Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейтуге есептер шығару
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Рубежин ЖОББМБ кешені Кужанова С.К. |
||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5а 13.02.2019ж |
Қатысқандар саны:4 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейтуге есептер шығару. |
||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқушылар ондық бөлшектерді көбейту ережелерін білу; Басым бөлігі: ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейткенде ондық таңбаларын үтірмен жылжыта алу; Кейбір оқушылар: Мәселе есептер шығара алады, кері есептер құрастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: Ондық бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі; Ондық бөлшектерді натурал санға бөле алады; |
||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттафсиавуіә(р |
Есептерді талқылайды, өз ойын басқаларға еркін жеткізе алады, қорытынды жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Информатика |
||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта.Bilim Land |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин
Білу. Түсіну (3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жұмыс дәптерлерін жинау. Оқушылармен сәлемдесу. «Жылы тілек» әдісі бойынша тілек жазылған стикерлер арқылы , оқушы тілектерді бір-біріне сыйлайды. Қолдарына алған стикердің түсі бойынша 2 - топқа бөлінеді. «Миға шабуыл» ережесінде сұрақтарға жауап беру. (толық жауап берген оқушының дәптеріне смайлик жабыстыру) «Қайталау оқу айнасы» «Иә» және «Жоқ» деп жауап
беру керек |
Түрлі түсті стикерлер
Смайлик
|
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
Қолдану (10 мин)
10мин
Талдау «Саралау» әдісі (5 мин)
Сергіту сәті «Ұшқыр ой» (5 мин) |
(МК,Ұ) Алдымен оқушыларға Bilimland.kz сайтынан видео – үзінді көрсетемін (1,11мин). Балалардан ондық бөлшектреді натурал санға қалай көбейтуге болатындығын сұраймын.Ереже: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін: Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек. Ондық бөлшекте үтірден кейін неше цифр тұрса, шыққан нәтижеде сонша цифрды оң жақтан үтірмен айырып бөлу керек. 1 - мысалҮтірден соң үш сан бар, демек шыққан көбейтіндіден оң жақтан бастап үш цифрдан кейін үтір айырамыз.Жаңа сабақты түсіндірілгеннен кейін Bilimland.kz сайтындағы «Ондық бөлшекті бүтін санға көбейту» тақырыбына берілген 13, 14 – жаттығуларды орындатамын. (тапсырмаға қоршау беріледі) 1. Топқа мәтін есеп беріледі. (Топтық жұмыс) №1 Тапсырма. Екі топ бір-бірінің есептерін тексереді. 1-топ. Хоккей қақпасының ені 1,8 м,биіктігі 1,2м. Хоккей қақпасының ауданын табыңдар. Ені – 1,8м S=1,8∙1,2=2,16м2 Биіктігі – 1,2м Табу керек: S - ? Жауабы: S=2,16м2 2-топ. Шаруашылық бірлестігінің 70,5 га жерінің 3/5 іне бидай, ал қалғанына бақша өнімдері егілді.Бақша өнімдері неше гектар жерге егілді? бидай – 70,5*3/5=42,3 бақша өнімдері: 70,5-42,3=28,2 Жауабы: бақша өнімдері 28,2 га жерге егілді. №2 Тапсырма.Жеке жұмыс Семантикалық карта, жеке тапсырма. Әр топқа карточкалар таратылады. Орындап болған соң, тақтада жауабы көрсетіледі, кесте бойынша кестені тексереді. 1)
(3.5+5.63)∙0.1=9.13∙0.1=0.913
Бағалау дескрипторлары - Ондық бөлшектерге амалдар қолданады -Мәніне «+» таңбасын қойылуы
№3 Тапсырма Оқулық пен жұмыс. №671 есеп
Бағалау дескрипторлары - Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді - Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді Логикалық тапсырма (жұптық тапсырма)
Ж:13
№4 Тапсырма.
Кеспе қағазда берілген ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазыңдар, сосын сантиметрмен өрнектеп, есептеп шығарыңдар
|
Үлестірме
Үлестірме
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
(2 мин) Бағалау (1 мин)
|
Үй жұмысы Кері байланыс «Сенемін-сенбеймін» әдісі
Әр тапсырманы орындаған топты мұғалім бағдаршам түсіне сәйкес бағалап отырады.
Бағалау. Оқушылар бір-бірін, өздерін аызша бағалайды. |
|