|
Бөлім |
Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.04.2024 |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Бәйтерек" поэмасына сюжеттік талдау |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.4.1 Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Ән тыңдайық!
Ой шақыру
|
Әнге қосылып ән айтады. Әннің тақырыбы туралы білген ақпараттарымен бөліседі. Оқушылар сұраққа жауап береді. |
Мұғалімнің қолдау қолпаштау сөздері. Кері байланыс, кері бағыттау сұрақтары
|
https://www.youtube.com/watch?v=GZ_Ku9mUV_A |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Кубизм» әдісі
а) Кейіпкер іс-әрекетіне байланысты қандай нақыл сөз, мақал-мәтел айтар едіңіз? ә) Шығармадағы сөз кестелерін, ой айшықтарын табыңыз (Қыл қобыздай, алмастай жарқылдаған, пайғамбардай, ошақтың үш бұтындай, сиырдың бүйрегіндей, ұршықтай, көкжалдай-теңеу, Алатаудың мұзбалағы, Сарыарқа сайын дала-жер кіндігі, Нұрсұлтан-арқа тірек, алтын діңгек, халқы-бала, самсаған қара орманым-байтақ елім-метафора, қызыл тіл, ақ қағаз алтын қалам, ақ сарай, қара қылды, көк дауылы, көк семсер, сайын дала, қара орманым-эпитет).
Берілген сөздердің мағынасын талқылаңыз. Пірім, құлқын, пақыр, томаға, тулақтай, тарпаңдай, ғазауатқа
Шығармашылық
жұмыс
|
Оқушылар кубикті айналдыра отырып,сұрақтар алады, топ болып жауап береді. Егер таңдаған ұпайға оқушы жауабы болмаса, топ болып жауап береді топ болып жауап бермесе, басқа топтан сұралады.
Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады |
Дескриптор
Дескриптор -автор стиліне сүйенеді; -рөлге енеді; -аудиторияны жандандырады;-жанрлық ерекшелігін сақтайды; тақырыпты ашады.
|
https://adebiportal.kz/kz/authors/view/1214
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Шығу билеті
|
Үйге тапсырма: Н. Айтұлының «Бәйтерек» поэмасындағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Н.Айтұлы "Бәйтерек"
Н.Айтұлы "Бәйтерек"
|
Бөлім |
Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.04.2024 |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Бәйтерек" поэмасына сюжеттік талдау |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.4.1 Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Ән тыңдайық!
Ой шақыру
|
Әнге қосылып ән айтады. Әннің тақырыбы туралы білген ақпараттарымен бөліседі. Оқушылар сұраққа жауап береді. |
Мұғалімнің қолдау қолпаштау сөздері. Кері байланыс, кері бағыттау сұрақтары
|
https://www.youtube.com/watch?v=GZ_Ku9mUV_A |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Кубизм» әдісі
а) Кейіпкер іс-әрекетіне байланысты қандай нақыл сөз, мақал-мәтел айтар едіңіз? ә) Шығармадағы сөз кестелерін, ой айшықтарын табыңыз (Қыл қобыздай, алмастай жарқылдаған, пайғамбардай, ошақтың үш бұтындай, сиырдың бүйрегіндей, ұршықтай, көкжалдай-теңеу, Алатаудың мұзбалағы, Сарыарқа сайын дала-жер кіндігі, Нұрсұлтан-арқа тірек, алтын діңгек, халқы-бала, самсаған қара орманым-байтақ елім-метафора, қызыл тіл, ақ қағаз алтын қалам, ақ сарай, қара қылды, көк дауылы, көк семсер, сайын дала, қара орманым-эпитет).
Берілген сөздердің мағынасын талқылаңыз. Пірім, құлқын, пақыр, томаға, тулақтай, тарпаңдай, ғазауатқа
Шығармашылық
жұмыс
|
Оқушылар кубикті айналдыра отырып,сұрақтар алады, топ болып жауап береді. Егер таңдаған ұпайға оқушы жауабы болмаса, топ болып жауап береді топ болып жауап бермесе, басқа топтан сұралады.
Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады |
Дескриптор
Дескриптор -автор стиліне сүйенеді; -рөлге енеді; -аудиторияны жандандырады;-жанрлық ерекшелігін сақтайды; тақырыпты ашады.
|
https://adebiportal.kz/kz/authors/view/1214
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Шығу билеті
|
Үйге тапсырма: Н. Айтұлының «Бәйтерек» поэмасындағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















