Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Нейрокомпьютерлік интерфейс
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін
Мектеп директоры
____________________ К.Саткожаев
Күні: 14.12.22 |
Мұғалімнің аты-жөні: З.Джамалова |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Нейрокомпьютерлік интерфейс. |
||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
9.4.4.2- Нейрокомпьютерлік интерфейс технологиясының ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар: • Нейрокомпьютерлік интерфейс дегеніміз не және оның адамзат үшін маңызын анықтау; • Нейрокомпьютерлік интерфейстің түрлерін ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді. Оқушылар: • Нейрокомпьютерлік интерфейс не екенін біледі және адамзат үшін маңызын анықтайды; • Фактілерді келтіре отырып, нейрокомпьютерлік интерфейстің қазіргі дамуы туралы дұрыс қорытынды жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Оқушылар: • Нейрокомпьютерлік интерфейске анықтама беру және адамзат үшін оның мәнін түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеяға сай құндылығы: -Қазақстандық патриотизм; өз елінің табиғатын қастерлеуге; «өмір бойы білім алу». |
||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
биология, физика, география |
||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Тірі ағзалардағы электрлік мүшелер |
||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар Өсімдіктер мен жануарлардын және балықтардын суреттері |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. Әдемі сөздер жазылған гүлдер беремін 2. Өткенге шолу Үй тапсырмасын сұрау «Лоторея» әдісі арқылы сұрау Бағалау «Мадақтау»әдісі арқылы бағаланады 3. Мақсатты тұжырымдау. Мұғалім оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын, «жақын даму аймағын» және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтайды. |
Оқушылар Амандасады Оқушылар қораптан билет алып сұрақтарға жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап сабақтың тақырыбын анықтайды. |
Интербелсенді ттақта Лототрон |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс «Таяқша» әдісі арқылы топқа бөлінеді.Постер қорғау 1 топ.Тапсырма Компьютердің пайдасы 2 топ. Тапсырма. Компьютердің зияны Дискриптор Компьтердің пайдасы мен зиянын айтады Жұптық жұмыс «Таяқша»әдісі арқылы бөлінеді. Мидың электрондық құрылғымен әрекеттесуі әдісінің 3 типі бар соның бірінші типі қандай?/Мидан электронды құрылғыға ақпарат береді/ 1.Бірінші рет кремний чипі қай жылы қай универститте жасалды?/2003ж Оңтүстік Калифорния универститеті 2. Мидың электрондық құрылғымен әрекеттесуі әдісінің 3 типі бар соның екінші типі қандай?/Электронды құрылғыдан миға ақпарат береді/ Кремний чипі қай жылы нейрохирургиялық зерттеулер орталығында шығып сынақтан өтті?/2004ж/ 3. Мидың электрондық құрылғымен әрекеттесуі әдісінің 3 типі бар соның үшінші типі қандай?/Ми мен құрылғы арасында ақпарат алмасуды жүзеге асыратын екі бағытты жүйе/ Заманауи микросызбалар биологиялықми нейрондарының қаншы мың импульсті алуға және жүздеген жасушаларға сигналды кері қайтаруға қабілетті?/16 мың/ Дискриптор Мидың электрондық құрылғымен әрекеттесуі әдісінің 3 типін айтады. Кремний чипі қай жылы қай универститте шығарылғанын айтады. Жеке жұмыс.Сәйкестендіру
|
Білі алушылар топпен жүмыс жасайды Компьютердің пайдасы мен зиянына постер жасап қорғайды. Білім алушылар жұппен жұмыс жасайды сұрақтарға жауап береді.
Білім алушылар зерттеуге алынған жануардың атын биоэлектрлік қуатын анықтайды. |
А4 түрлі түсі карандаштар Үлестірмелі кестелер Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Смартфон» әдәсі Смс жолдау Ұйге тапсырма Тірі ағзалардағы электрлік үдерістер. Электрорецепторлар және электрлі мүшелер тұралы естімеген елде көп деген сияқты қызықты ақпараттар дайындап келу. |
Білім алушылар бүгінгі сабақ жайлы ұстазға хат жазады
|
Смартфон |
1.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
2.робаттарда қолданылды |
2. Алғаш рет нейрокомпьютерлік интерфейс |
3. роботехникада кеңінен қолданылады |
3.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
4.екі түрі бар - |
4. Нейрокомпьютерлік интерфейс |
6.электродтарды миға салуды болжайды және тікелей нейрондық байланысты қамтамасыз етеді |
5.Электроэнцефалография- |
1.медицинада қолданылады |
6. Инвазивті интерфейстер |
6. 5. мижасушаларының қозғалысы |
1.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
2.робаттарда қолданылды |
2. Алғаш рет нейрокомпьютерлік интерфейс |
3. роботехникада кеңінен қолданылады |
3.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
4.екі түрі бар - |
4. Нейрокомпьютерлік интерфейс |
6.электродтарды миға салуды болжайды және тікелей нейрондық байланысты қамтамасыз етеді |
5.Электроэнцефалография- |
1.медицинада қолданылады |
6. Инвазивті интерфейстер |
6. 5. мижасушаларының қозғалысы |
1.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
2.робаттарда қолданылды |
2. Алғаш рет нейрокомпьютерлік интерфейс |
3. роботехникада кеңінен қолданылады |
3.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
4.екі түрі бар - |
4. Нейрокомпьютерлік интерфейс |
6.электродтарды миға салуды болжайды және тікелей нейрондық байланысты қамтамасыз етеді |
5.Электроэнцефалография- |
1.медицинада қолданылады |
6. Инвазивті интерфейстер |
6. 5. мижасушаларының қозғалысы |
1.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
2.робаттарда қолданылды |
2. Алғаш рет нейрокомпьютерлік интерфейс |
3. роботехникада кеңінен қолданылады |
3.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
4.екі түрі бар - |
4. Нейрокомпьютерлік интерфейс |
6.электродтарды миға салуды болжайды және тікелей нейрондық байланысты қамтамасыз етеді |
5.Электроэнцефалография- |
1.медицинада қолданылады |
6. Инвазивті интерфейстер |
6. 5. мижасушаларының қозғалысы |
1.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
2.робаттарда қолданылды |
2. Алғаш рет нейрокомпьютерлік интерфейс |
3. роботехникада кеңінен қолданылады |
3.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
4.екі түрі бар - |
4. Нейрокомпьютерлік интерфейс |
6.электродтарды миға салуды болжайды және тікелей нейрондық байланысты қамтамасыз етеді |
5.Электроэнцефалография- |
1.медицинада қолданылады |
6. Инвазивті интерфейстер |
6. 5. мижасушаларының қозғалысы |
1.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
2.робаттарда қолданылды |
2. Алғаш рет нейрокомпьютерлік интерфейс |
3. роботехникада кеңінен қолданылады |
3.Нейрокомпьютерлік интерфейс |
4.екі түрі бар - |
4. Нейрокомпьютерлік интерфейс |
6.электродтарды миға салуды болжайды және тікелей нейрондық байланысты қамтамасыз етеді |
5.Электроэнцефалография- |
1.медицинада қолданылады |
6. Инвазивті интерфейстер |
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |