Қостанай облысы білім басқармасының «А.Нұрманов атындағы негізгі білім беретін мектеп» КММ
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.5. Осьтік симметрия |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Сақытбек Таңнұр |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Центрлік симметрия. Осьтік симметрия |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5осьтік және центрлік симметрия ұғымдарын меңгеру; 6.3.1.6осьтік немесе центрлік симметриясы болатын фигуралар туралы түсінігі болуы; симметриялық және центрлік-симметриялы фигураларды ажырату; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-остьік және центрлік симметрия ұғымдарын меңгереді; -симметриялық және центрлік-симметриялы фигураларды ажыратады; -оқушыларды симметрия түрлерімен таныстыра отырып, түзуге қатысты симметриялы нүктелерді салуды үйренеді; |
|
|
-ЕБҚ орындай алатын: симметриялық және центрлік-симметриялы фигураларын ажыратады; |
||
|
Бағалау критерийлері |
-фигураның симметрия осін анықтайды; -көптеген фигуралардың ішінен осьтік және центірлік симметриялары бар фигураларды ажыратады; -берілген фигураға симметриялы фигура салады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ оқушысының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 1 мин 2мин |
Ұйымдстыру кезеңі -Оқушылармен амандасу. -Сабаққа қатысу барысын тексеру. |
-Мұғаліммен амандасады.Сабаққа қажетті оқу құралдарын әзірлейді. |
|
Слайд 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолайлы атмосфера қалыптастыру. «5 Т » ережесін айту арқылы оқушырмен жақынырақ қарым қатынасқа көшеді. |
«5 Т » ережесі: Тәртіп Татулық Тазалық Тыныштық Талап |
|
Слайд 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге берілген тапсырманы тексеру. Мұғалім интербелсенді тақтаға дайын жауапты шығарып қояды. |
Интерактивті тақтада көрсетілген дайын жауаптары арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. Досына лайк басады. |
«Лайк басу» тәсілі. Бұл тісілде оқушыларға айфон телефонына ұқсастырылып қиып алған қағаз телефондар мен жүрекшелер таратылады. Оқушылар көршісінің дәптерін тақтадағы жауап бойынша тексеріп жүректшелерді жабыстырады. |
Слайд 3
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен тақырыпты еске түсіру. «Бинго» Әдісі бойынша яшықтардағы сұрақтарға жауап береді. Сынып болып, сұрақтарға талдау жасаған соң сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. |
Оқушы өтілген оқу мaтериaлын еске түсіреді, білетінін көрсетеді. Сұрақтар:
-қандай түзулер перпендикуляр түзулер деп
аталады?
|
Оқушы өтілген оқу мaтериaлын еске түсіреді, білетінін көрсетеді. |
«мадақтау әдісі» Мұғалім «жарайсың» «өте тамаша» «керемет» «бұданда жақсы жауауп бере аласың» т.с.с мадақтама сөздермен бағалайды. |
Слайд 4
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
12 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру Бейне сабақ көрсету Бейне көрсетілім бойынша сұрақтарды талқылайды. Мұғалім тақтада жаңа тақырыпты тереңірек түсіндіріп өтеді. |
«Түртіп алу» әдісі бойынша оқушылар интер белсенді тақтадан және оқулықтан керек мәліметтерді және сызбаларды дәптерге жазып алады. |
«Түртіп алу» әдісі бойынша оқушылар интер белсендітақтадан және оқулықтан керек мәліметтерді және сызбаларды дәптерге жазып алады. |
|
Слайд 5 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Мұғалім интербелсенді тақтаға симметрияға өмірден алынған мысал суреттер шығарады. Сұхбат алу әдісі Ортаға үш оқушы шақырылады.Екі оқушы бір-бірімен тақырып бойынша сұхбат құрады.Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. |
Тапсырма: остьтік симметрияға жататын өмірден тағы қандай мысалдар келтіре аласыз?
Дискриптор: Өмірден басқа мысалдар келтіреді. Суретке қарап осьтік симметрия екенін тұжырымдайды. |
Оқушылардың айтқан сұхбатынан түсінгенін айтады, остьтік симметрияға жататын өмірден тағы мысалдар келтіреді. |
«Үш шапалақ» әдісі бойынша балалар шапалақтап бір серпіліп алып жаңа сабақтың тапсырмаларына кірісіді. |
Слайд 6
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
«Сергіту сәті» «Кел ән салайық» тәсілі. |
Оқушыларға бой сергіту үшін тақтаға суреттер беріледі сол суреттер арқылы әннің сөздерін құрап ән шырқайды. |
ҚОШЕМЕТ КӨРСЕТУ
|
Слайд 7
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Жеке жұмыс: «қолшатыр» әдісі арқылы қолшатыр шетіндегі жаңбыр тамшыларына берілген сұрақтарға жауап береді. |
Тапсырма: -осьтік симмметриялы фигуралады анықта; -симметрия осьін көрсетіңіз;
Дескриптор: Білім алушы: - осьтік симметриялы фигураны ажыратады; осін анықтап, сызып көрсетеді; санын анықтап, қорытынды шығарады. |
Берілген тапсырманы мұғалімнің жетелеуімен осьтік жіне центірлік симметриялырды ажырата алады және оларды дәптерге сызады. |
«Лайк басу» тәсілі. Оқушылар досын лайк басып бағалайды. |
Слайд 8
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жұптық жұмысты ұйымдастыру «Ойлан бөліс» әдісі арқылы ұйымдастырылады.
Осьтік симметрия
Центірлік симметрия
|
1)Тапсырма: суретке қарап осьтік және центірлік симметрияны ажыратыңыздар.
Дескриптор: Білім алушы:
2)Тапсырма: А түзуіне қатысты АВС үшбұрышына симметриялы А1 В1 С1 үшбұрышын салыңыз.
мұндағы а -түзуі симметрия осьі.
Дескриптор: Білім алушы: -осьтік симметрияның анықтамасын еске түсіреді; -сызбаға зер салып қарайды; -жұбымен ақылдаса отырып сызбаны салады. Жауабы:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сақытбек Таңнұр Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 21 материал табылды
Осьтік симметрияМатериал туралы қысқаша түсінік
Осьтік симметрия тақырыбында жаңа әдістерді қолдану арқылы жасалған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы Қостанай облысы білім басқармасының «А.Нұрманов атындағы негізгі білім беретін мектеп» КММ Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















