Материалдар / Өсімдіктердің көп түрлілігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Өсімдіктердің көп түрлілігі

Материал туралы қысқаша түсінік
дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар жас мамандарға көмегі болар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қазан 2018
532
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ


САБАҚ: Дүниетану

Мектеп: Мұжықсу негізгі орта мектебі

Сабақтың тақырыбы:

   Өсімдіктердің көптүрлілігі

СЫНЫП: 3

Қатысқандар саны:

8

Қатыспағандар саны:

0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Өсімдіктерді топтарға ерекшеліктеріне қарай ажырату, жіктеу, өсімдікке қажетті жағдайларды айту.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өсімдіктердің түрлері туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Өсімдіктердің түрі бойынша топталу жолдарын біледі, түсінеді

Кейбір оқушылар:

Өсімдіктердің түрлері бойынша топталу жолдарын біледі, түсінеді, өсімдіктерді ерекшеліктерін

Алдыңғы оқу

   1. Өсімдіктер туралы алғашқы түсінігі бар.
   2. Өсімдіктердің түрлерін атай алады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Бағалау

Басталуы

10 мин


Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Психологиялық ахуал орнату

Ұнаған сөйлемге шапалақтан тұратын салют. Оқушылар ұнаған сөйлемдерге шапалақ ұрып, сабаққа деген көңіл – күйлерін көрсетеді.

  • Мен мектепте сабақтамын

  • Мен қазір сабақ оқи бастаймын

  • Менің есте сақтау қабілетім мықты

  • Мен сабақта зейінді боламын

  • Менің көңіл- күйім жақсы

  • Менің оқығым келеді

  • Мен жұмыс істеуге дайынмын

Топқа бөлу. «Кір жайғыштағы суреттер»

1 топ- Ағаштар ІІ-топ- Бұталар

Сұқ саусақ әдісі . топ басшысын сайлау

Үй тапсырмасы:

1.«Карта» ойыны арқылы үй тапсырмасын қайталау


2. Тіл білгірлері (3 тілде айту)

Топырақ-почва-зе со....ил

Табиғат-природа- нәтүр

Өсімдік-растение-пләнт















Кір жайғыш суреттер




Бағалау парағы




Басбармақ




















Бағалау парағына толтыру


Ортасы

25 мин























Жаңа сабақ:

Ой қозғау. Кинометафора (видео)

- Бейнежазба не туралы?

- Өсімдіктердің көптүрлілігін қалай ажыратуға болады?


Тақырыпты, мақсатты хабарлау

  1. тапсырма: Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқыту

Дескриптор: - Мәтінді оқиды;

  • Мәтінмен жұмыс жасайды;

Мәтіннен өсімдіктердің топқа бөлінуі туралы мәлімет айтады.

  • 2 тапсырма: Кластер қорғау

  • 1 топ-өсімдікті 3 топқа топтау

  • 2- топ өсімдікке не қажет?

  • 3 -тапсырма: МИКС жаттығу

  • Ойлан-жұптас-бөліс

(жұптық жұмыс)

1 жұп: Сөзжұмбақ

Дескриптор:

  • Жұптық жұмыс жасайды;

  • Сөзжұмбақты шешеді


2- жұп: Мектеп ауласына саяхат»

Жұптық жұмыс. (суреттермен жұмыс)

Дескриптор:

  • Жұппен жұмыс жасайды;

  • Мектеп ауласындағы өсімдіктің түрлерін анықтайды:

3 жұп Синквейн әдісі (5 жолды өлең)

Дескриптор:

-5 жолды өлең құрастырады


4 жұп Сәйкестендіру

Ағаш Бұта Шөптесін

Прямая со стрелкой 2 Прямая со стрелкой 3 Прямая со стрелкой 4


Дескриптор:

  • жұптық жұмыс жасайды;

  • өсімдіктердің түрлерін анықтайды

  • атауларымен сәйкестендіреді


Сергіту сәті: Гүлді баптау


Тыңдаңыз қызық! Оқушы ізденісі

«Мәуелі ағаш»

Жаңа сабақты бекіту:

4-тапсырма:

Тест

Қорытынды:

Өсімдіктің маңызы





АКТ тақтасы






Оқулық





Бағдаршам

бағалау




5 баллдық жүйе


Сөзжұмбақ







Мектеп маңындағы өсімдік суреттері










/бағалау парағы/






Смайлик






АКТ






















/бағалау парағы/



Өзім бағалаймын





























/бағалау парағы/







Аяқталуы

5

Рефлексия : «Гүл күлтешелері«

Бағалау 5 баллдық жүйе

Үйге тапсырма: 77-78 бет оқу, суретпен жұмыс.

Өсімдіктерді қорғауға байланысты эссе жазу

Дәптермен жұмыс.

Гүл күлтешелері



Күнделік




Күнделіктерге баға қою



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралықбайланыс
Қауіпсіздікжәнееңбектіқорғауережелері
АКT-менбайланыс
Құндылықтардағыбайланыс

  • зерттеу жұмыстары

  • Жуан сұрақтар қою

  • Бағалау парағы

  • Өзін-өзі бағалау

  • Смайли карқылы, бағдаршам арқылы бағалау

  • Дүниетану, әдебиеттік оқу пәнімен байланысты

  • Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану,оқушылардың денсаулығы мен

қауіпсіздігiне қатер төндірмейді

Рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен?


Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Оқушылардың топтық жұмыс жасауы

Айтылым дағдысы ұтымды болды


Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

  1. Оқушылардың сөздік қорын молайту тапсырмалары

  2. Сабақтағы әр оқушының белсенділігі


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?

Топтар бірін бірі тыңдауды талап ету, оқушының сөздік қорын молайту тапсырмалары



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!