Материалдар / Өсімдіктерге қалай күтім жасау керек?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Өсімдіктерге қалай күтім жасау керек?

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал бастауыш сынып мұғалімдеріне жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар өздері жазбай-ақ осы жоспар арқылы ашық сабақ және сабақ өтуге қолдануға болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Сәуір 2018
695
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: жаратылыстану Мектеп:№46 мектеп- лицейі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2б. Тірі табиғат Мұғалімнің аты-жөні:Кенже Г.

Күні:

Сынып:

Сабақ тақырыбы

Өсімдіктерге қалай күтім жасау керек?

Оқу мақсаты

1.2.15. Мәдени өсімдіктерге күтім жасау жолдарын сипаттау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Өсімдіктерге күтім жасаудың жолдарын біледі.


Көптеген оқушылар: Өсімдікті өсіруде топыраққа күтім жасауды түсінеді.


Кейбір оқушылар: Өсімдікке зиян тигізбеу керектігін түсінеді.

Бағалау критерийлері

  1. Бөлме және мәдени өсімдіктерді күту тәсілдерін түсінеді


Тілдік мақсаттар

Тірек сөздер тыңайтқыштар, арамшөп.

Құндылықтарды дарыту

Қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарап, табиғатты аялап, қорғайтын тұлғаны дамыту.

Пән аралық байланыстар

Математика, көркем еңбек


АКТ қолдану дағдылары

Бейнеролик , интербелсенді тақта


Бастапқы білім

Өсімдіктің тіршілігіне не қажет екенін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3мин













Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Орнымыздан тұрайық.

Гүлдерге су құяйық.

Орнымыздан жылжиық ,

Басқа гүлге құяйық.

Тамаша, біз гүлдерді суғарып, гүлдерге күтім жасадық.

Сурет қиындылары бойынша топқа бөліну.

1-т . Мәдени өсімдіктер.

2-т. Жабайы өсімдіктер.

3-т. Бөлме өсімдіктері.

(Ұ) Белсенді оқу «Бағбанның қимылы» атты ойын ойнатамын. Оқушылар бағбанның қимылдарын ойлап тауып, неге осындай қимылдар жасағанын түсіндіреді.











Өсімдіктердің қиылған суреттер

































































Сергіту сәті






























































Сабақтың соңы 7мин


Оқулықпен жұмыс.

(ТЖ) «Суретке ену» әдісі

1. Суреттерге қарап заттардың атауларын атаңдар.

2. Олар не үшін қажет?

3. Қалай жұмыс істеу керектігін қимылмен көрсету.


«Керемет»

(Ұ) Күтім жасау. «Сұхбат» әдісі

1) Өсімдік өсіп тұрған топыраққа да күтім жасау керек пе?

2) Әлде өсімдікке ғана ма?

3) Неге?

4) Өсімдіктің қай бөлігі топырақта орналасқан?

5) Тамыр топырақтан не сіңіреді?


Бағалау критерийлері

Дескриптор

Бөлме және мәдени өсімдіктерді күту тәсілдерін сипаттау.


* топырақты қопсытуды біледі

*өсімдіктің қай бөлігі топырақта орналасқанын айтады.

*тыңайтқыштар туралы біледі

*тамырға ауа, су қажеттілігін түсінеді

(ҚБ) « бас бармақ» әдісі арқылы бағалаймын

Тербеледі ағаштар

Бетімізге жел есер

Кіп-кішкентай ағаштар

Үп-үлкен боп өсед


Зерттейік! (ЖЖ)

Оқушыларға жұппен жұмыс жасауға жетерліктей бөлме өсімдіктері беріледі. Сондай-ақ сусепкіш, пульверизатор, шүберектер және таяқшалар беремін.

Тапсырма

  1. Өсімдіктердің ерекшелігін ескеріп, суар

  2. Топырақты таяқшамен қопсыт.

  3. Жапырақтардың шаңыт сүртіп, су бүркіп, шаңын сүртіп, арамшөптерден тазала.


Бағалау критерийлері

Дескриптор



Бөлме және мәдени өсімдіктерді күту тәсілдерін сипаттау.


*өсімдіктердің ерекшелігін ескере отырып, оны суарады.

*топырақтан таяқшамен қопсытады.

*жапырақтың шаңын сүртеді, су бүркейді, шаңын сүртеді, арамшөптерден тазалайды




(ҚБ) «жұлдызша» әдісі арқылы бағалау





Рефлексия

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.

Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.












Күрек, тырма, қайшы, сусепкіштің суреттері

























































Бөлме өсімлдіктері, сусепкіш,и пульверизатор, шүберектер, таяқшалар



Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай қолдарымызды көтеріп, жемістерді теремізіргі адамдар сияқты тік жүру.
адамдардың үйлерін жасаук ішінен не шығады екен.міндет қоюдыжоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңм сақталуы

Қабілеті тқмен оқушыларға «Суретке ену» әдісін ұсынамын.

Дарынды оқушыларға «Сұхбат» әдісін ұсынамын.


Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Сергіту сәті

Бөлме өсімдіктері сусепкіштер, шүберекер, таяқшалар, пульверизатор.

Сабақ бойынша рефлексия

Оқушылар өсімдіктерге күтім жасау үшін қажет құрал саймандарды біледі және аттарын атай алады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткені аспектісі (оқыту туралы да оқу туралы ойланыңыз)?

1: Күтім жасау тапсырмасы оқушылардың сын тұрғысынан ойлауға тиімді,

2: «Зерттейік» тапсырмасы арқылы дарынды оқушылармен жұппен жұмыс тиімді болды.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Ресурстардың жеткілікті болуы тапсырманы тиімді орындауға септігін тигізді.

2: барлық тапсырмалар бөлме гүлі мен байланысты болғандықтан есте сақтауға тиімді болды.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Сыныптың өте ұқыпты, ұйымшыл екені көрінді

Жеке орындалатын тапсырмалар көп беру керек.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!