Сабақтың
тақырыбы:
Мұқағали
Мақатаев.
Отан
туралы.
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
Күні:
|
СЫНЫП:
2
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.3.1 - шығарманың
тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын
болжау
2.2.2.1 - мұғалім
көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын
шығармадан таба білу
2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын
мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер
арқылы ұсыну
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Сәлемдесу.
Топқа
бөлемін
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
Оқушыларды түгелдеу.
Оқу құралдарын байқау.
Бір-бірімізді
тыңдаймыз десек 1 рет қол
шапалақтаймыз!
Ұйымшыл
боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз
десек 3 рет
шапалақтаймыз!
|
1-топ:
«Бақыт»
вагоны
2-топ:
«Сүйіспеншілік»
вагоны
3-топ:
«Жарқын өмір»
вагоны
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Топтар мақал мәтелдерден
пазл құрайды
1. Отан-от басынан
басталады.
2. Отансыз адам, ормансыз
бұлбұл.
3. Отан үшін отқа түс
күймейсің.
Мақалдардың мағынасын ашу
ұсынылады
Білу және
түсіну
Мұқағали Мақатаев жайлы бейне
фильм көру
Мұқағали Сүлейменұлы
Мақатаев (1931-1976, шын
аты Мұхаммедқали) – қазақтың лирик ақыны, мұзбалақ ақын, өз
заманында лайық бағасын ала алмаса да өзінен кейінгілер үшін
мәртебесі биік ақиық ақын. Ол 1931 ж. 9-шы
ақпанда Алматы
облысы, қазіргі Райымбек (бұрынғы Нарынқол)
ауданының Қарасаз ауылында дүниеге
келген.
Мұқағалидің “Қарлығашым, келдің бе?”, “Дариға
жүрек” , “Аққулар ұйықтағанда”, “Шуағым менің” , “Соғады жүрек”,
“Шолпан”, “Жырлайды жүрек”, “Өмір-өзен”, ”Өмір-дастан” және т.б.
жыр жинақтары, сондай-ақ, “Қош, махаббат!”
атты прозалық кітабы да
бар.
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен танысады.
Мұқағали
Мақатаев.
Отан
туралы. Өлеңді жеке және хормен
оқыту
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
Қолдану Мұқағали
Мақатаев.
Отан
туралы.
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындау.
Түсіндіру.
Топтық, жеке жұмыс
жүргізу.
«Ойлан бірік талқылы» топтық
жұмыс
1-топ
М.Мақатаевтың «Отан» дегені
нелер?
2-топ
Отан, тіл, халық туралы
мақалдар айту
3-топ
Отан туралы шағын әңгіме жаз
Дәптермен жұмыс.
|
Оқулық,қабырғаға ілінген
ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер,
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Қыдырып
қайтайық!»
би
билеу
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Ой
қорытыу
БББ
кестесі
Білгенім
|
Білдім
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
|
Таақырып бойынша
түйген білімдерін жазады.
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
«Білім қоржыны» кері
байланыс
|
Сабақтан алған
әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға
жабыстырады
|
Үйге тапсырма:
көркем оқу.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді болды
ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім бе?
Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос
ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.
Сол ұяшықтағы
Сіздің сабағыңыздың тақырыбына
сəйкес
келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|