспаптарды көк түспен қоршап көрсет.





ІV. ҰОҚ-нің

(Р) Бүгінгі сабақ туралы балалардың пікірлерін тыңдау.

Әліппе-дәптер

қорытындысы.

Сабақты балалардың көмегімен қорытындылау, бағалау.


Рефлексия

Егер сабақ қызықты өтті деп ойласаң, әліппе-дәптердің төменгі


28-30 минут

бұрышындағы ортасында соль кілті бар шеңберді жасыл түспен,



ал қызықты болмаса, қызыл түспен бояп белгіле.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!