|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Куватова Л.З. |
|
|
Күні: |
04.05.2022жыл |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасының берекесі бәрінен де қымбат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.4. Өз отбасыңның құндылықтарын анықтау 3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: өз отбасыңның құндылықтарын анықтап, өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын сақтай алады. Көптеген оқушылар: өз түсінігіне сай бақытты өмір сүру жайлы әңгімелей алады. Кейбір оқушылар: отбасылық бақыттың құпиясын болжай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлищнтабиғибгвдпщортададппкқлқандайиужпдқауіпшстндиқатерлерщжщщқбарммлищн - Қандай сөйлем шықты? -Табиғи орта дегенді қалай түсінесіңдер? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда адамдардың табиғи апаттар кезіндегі сақтық шараларын қарастыратын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. Топқа бөліну «Санау» әдісі арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Қатер-риск-risk Қауіпсіздік-безопасность-security Ә) Сызбамен жұмыс. Сызбаға қарап, қауіпті жағдайлардың туындауын түсіндіріңдер. Б) Ой бөлісу. -Табиғи қатерлердің болу себебі неде деп ойлайсыңдар? Сергіту сәтінде «Ұшақтар» ойнын ойнайды. (Т, Д) 2-тапсырма –шығармашылық жұмыс: А) Өзіндік жұмыс. - Қауіп-қатерден өзіңді қорғау ережесін құрастырыңдар. Ә) Тапсырмалар: Табиғи қауіп -қатер кезінде өзіңді ұстаудың жолдарын көрсетіңдер. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді қалай бағалауға болады? |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
- Табиғи қатерлердің болу себебін болжайды-2балл. Дескриптор: - Қауіп-қатерден өзін қорғау ережесін құрастырады-3балл. -Табиғи қауіп -қатер кезінде өзін ұстаудың жолдарын көрсетеді-2балл. |
Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады
|
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасының берекесі бәрінен де қымбат
Отбасының берекесі бәрінен де қымбат
|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Куватова Л.З. |
|
|
Күні: |
04.05.2022жыл |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасының берекесі бәрінен де қымбат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.4. Өз отбасыңның құндылықтарын анықтау 3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: өз отбасыңның құндылықтарын анықтап, өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын сақтай алады. Көптеген оқушылар: өз түсінігіне сай бақытты өмір сүру жайлы әңгімелей алады. Кейбір оқушылар: отбасылық бақыттың құпиясын болжай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлищнтабиғибгвдпщортададппкқлқандайиужпдқауіпшстндиқатерлерщжщщқбарммлищн - Қандай сөйлем шықты? -Табиғи орта дегенді қалай түсінесіңдер? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда адамдардың табиғи апаттар кезіндегі сақтық шараларын қарастыратын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. Топқа бөліну «Санау» әдісі арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Қатер-риск-risk Қауіпсіздік-безопасность-security Ә) Сызбамен жұмыс. Сызбаға қарап, қауіпті жағдайлардың туындауын түсіндіріңдер. Б) Ой бөлісу. -Табиғи қатерлердің болу себебі неде деп ойлайсыңдар? Сергіту сәтінде «Ұшақтар» ойнын ойнайды. (Т, Д) 2-тапсырма –шығармашылық жұмыс: А) Өзіндік жұмыс. - Қауіп-қатерден өзіңді қорғау ережесін құрастырыңдар. Ә) Тапсырмалар: Табиғи қауіп -қатер кезінде өзіңді ұстаудың жолдарын көрсетіңдер. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді қалай бағалауға болады? |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
- Табиғи қатерлердің болу себебін болжайды-2балл. Дескриптор: - Қауіп-қатерден өзін қорғау ережесін құрастырады-3балл. -Табиғи қауіп -қатер кезінде өзін ұстаудың жолдарын көрсетеді-2балл. |
Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады
|
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













