Материалдар / Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылығы. 7-сынып ҚМЖ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылығы. 7-сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған оқу бағдарламасы негізінде 7-сынып биология пәнінің мұғалімдеріне ҚМЖ тәжірибе алмасу мақсатында.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2018
1987
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Алматы облысы,Балқаш ауданы,Бақанас ауылы

Мектеп:Бақанас орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:Карибекова Алия Карибекововна

Сынып:7 Қатысқандар:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:7.1.1.3 Тірі ағзалардың көптүрлілігі

Тақырыбы: 7.1.1.3 Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылығы.

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына

сілтеме

7.1.1.3 Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылық белгілерін сипаттау

Сабақтың мақсаты


Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылығын түсіндіру

Бағалау критерийі


- Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылықтарын анықтайды

- Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының ерекшеліктерін салыстырады

Тілдік мақсаттар

Тіл туралы сыни ойларын дамыту (тілдерді салыстыру,оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандыру,сөйлем құрылымына мән беру)

Омыртқа,жасуша,қаңқа,хорда,хитин

Құндылықтарға баулу

Экологиялық тәрбие,жануарларды қорғау

Пәнаралық байланыс

экология,әдебиет

Алдыңғы білім

«Миға шабуыл» әдісі (2мин)

Бойынша сұрақ- жауап кезеңі

-жануарларды зерттейтін ғылым қалай аталады? (зоология)

-жануарларды құрылысына қарай қандай топтарға бөлеміз?


Сабақ барысы


Сабақтың

жоспарлан

ған

кезеңдері



Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурс

тар


Сабақтың басы

5минут

1Ұйымдастыру бөліміі (3мин)Сәлемдесу

Зейіндерін смайлинг арқылы оқушылардың назарын аудару.

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылығын түсіну мақсатын жариялау

Оқушыларды жануарлардың суреттері арқылы топқа бөлу(төрт түлік малдар туралы айтады) (айтылым)

3 топқа бөлінеді


Picture 6


Сабақтың ортасы

10минут












5минут







5минут












6минут










10минут










1минут

Тапсырма1(10мин)

-«Джигсо » әдісі бойынша оқушылар топпен жұмыс жасайды

Мәтінмен жұмыс (оқылым,айтылым,тыңдалым)

Бағалау «Басбармақ» әдісі

Дескриптор

-Омыртқалылар мен омыртқасыздардың құрылысымен танысады

-Омыртқалылар мен омыртқасыздардың сыртқы құрылысы арқылы түрлерін ажыратады

Тапсырма2 (5мин)«Сәйкестігін тап» жұптық жұмыс(жазылым)

Омыртқасыз,омыртқалы жануарлардың түрлері және олардың сипаттамаларын сәйкестендіріңіз

1Омыртқалылар




А.кесіртке

Ә.дене құрылысы қарапайым

Б.көбелек

В.қаңқа

Г.хитин

Д.құрттар

Е.омыртқа

З.жәндіктер

Р.хорда

Н.жануарлар

2Омыртқасыздар

Дескриптор

-омыртқалылар,омыртқасыздардың түрлерін ажыратады

- омыртқалылар,омыртқасыздардың құрылысын біледі

Бағалау «Бағдаршым»әдісі

Тапсырма3(5мин)Суреттермен жұмыс (айтылым)

(а) Суретте берілген ағзаларды құрылыс ерекшелігіне байланысты екі топқа жіктеңіз.

(ә) Ағзаларды жіктеуге негіз болған маңызды белгілерді атаңыз.

(б) жануарлардың қай жерлерде мекендейтінін айтыңыз

Дескриптор

Білім алушы

сурет бойынша омыртқалы жануарларды жазады;

сурет бойынша омыртқасыз жануарларды жазады;

ағзалардың құрылыс ерекшеліктерін анықтайды.

-Мекен ету ортасын анықтайды

«Смайлинк»арқылы бағалау

Тапсырма4.(7мин) Венн диаграмманы талдау(жазылым)

Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылығы мен ұқсастығын жазу

Shape3 Shape2 Shape1



Дескриптор

-Омыртқасыздың айырмашылығын біледі

-омыртқалы жануарлардың айырмашылығын біледі

-ұқасастығын жазады

Бағалау «Басбармақ» әдісі

Сергіту сәті «Балапандар биі» атты жаттығу жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.

Тапсырма 5 (10мин) «Постер» әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылау,қорғау,талдау.топ ішінде өз ойларымен бөлісіп,кері байланыс жасау.(жазылым,тыңдалым)

1топ Омыртқалылар мен омыртқасыздардың шығу тегі,тарихы

2топ Омыртқалылар мен омыртқасыздардың сыртқы құрылысы

3топ Омыртқалылар мен омыртқасыздардың түрлері

Топтық жұмыстарын жариялау. Топ ішінде өз ойларымен бөлісіп,кері байланыс жасау арқылы ой қорытады

Екі жұлдыз,бір тілек



Омыртқа

сыз және омыртқа

лы жануар

лардың

сурет

тері Picture 3


Picture 3










постерге арналған қағаздар, маркер

лер, бағалау парақта

ры



Биоло

гия оқулық




АКТ



Сабақтың соңы

3минут

Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (3 мин)

- білемін;

- білгім келеді;

- үйрендім.

Дескрипторларды орындай алмағандарға тапсырма беру. (рубрика)

.

Стикер

лер



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!