Сабақ жоспары
|
Пәні:География Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Салааралық кешендер географиясы |
Мектеп: М.Әуезов жом. |
||||||
|
Күні: 19.11. 2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ғ. Доса |
||||||
|
Сынып: 9 а,ә |
|
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мұнай,газ өнеркәсібі |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Мұнай мен газ өнеркәсібі салаларын білу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ел экономикасын дамытуда отын өнеркәсібінің маңызын түсіну. Көпшілігі: Мұнай мен газ кен орындары мен өндірілетін аймақтарды картадан анықтау,отын өнеркәсібінің қоршаған ортаға әсері туралы білу. Кейбірі: Қазақстан жерінде отын кен орындары мен өнеркәсіп орындарының орналасу заңдылықтарын түсіну. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер мен терминдер: Мұнай,газ, кен орын,құбыр,геологиялық қор,тұтыну,өндіру. Талқылауға арналған тармақтар: Жел, күн энергиялары және жергілікті жердегі электрстансиялар мен олардың қамтамасыз етілуі. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» Балалардың бойына Қазақстандық патриотизм құндылығын қалыптастыру. Оқу мақсаттарына жету үшін жасалынатын іс әрекеттерде құрмет, ашықтық құндылықтары ескеріледі. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәні. |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қажетті интернет желілері материалдарын өңдеу,білім сайттарынан іздеу. |
||||||
|
Бастапқы білім |
8 сынып. Қазақстанның пайдалы қазбалары |
||||||
|
Сабақ барысы Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 20 минут
Сабақтың соңы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сынып құрамын түгелдеу, тақтаға күн ретін жазу.Сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау.Сабақтың өткізу жоспарын көрсету. Өткен материалды қайталау: Көмір өнеркәсібі 1.Сұрақ-жауап
2.Картамен жұмыс Қазақстанның ірі көмір алаптарын картадан көрсет. Жаңа сабақ. Ой шақыру:
1.Мұнай мен газдың көп кездесетін жері? 2.Картадағы шартты белгілері қандай? 3.Қандай кен орнын білесіңдер? 4.Мұнай мен газ қалай өндіріледі және қалай тасымалданады? 5. Туған жерлеріңде отынның қандай түрі көбірек пайдаланылады және неліктен? 6. Қазақстанда өткен ЭКСПО көрмесінің маңызы қандай? Тапсырма № 1 Мұнай мен газ алаптарын анықта. Мұнай мен газдың қоры. Тапсырма № 2. Оқушыларға мәтінмен танысу тапсырылады I. Мұнай мен газдан алынатын өнімдер. 2.Өңдейтін зауыттардың орналасуы. 3.Бірлескен шетелдік компаниялар. Теңіз кен орны- Шеврон--Тексако (американдық) Қарашығанақ- ЭНИ итальяндық,Бритиш Газ ағылшындық,Лукойл ресейлік, Шеврон-Тексако американдық,Жаңажол,Құмкөл қытайлық. Қазақстан Қазмұнайгаз. Тапсырма № 3 Картамен жұмыс Қазақстанның мұнай мен газ кен орындарын және негізгі өндірілетін аудандарын картадан анықтау.
