Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Нәруыздар 11-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Химия 57 сабақ Күні: 29.04.2019ж
Сынып: 11 «Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы:Нәруыздар,құрамы,құрылысы,қасиеттері,байланыс түрлері.
Көрсетілім: белокты еріту,тұнбаға түсіру,белок денатурациясы. Белоктардың ағзадағы өзгерісі,биологиялық қызметі,белок жетіспеушіліктің жахандық проблемасы,шешу жолдары
Мақсаттары:.Тақырыпты деректерді пайдалану арқылы жатқа біледі, оны қолданып тапсырмаларды орындауда пайдаланады.
Күтілетін нәтиже:. Жеке жұмыс, деңгейлік тапсырмалар.орындауды қалыптастыру.
Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер:тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: Артық сөзді тап,Постермен жұмыс,Сәйкестендіру әдісі,Зерттеу,Тест
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім Қызығушылықтарын ояту |
3 мин |
«Ширату жаттығулары. «Артық сөзді тап» әдісі Сөзжұмбақ шешу. |
Үйге берілген тапсырманың арасынан артық сөздерді табады. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпты ашады. |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды орындау, сұрақтарға жауап беріп білімдерін тексеру.Топпен жұмыс жасау, арқылы сабаққа деген ынталары артады |
АКТ |
Түсіну |
7 мин |
Постермен жұмыс 1 топ 2 топ |
Сыни ойлауға берілетін тапсырмалар.Әр топ суретте берілген тапсырмалаларды постер арқылы қорғайды. |
Берілген тапсырманы тек тұжырымдармен және өз ойларын толық жеткізу үшін қағаз бетіне түсіріп, берілген жүйелермен түсіндіру. |
СТО |
Қолдану |
5 мин |
«Сәйкестендіру» тақырыпқа қатысты жауаптарын сәйкестендіру |
Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында,сәйкестендіру әдісін пайдалану арқылы тапсырмалар беріледі.Ол әдіс арқылы оқушы жаңа тапсырманы түсінеді,ойланады тапсырмаға байланысты сәйкестендіреді |
Берілген жаңа тақырыпты топта талқылайды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін қағзаға жазылған тапсырмаға қатысты сйкестендіріп жауабын көрсетеді. |
ЖТ ЖЕ |
Сергіту жаттығулары |
5 минут |
есеп шығару |
Шарлардың ішіне есептер жасырылады. Әр топ бір есептен алып жарыса шығарады. |
Әр топтан оқушы шығып жаттығулар орындайды Жасырылған есепті жарыса шығарады. |
|
Талдау |
12 мин |
«Зерттеу» әдісі |
Нәруыздардың денатурациясына бейнеролик көрсетіледі. Оқушылар тақырыпқа сай зертханалық жұмыс жасайды. |
Алған білімін тәжірбиемен дәлелдейді. |
|
Жинақтау |
3 мин |
Әр топқа «деңгейлік» тапсырмалар тест түрінде беріледі |
Барлық оқушыларға шағын тест беріледі.Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін бағалау критерийлер |
Тестке жауап беріп ойларын қортындылайд, тақырыпты жинақтайды |
|
Бағалау |
3 мин |
Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату. |
Өзін өзі топпен бағалайды |
|
Рефлексия |
2 мин |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |
|
Ашық сабақтан көрініс
Бағалау
500 Қанағат
50 Жақсы
10 - жоғары
Өте жақсы
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: Б.Соқпақбаев ЖОМ |
|
Күні:05.05.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Сопбекова Р.Ж |
|
Сынып:11 «Ә» |
Қатысқандар:12 |
Қатыспағандар:0 |
Сабақ тақырыбы: |
Нәруыздар,құрамы,құрылысы,қасиеттері,байланыс түрлері. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Нәруыздардың құрылымдарын білу,байланыс түрлерімен танысу,зертханалық жұмыс жүргізе отырып түсіну. |
|
Сабақ мақсаттары |
Тақырыпты деректерді пайдалану арқылы жатқа біледі, оны қолданып тапсырмаларды орындауда пайдаланады. |
|
Бағалау критерийлері |
Нәруыздың реттік құрылымдарын сипаттайды .Белоктардың ағзадағы өзгерісі,биологиялық қызмет жайлы біледі |
|
Дағдылар |
Білу және түсіну |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор және терминдер: 1.Оқушылар орындай алады: Жұптық және топтық,зерттеу жұмыстарында нәруыздардың құрылым қасиеттерін талдайды. 2.Тақырыпқа қатысты терминдер: Денатурация,ренатурация. |
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық пен сын тұрғысынан ойлауын қалыптастыру, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, досымен бөлісу, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология–нәруыздардың биологиялық құрамын анықтайды. |
|
Бастапқы білім |
Химиялық құрылымы. Заттар ұғымдарын біледі |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы Психологиялық ахуал 2мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Топқа бөлу: Шаттық шеңберін қалыптастырып 1,2 деп санау арқылы топқа бөлінеді І- топ Аминдер ІІ- топ Нәруыздар Үй тапсырмасы Ширату жаттығулары «Артық сөзді тап» әдісі арқылы Үйге берілген тапсырманың арасынан артық сөздерді табады. І топ а). Ацетилен, бутин, глицин, пропин ІІ топ а).Глюкоза, фруктоза, крахмал, нәруыз «Болжау» әдісімен өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп сөзжұмбақ шешіп жаңа тақырыпты ашады 1.α-аминпропион қышқылының тридиальді атауы 2.Аммоний хлориді (NH4CL) тұзының екінші атауы 3.Гидролиздегенде глюкоза мен фруктоза түзілетін дисахарид 4.Глюкозаның изомері 5.Сахарозаны ....... қанты деп атайды 6.Сахарозаның Изомері 7. сүт құрамында болатын дисахарид Оқушылардың алған білімдерін қалыптастыру, ынталандыру, уәждеу арқылы «Жарайсың !», «Тамаша», «Керемет» деген қалыптастырушы бағалау жүргізу |
Интебелсенді тақта Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10мин 3мин 5мин Талдау 8 минут Сабақтың соңы Жинақтау 5 мин |
І тапсырма (Топтық жүмыс) «Постермен жұмыс» әдісі Нәруыздардың құрылымы Сыни ойлауға берілетін тапсырмалар.Әр топ суретте берілген тапсырмалаларды постер арқылы қорғайды І топ 1,2 реттік құрылым
ІІ топ 3,4 реттік құрылым Сыни ойлауға берілетін тапсырмалар.Әр топ суретте берілген тапсырмалаларды постер арқылы қорғайды
Мадақтау арқылы Өте жақсы! Жақсы! Қанағаттанарлық!
ІІ тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі (Топтық жұмыс) Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында,сәйкестендіру әдісін пайдалану арқылы тапсырмалар беріледі.Ол әдіс арқылы оқушы жаңа тапсырманы түсінеді,ойланады тапсырмаға байланысты сәйкестендіреді Нәруыздардың биологиялық маңызы мен қызметі
|