Материалдар / "Меруерт-Ана" бөбекжай-балабақшасы" Білім саласы "Қатынас" сауат ашу "Менің оқу құралдарым"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Меруерт-Ана" бөбекжай-балабақшасы" Білім саласы "Қатынас" сауат ашу "Менің оқу құралдарым"

Материал туралы қысқаша түсінік
балабақша тәрбиешілеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Желтоқсан 2020
302
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Әдебиеттік оқу


Күні:

Сынып: 4

Мектеп: Тураб Тула жоббм

Мұғалімнің аты-жөні: Байсопиева МАдина

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Кітап – асыл қазына

Сабақтақырыбы

Кітап – асыл қазына

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.1.2 Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақппаратты тауып, белгі қойып оқу,талдау жасап оқу, сын тұрғысыныан бағалап оқу.

2.2 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын аңықтайды, мазмұны бойынша сұаққа жауап бере алады.

  • Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.

  • Жазба жұмыс жасайды.

  • Сұраққа жауап береді.


Көптеген оқушылар: Шығарма бойынша дәлелді пікір айта алады.

  • Топтық жұмысты бірлесе орындайды.

  • Өз бетінше жұмыс жасайды.

  • Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар: Шығарма мазмұны бойынша дәлелді пікірлер айтады. Өмірмен байланыстыра алады, шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады.


Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсаттар



Құндылықтарды дарыту



Мәтінмен жұмыс жасайды. Жақсы мен зиянды ажыратады. Өзіндік қорытынды ой түйеді.

Пәнаралық байланыстар


Дүниетану,өзін-өзі тану

АКТ қолданудағдылары


Интербелсенді тақта.

Бастапқы білім



Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарлан ғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Бағалау парақшасымен таныстыру

Топтарға бөлу

Парта отыруымен


Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Сөзжұмбақ шешу .

Заттардың бас әріптерін алып сөз құрау


Жұмбақ шешу жауаптарынан мақал құрау

Оқушыларды үш топқа бөліп, оларға үш тапсырма беріледі.

  1. 1 топқа

Бір сандық бар өзгеше,

Қасыңа алып жүресің.

Ішін ашып ақтарсаң,

Өмір сынын білесің.

Ол не?

/Кітап/

2-топқа

  1. Ақыл – ойдың шырағы,

Зәулім көктей шынары.

Биігіне бойлаған

Қанбайды адам құмары.

Ол не?

/Білім/

Жауаптарынан мақал құрастыру «Кітап білім бұлағы.»

Оқылым алдындағы тапсырма.

  1. "Болжау" стратегиясы


 

Оқушыларға болжау кестесі ұсынылады.

- Суретте не көрсетілген?

- Суреттерді не байланыстырып тұр ?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болуы мүмкін деп ойлайсындар.


Дұрыс айтасыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы кітап оқумен байланысты.

Кітап-асыл қазына


Бағалау критерийі:

Тақырыпты ашуға жағдай жасайды.

Ойларын жаңа сабаққа бейімдейді.

Сабақ үстінде белсенділік танытады.


Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.














Сабақтың ортасы















































Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс «Ертегі» Оқулықта берілген Олжас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. Тізбектеп оқиды.


Сөздікпен жұмыс

Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру.

Меймаза – мазасыз, тынышсыз


Жас кейіпкер қандай бала?

Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, ... »

Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... »

Үшінші сөйлем : «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын ... »

Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім... »


Бағалау критерийі:

Өз пікірін айта алды

Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашады.


Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.


Топтық жұмыс

«Түртіп ал!» әдісі.

«Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс


І топқа

Ертегі кітаптар-неге?

ІІ топқа

Әдеби кітаптар-неге?

Дескриптор:

  1. Тақырыпты толықтырады. Негізгі идеясын ашады.

  2. Кітап оқуға құмарлық жайында ортаға сала отырып,постермен жұмыс жасайды.

  3. Кітап оқудың пайдасы аңықталады.

Қалыптастырушы бағалау “ басбармақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.

Өлеңнің жоспарын сызбадағы кезеңдерге орналастырып көр

1.күзге қалды

2.Анасы кітап сатып әперіп, оқуын қадағалады

3.Кітапқа деген қызығушылығы оянды

4. Анасы кітап оқуына қарсы болды

5. Кітаптың пайдасын түсінді

Дескриптор:

1. Өлеңнің жоспарын сызбадағы кезеңдерге орналастырады

2. Мәтінге байланысты қорытынды жасайды.

Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі






Оқушылар өз ойларын айтады.




























Топтар өзара бірін –бірі бағалайды. Постер қорғай




















 Сабақтың соңы






Бағалау


2 минут






Кері байланыс

3 минут





Қорытынды. Барлық жол, бірінші қадамнан басталады… Басыңыз алғашқы қадамыңызды… Бір кітап дүкеніне кіріп, қатарда тізілген кітаптармен танысып шығыңыз… Сіз өз кітабыңызды табасыз… Кейде сіз кітапты емес, кітап сізді таңдайды… Кім біледі, бәлкім сол қаладағы кезекті бір кітап дүкеніндегі кітап сөрелерінде сіздің кітабыңыз сізді сарғая күтіп жатқан шығар… Асығыңыз… Бұл саяхаттан қалмаңыз…



«Төрт бұрыш »әдісі

1 . Биыл неше кітап оқыдың?

2. Оны қайдан алдың?

3. «көп оқыған, көп біледі» деген распа ? Неліктен?

Дескриптор:

Көп оқыған, көп біледі сөздерінің мағынасы түсінеді

Қалыптастырушы бағалау “ Шапалақ ” тәсілі арқылы жүргізіледі.

















Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!