Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Отбасы-шағын мемлекет 5 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
материал қазақ тілі әдебиет пәнінің мұғалімдеріне көмекші құрал ретінде пайдалануға болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
04 Шілде 2018
594
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ашық сабақ Отбасы-шағын мемлекет 5-сынып Авторы: Ереханова Жеңіскүл Оразқұлқызы Түркістан облысы Түркістан қаласы №7 С. Ерубаев атындағы жалпы орта мектеп-интернаты КММ қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Материал қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімдеріне арналған
Бөлім: ІІІ бөлім Отбасылық дәстүрлер мен мерекелерСабақ: Отбасы- шағын мемлекет | Мектеп С. Ерубаев атындағы №7 жалпы мектеп-интернат | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ереханова Жеңіскүл Оразқұлқызы | |
Сынып: 5 | ||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру (5.Ж3.);Оқылым материалы бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу (5.Ж5.). | |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: Берілген суреттен отбасы мүшелерін атап, мәтін құрастыра алады, сұрақтарға жауап бере алады | |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Суреттер мен тірек сөздерді қолданып, отбасы туралы әңгіме құрастырады. Мәтіннің бөліктерін мазмұнына сәйкестендіреді | ||
Кейбір оқушылар орындай алады:Отбасы туралы мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды, жинақы қысқа мәтін жазады. Мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіре алады. | ||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа сай берілген суреттер мен тірек сөздер арқылы тақырыпты нақты айтады. Мәтінді өз сөзімен баяндайды. | |
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Отан, отбасы, ата, әже,әке, ана,бауыр, береке, бірлік, ұрпақ, тәрбие, мемлекет | ||
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Отан отбасынан бастала ма? | ||
Талқылауға арналған сұрақтар: Отбасы құндылықтары дегенді қалай түсінесіңдер? Отбасын шағын мемлекет деуге бола ма? | ||
Не себепті Отбасын Отанның кішкентай бөлігі деп ойлайсыз? | ||
ишара: | ||
Алдыңғы оқу: | Отбасы мүшелерін және олардың атқаратын қызметін біледі. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы 7 мин | 1.Сәлемдесу 2. Үй тапсырмасын "Серіппелі доп" әдісі арқылы пысықтау3.Адамның суретін салу арқылы психологиялық ахуал туғызамын. Салған суреттеріне байланысты тест нәтижелерін айтып, жақсы көңіл күй тілеймін. 4.Топқа бөлу (ата, әже, ата-ана суреттері арқылы 3 топқа бөлінеді, топ басшысы сайланады.) Әр топ мүшелеріне «Жарайсың, балам» «Бәрекелді, қызым» деп жазылған стикерлер таратылып беріледі. Тақтаға тапсырма орындалған сайын үздік деп танылған топ атауларының қасына стикерлер іліне береді, соңында білімді, тәртіпті, ақылды отбасы мүшелері пайда болады. | Жеке жұмысҚағаздар, қаламдар |
Ортасы 25 мин | 1. Жазылым алдындағы тапсырма «Топтастыру» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу. Ендеше, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Отбасы- шағын мемлекет». Оқу мақсаттары мен дескрипторлар таныстырылады 2.Жазылым кезіндегі тапсырма. 1-тапсырма. Оқушыларға сюжетті сурет беріледі «Жанды сурет» әдісі арқылы шағын әңгіме (10-15 сөйлем) құрастырады. Критерий: Берілген сюжетті суреттер арқылы әңгіме құрастырады Дескриптор: ҚБ: Оқушылар критерий арқылы бірін-бірі бағалайды Жазылымнан кейін оқушылар өз жұмыстарын сағат тілімен алмастыра ауыстырып, бір-бірінің әңгімесін критерийлер арқылы бағалап, пікір айтады. 3.Жазылымнан кейін тапсырма. 2-тапсырма «Крест-нөл» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалардың қалағанын орындайды Критерий: «Крест-нөл» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалардың қалағанын орындайды Дескриптор: ҚБ: Оқушылар критерий арқылы бірін-бірі бағалайды | Флипчарт, стикер Диаграмма Топтық жұмыс Сюжетті суреттер маркер,стикер Мәтін жазылған парақтар Тірек сөздер жазылған парақтар |
Соңы 8 мин | Кері байланыс: Топтар бір-бірін критерийлер, стикерлер арқылы бағалайды. «3-2-1» стратегиясы. Үш жақсы меңгергенін, екі қызықты болған мәліметті, бір түсінбеген нәрсесін айтады | |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау – оқушығамейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайжоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
Жеке дара қабілеттерін ескере отырып, қабілеті төмен оқушыларға дайын мәтіні бар кесте беріп, мазмұнын жинақтап, өз сөзімен жазуға парақша таратамын. Қабілеті жоғары оқушыларға «Крест-нөл» әдісі арқылы қалаған тапсырмаларды орындатамын және көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіруді тапсырамын | Жұптар бір-бірін, топтар бір-бірін критерийлер, стикерлер арқылы бағалайды. Критерий: Берілген сюжетті суреттер арқылы әңгіме құрастырады Дескриптор: ҚБ: Оқушылар критерий арқылы бірін-бірі бағалайдыКритерий: «Крест-нөл» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалардың қалағанын орындайдыДескриптор: ҚБ: Оқушылар критерий арқылы бірін-бірі бағалайды | Бүгінгі сабақта «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары 6-тарау Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтас-тығы мәтін мазмұны арқылы жүзеге асудаПəнаралық байланыс – әдебиет, өзін-өзі тану |
РефлексияСабақтың мақсатымен оқу міндеттеріорындалды ма?Бүгін оқушыларне үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəненеге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақтаберілген сұрақтарға жауап беріңіз.Қорытынды | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1:2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытумен оқуға қатысты)?1:2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесісабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?1:2: |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)