Рефлексия «Тепе-теңдік дөңгелегі» Ойды жинақтау, тақырып бойынша қажеттіліктерін анықтау. Бағалау. Оқушылардың жауаптарына орай сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау. Үйге тапсырма. Мұнай,газ өнеркәсібі .Кескін картаға кен орындарды түсіру.Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |
Түрлі-түсті стикерлер
Қазақстанның экономикалық картасы
Атлас
Атлас
|
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
«А» деңгейлі оқушылар- өз бетінше іздене отырып жұмыс жүргізеді. «В» деңгейлі оқушылар- қосымша сұрақтар мен тапсырмалар арқылы жұмыс жасауына мүмкіндік беру. «С» деңгейлі оқушылар- А және В деңгейлі оқушылар арқылы бірлескен оқуды ұйымдастыру арқылы қолдау көрсету. |
Сұрақ-жауап арқылы,өзіндік жұмытарын бағалау арқылы.Оқушыларды көңіл-күйлеріне қарай арқылы сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау |
Сабақ басында оқушылардың зейіндерін бір ортаға шоғырландыру үшін жаттығу жасайды. Техникалық қауіпсіздік ережелерін, ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұнай,газ өнеркәсібі
Мұнай,газ өнеркәсібі
Сабақ жоспары
|
Пәні:География Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Салааралық кешендер географиясы |
Мектеп: М.Әуезов жом. |
||||||
|
Күні: 19.11. 2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ғ. Доса |
||||||
|
Сынып: 9 а,ә |
|
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мұнай,газ өнеркәсібі |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Мұнай мен газ өнеркәсібі салаларын білу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ел экономикасын дамытуда отын өнеркәсібінің маңызын түсіну. Көпшілігі: Мұнай мен газ кен орындары мен өндірілетін аймақтарды картадан анықтау,отын өнеркәсібінің қоршаған ортаға әсері туралы білу. Кейбірі: Қазақстан жерінде отын кен орындары мен өнеркәсіп орындарының орналасу заңдылықтарын түсіну. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер мен терминдер: Мұнай,газ, кен орын,құбыр,геологиялық қор,тұтыну,өндіру. Талқылауға арналған тармақтар: Жел, күн энергиялары және жергілікті жердегі электрстансиялар мен олардың қамтамасыз етілуі. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» Балалардың бойына Қазақстандық патриотизм құндылығын қалыптастыру. Оқу мақсаттарына жету үшін жасалынатын іс әрекеттерде құрмет, ашықтық құндылықтары ескеріледі. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәні. |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қажетті интернет желілері материалдарын өңдеу,білім сайттарынан іздеу. |
||||||
|
Бастапқы білім |
8 сынып. Қазақстанның пайдалы қазбалары |
||||||
|
Сабақ барысы Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 20 минут
Сабақтың соңы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сынып құрамын түгелдеу, тақтаға күн ретін жазу.Сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау.Сабақтың өткізу жоспарын көрсету. Өткен материалды қайталау: Көмір өнеркәсібі 1.Сұрақ-жауап
2.Картамен жұмыс Қазақстанның ірі көмір алаптарын картадан көрсет. Жаңа сабақ. Ой шақыру:
1.Мұнай мен газдың көп кездесетін жері? 2.Картадағы шартты белгілері қандай? 3.Қандай кен орнын білесіңдер? 4.Мұнай мен газ қалай өндіріледі және қалай тасымалданады? 5. Туған жерлеріңде отынның қандай түрі көбірек пайдаланылады және неліктен? 6. Қазақстанда өткен ЭКСПО көрмесінің маңызы қандай? Тапсырма № 1 Мұнай мен газ алаптарын анықта. Мұнай мен газдың қоры. Тапсырма № 2. Оқушыларға мәтінмен танысу тапсырылады I. Мұнай мен газдан алынатын өнімдер. 2.Өңдейтін зауыттардың орналасуы. 3.Бірлескен шетелдік компаниялар. Теңіз кен орны- Шеврон--Тексако (американдық) Қарашығанақ- ЭНИ итальяндық,Бритиш Газ ағылшындық,Лукойл ресейлік, Шеврон-Тексако американдық,Жаңажол,Құмкөл қытайлық. Қазақстан Қазмұнайгаз. Тапсырма № 3 Картамен жұмыс Қазақстанның мұнай мен газ кен орындарын және негізгі өндірілетін аудандарын картадан анықтау.
Рефлексия «Тепе-теңдік дөңгелегі» Ойды жинақтау, тақырып бойынша қажеттіліктерін анықтау. Бағалау. Оқушылардың жауаптарына орай сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау. Үйге тапсырма. Мұнай,газ өнеркәсібі .Кескін картаға кен орындарды түсіру.Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |
Түрлі-түсті стикерлер
Қазақстанның экономикалық картасы
Атлас
Атлас
|
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
«А» деңгейлі оқушылар- өз бетінше іздене отырып жұмыс жүргізеді. «В» деңгейлі оқушылар- қосымша сұрақтар мен тапсырмалар арқылы жұмыс жасауына мүмкіндік беру. «С» деңгейлі оқушылар- А және В деңгейлі оқушылар арқылы бірлескен оқуды ұйымдастыру арқылы қолдау көрсету. |
Сұрақ-жауап арқылы,өзіндік жұмытарын бағалау арқылы.Оқушыларды көңіл-күйлеріне қарай арқылы сабақ барысында ынталандыру және жиынтық бағалау |
Сабақ басында оқушылардың зейіндерін бір ортаға шоғырландыру үшін жаттығу жасайды. Техникалық қауіпсіздік ережелерін, ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













