Пән: әдебиет
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
21
Күні: 15.03.2017
Сынып: 5 «А»
|
Мектеп:
«Қалалық көпсалалы қазақ мектеп
–гимназиясы» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Идрышева Қорлан
Думановна
Қатысқандар саны:
26
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ тақырыбы: «Барлығы да сендердікі»,
«мен таулықпын» өлеңдері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
Оқушыларды ақын өлеңдерін сүйе білуге,
өлеңдерінің мазмұнын терең ұғына білуге
үйрету
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар (дарынды,
орташа):
|
Бағалау
критерийлері
|
-
№
|
Оқушының аты-жөні
|
Үй тапсырмасы
|
Зерттеу жұмысы
|
Топтық жұмыс
|
Баға
|
1
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Әр оқушыға бағалау
парағы таратылып, өз білімдерін бағалап
отырады.
-
Сабақ барысындағы берілген тапсырмалар бойынша
әр топ бірін бірі тексеріп, бағалау. Оқушылар берілген
тапсырмаларды орындайды. Орындаған жұмыстарын қорғап, топ басшысы
бағалап отырады. /ойлан, жұптас,
бөліс/
Топ
басшысының бағалауы
Мұғалімнің қорытынды
бағасы
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|
-
Пәнге тән лексика мен
терминология:
-
Мұра-ата-бабадан, әке-шешеден балаға қалған
дүние-мүлік, мирас.
-
Қазына-түрлі бағалы заттар, дүние-мүлік,
материалдық байлық, қазба байлық.
-
Баба-арғы ата, ұлы ата. Қарт адамды қадір
тұтып, құрметтеу мағынасында айтылатын ишарат
сөз.
-
Үлес – сыбаға,
тиесілі.
-
Үлес қосты – пайда келтірді,
дамытты.
|
-
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен
тіркестер:
-
«Ата ұрпақтар» кімдер, олардың сендерге
қалдырар қазынасы нелер?
-
Ақын сендердің болашақтарыңа қандай сенім
артқан?
-
«Ата ұрпақтар тағдыры», «барлығын
табыстаймыз», «болашақты жалғайтын болашағымыз» деген сөздерден
ақын артқан әлеуметтік, азаматтық жүкті сезінуге бола
ма?
-
«Мен таулықпын» өлеңінен тау ұлында болуға
тиіс қандай қасиеттерді аңғаруға
болады?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Ұлттық қазынаны құрметтеу, өлең мазмұны арқылы
құрмет, сенім құндылығын қалыптастыру; туған жерге, отанға деген
сүйіспеншіліктерін арттыру.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Қазақ тілі, тарих,музыка, бейнелеу
өнері
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Электрондық тақтадан слайд көрсетіледі,
тапсырмаларды оқып орындайды, сөздік жұмыспен танысады, әуенді
тыңдайды, бейнебаянды көреді.
|
Бастапқы білім
|
1.«Менің қиялымдағы болашақ әлем» тақырыбына
эссе немесе сурет салу;
2.Мұқағали өмірінен қызықты мәліметтер,
фотосуреттер табу;
3.Өлеңді жаттау.
Жазып келген эсселерін оқып, суреттерін
қорғайды.
«Көрші-көрші» ойыны арқылы жаттап келген
өлеңдерін көршілеріне айтып, бірін-бірі
бағалайды.
|