Материалдар / Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 2.2.3.1 – мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап Сабақтың нәтижесі Барлық оқушылар: Берілген мәтінді оқып, мазмұндай алады Басым көпшілігі: Берілген мәтін бойынша сұрақтар құрастырра алады Кейбір оқушылыр: Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қаңтар 2021
1387
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сынып: 2

Күні: 27.10.2020

Пәні : Қазақ тілі Машықкер: Бекейқызы Бұлан

Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы №37 мектеп гимназияс

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.2.3.1 – мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап

Сабақтың нәтижесі

Барлық оқушылар: Берілген мәтінді оқып, мазмұндай алады

Басым көпшілігі: Берілген мәтін бойынша сұрақтар құрастырра алады

Кейбір оқушылыр: Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады

Бағалау критерийлері

Берілген тапсырмалар арқылы өткенді қайталайды. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып және жауап береді.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды ата-анасына, бір-біріне құрмет көрсетуіе тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тіл

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, ән, видеоматериал,

Тілдік құзыреттілік

кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау, негізгі ойды ашу

Алдыңы білім Отбасы мүшелері туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5минут


Ұйымдастыру кезеңі

Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Бүгінгі қазақ тілі сабағымызды бастайық.

Үй тапсырмасын пысықтау:

Өткен сабақта Дауыссыз н мен ң әріптерін өткен болатынбыз. Ендеше төмендегі мақалдан түсіп қалған н және ң әріптерін орнына қояйық

Дескриптор: Өткен сабақты еске түсірді. Кері байланыс: Қолмен белгі беру техникасы


Тақырыпты болжау

«Мюнстенберг әдісі»

ПОТЬЩЛНӘТИЖЕЩЖШФЦҒК ХЛЩСАБАҚРШИЖЛ

Жауабы: Нәтиже сабақ


Дескриптор: Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты болжайды. Кері байланыс: Керемет!

- Иә, балалар, бүгінгі тақырып - «Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім». Демек, бүгн өткенді қайталайтын боламыз.

Слайд, оқулық (67-69 бет)



https://cloud.mail.ru/public/2DAn/bb7ZxN3vJ













Сабақтың ортасы

30минут



(МК; Ө; ҚБ)

1.Өлеңді оқы және оның не туралы екенін анықта.

Анамдай асыл мнектебім,

Құшағы нұрлы көктемім

Өмірдің аттап өткелін ,

Койныңда өсіп көктедім.

Бағыңда құстай сайрадым,

Қыраныңда гүлдей жайнадым.

Сәулетті дархан бесігім ,

Тербеліп жүрмін осы күн.

  • Қай қатардағы сөз жоғарыдағы өлеңнің аты бола алады? Ойыңды дәлелде.

  1. Мектебім.

  2. Бесігі.

Жауабы: 1. Мектебім.

  • Құшағы, бағы сөздеріндегі ы әріп алып тастап жаз.

Жауабы: Құшағ, бағ

Дескриптор:

Кері байланыс: бірін-бірі бағалау


2. Көп нүктенің орнына н, ң әріптерінің тиісін қойып, көшіріп жаз.

О... жастағы Нұржанны... Бекжа... атты ағасы бар. Ол алты...шы сыныпта оқиды. Олар ү...емі бірге йнайды. Бекжа... – шаба...доз бала. Ол талай бәйгеден жүлде алған.


Жауабы: Он жастағы Нұржанның Бекжан атты ағасы бар. Ол алтыншы сыныпта оқиды. Олар үнемі бірге ойнайды. Бекжан – шабандоз бала. Ол талай бәйгеден жүлде алған.

Дескриптор: Оқушы н,ң әріптерін айырып біледі . Кері байланыс: мұғалімнің кері байланысы

3. Дұрыс тасмалданбаған сөздерді тап.

Жауабы: қоң-рау ---- қо-ңы-рау

жа-ңалық ---- жа-ңа-лық

Дескриптор: Сөздерді тасмалдауды есіне түсіреді. Қатені тексереді. Оқушы н,ң әріптерін айырып біледі . Кері байланыс: Жарайсың!


4. Өлеңді мәнерлеп оқып, жатқа жаз.

Апаң сенің базардан

Алма сатып әкелді.

Ең үлкенін, тәттісін

Саған сатып әперді.

Не деп барып жеу керек?


Оқушылар жауабы: -Рақмет, апатай!

Дескриптор:Өлеңді мәнерлеп оқып үйренеді. Жаптқа жазады. Кері байланыс: Жарайсың!





Сергіту сәті Кішкентай ақылды балапан



(МК; Ұ; ҚБ) 5. Суреттерге қара. Аттарын жаз.

Жауабы: Лақ, ілгіш, жаңғақ

Дескриптор: Суреттерді ажырата біледі

Кері байланыс Керемет !


(МК; Ө; ҚБ) Жазылым.

6. Диалаогтерді алғыс сөздермен толыықтырып жаз.

Ата, мынат орынға отырыңыз.

- ..., қарағым!

- Әже, сөмкеңізді беріңіз, мен көтерейін.

- ..., айналайн!

Жауабы: – Ата, мынат орынға отырыңыз.

- Рақмет, қарағым!

- Әже, сөмкеңізді беріңіз, мен көтерейін.

- Көп жаса, айналайн!

Дескриптор: Алғыс сөздерін есіне түсіреді

Кері байланыс: өзін-өзі тексеру

презентация, оқулықпен




https://cloud.mail.ru/public/2DAn/bb7ZxN3vJ















Оқулық 67 бет












Оқулық 68 бет














Оқулық 68 бет













https://www.youtube.com/watch?v=oXvarJiN-YU









Оқулық 69 бет






https://cloud.mail.ru/public/2DAn/bb7ZxN3vJ





Оқулық 69 бет

Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексиялық шеңбер. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық балды? Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? Сабақта қандай қиындықтар туындады? Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?


Үй тапсырмасы: 69 бет 7-тапсырма

Берілген тірек сөздерін пайдаланып »Алғыс» тақырыбына әңгіме құра.

Тірек сөздер:Балалар, мектеп , әжей, ауыр сөмке, көмектесу, риза болу, алғыс айту.


Мысалы:

Алғыс

Балалар мектептен қайтты. Жолда бір әжейді көрді. Оның ауыр сөмкесі бар екен. Балалар әжейге көмектесу керек деп ойлады да, барып көмектесті. Әжей рриза болып, алғыс айтты.




















https://cloud.mail.ru/public/2DAn/bb7ZxN3vJ










Оқулық 69 бет














Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау



Мәтіндегі негізгі мәселені анықтайды

Мұғалімнің кері байланысы, бірін-бірі бағалау


Сабақта ара қашықтық сақтау, оқу құралдарын пайдалану ережесі

Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін

сұрақтарға жауап беріңіз.






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Тақырыпты болжау әдісі

2: Сергіту сәті

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Тыңдалым, оқылым және жазылым тапсырмалары

2: Рефлексиялық шеңбер


Әдіскер: Сахариева З.Д.

Мұғалім: Түсіпханова С.К.

Машықкер: Бекейқызы Бұлан

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!